ساخت تجهیزات نظامی داخلی

نشریه تخصصی ارتش آمریکا در مطلبی نوشت: با وجود توانایی ایران در خرید تجهیزات نظامی پیشرفته، این کشور بومی سازی جنگ افزارهای مورد نیاز خود را رها نمی‌کند.

به گزارش مشرق، «ژورنال ویژه ارتش آمریکا» در تازه‌ترین شماره خود با تمرکز بر رشد ساخت جنگ افزار بومی از سوی متخصصان ایران نوشت: پایان بسیاری از تحریم‌های نظامی بر ایران در سایه اجرای برجام و توانایی این کشور در خرید تجهیزات پیشرفته و سامانه های جنگی حاضر و آماده نه تنها موجب نشده تا ایران سرمایه گذاری بر صنایع تسلیحاتی خود را رها سازد بلکه اینک «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در این زمینه رجز خوانی می‌کند.

بر این اساس، رشد 69 درصدی صنایع تسلیحاتی ایران در سه سال گذشته موجب رجزخوانی وزیر دفاع ایران شده و این امر حکایت از آن دارد که ایران از ثروت خود در شکل جدیدی سرمایه گذاری کرده و  آزادی سرمایه‌های مسدود شده این کشور از زمان آغاز مذاکرات منتهی به برجام موجب افزایش قدرت صنایع نظامی ایران شده است.

ژورنال ارتش آمریکا نوشت: در حالی وزیر دفاع ایران درحال خودستایی پیرامون ساخت 115 محصول جدید نظامی بود که در مراسمی به همین منظور پنج دستاورد اصلی که شامل راکت هدایت شونده «فجر-5»، سامانه دوش  پرتاب «میثاق-33»، نارنجک پرتاب کن 40 میلیمتری، اسلحه جدید «مصاف» و یک تپانچه جدید بودند، به نمایش گذاشته شدند.

این نشریه در خاتمه نوشت: البته تولید این‌گونه محصولات هرچند که به اندازه وارد کردن سامانه دفاع موشکی «اس-400» یا موشک‌های بالستیک جدید موجب نگرانی بین‌المللی نمی‌شود اما امکان توزیع این تجهیزات به عوامل نیابتی ایران در لبنان، سوریه،‌عراق، یمن و جاهای دیگر عملیات آمریکا و متحدانش در منطقه را بغرنج می‌کند.

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ناشناس IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  18 26
  حمایت آمریکا از دولت تدبیر و امید . برجام ،پول و....!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای بر دولت صغیر و ناامیدی خدایا به دادمون برس از دست این همه حقارت.
  • تدبیر IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
   0 0
   جان؟؟؟؟ حالت خوشه؟ اب بریز اونجا که میسوزه
 • محسن IR ۰۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  27 8
  مرگ بر امریکا اسرائیل انگلیس عریستان ترکیه فرانسه
 • سس IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  21 8
  دقت کردی نوشته 3 سال گذشته نه دوران دولت قبل
 • ناصر ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  12 25
  روحانی گفت در ساخت تسلیحات سبک 69 درصد رشد کردیم وگرنه در اکثر پروژه ها در هوافضا دریایی تعطیل شدن
 • محمد IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  21 4
  البته تولید این‌گونه محصولات هرچند که به اندازه وارد کردن سامانه دفاع موشکی «اس-400» یا موشک‌های بالستیک جدید موجب نگرانی بین‌المللی نمی‌شود یه ژنرال امریکایی دهه ها سال پیش میگفت هیچ وقت اجازه ندید میلیترایسیم تو ایران صورت بگیره.چون اونا اساعداد زیادی تو این کار دارن شاید الان تسلیحاتی که ما میسازیم از دید اونا ساده بیاد اما در نظر بگیرید که ما چند ساله وارد اینکار شدیم. یقین دارم در سالهای اینده اگه حمایت درستی صورت بگیره.حرف اول رو توی جنگ افزار خواهیم زد. بخای حساب کنی تو این ده ساله جهش ما یه معجزه بوده تا پیشرفت به نظر شما ده سال اینده کجای دنیا قرار خواهیم داشت؟؟؟
 • خاک بر سر روسیه IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  16 2
  توانایی خرید که داریم اما مشکل اینجاست که فروش تجهیزات نظامی به ایران همواره با چالش همرا بوده است. من به تحریم تسلیحاتی که سال 2021 لغو خواهد شد اعتقادی ندارم چون قبل از این تحریم ها هم فروش سلاح به ایران با اما اگر بسیاری روبه رو بوده بعد از این هم خواهد بود. و روسیه هم با امریکا در این زمینه همکاری کرده است.
 • تدبیر IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  1 0
  فقط میتونم بگم زنده باد دولت کبیر تدبیر و امید اره فقط تو همین سه سال، قبل از این سه سال تولید ماکت رشد چشمگیری داشت توقف دستاوردها دیگه به سر اومده اون شخص دیگه با دار و دستش رفته
 • مهدی IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  0 0
  مشرق گفت اس400یعنی سامانه ما اس400بوده تا اس300

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده