قالیباف

شهردار تهران در سخنانی در آیین پایانی دومین جشنواره هویت سازمانی شهرداری تهران انقلابی‌گری را گره‌گشایی از کار مردم و رفع مشکلات آنها دانست.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف شهردار تهران امروز با حضور در اختتامیه دومین جشنواره هویت سازمانی شهرداری تهران گفت: هویت سازمانی یکی از مهمترین موضوعات در همه مجموعه‌ها می‌باشد و شهرداری نیز با توجه به اینکه پیش از آنکه یک مجموعه خدماتی باشد نهادی اجتماعی است و باید در تمام شئونات زندگی مردم نقش و اثرگذاری خود را ایفا کند لذا هویت سازمانی در شهرداری دارای اهمیت است. 

شهردار تهران با تأکید بر 3 هویت شهرداری، شهر و شهروندان هویت سازمانی را عامل تنظیم درون و بیرون سازمان دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم تحولی در شهر اتفاق بیفتد آن تحول باید از درون شهرداری رخ دهد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عدم توجه کافی مجموعه نظام اداری در کشور به ارزش سازمانی مثل شهرداری و غفلت در این خصوص گفت: خود من پیش از ورود به شهرداری تهران احساسم این بود که این مجموعه را می‌شناسم اما وقتی وارد شهرداری شدم متوجه شدم که شهرداری بسیار فراتر و اثرگذارتر از آن چیزی است که ما تصور می‌کردیم. 

قالیباف وجود تهدیدها و فرصت‌ها را در سازمان‌ها همراه با یکدیگر دانست و بر این نکته تاکید کرد که باید از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم و تلاش کنیم تا تهدیدها هم به فرصت تبدیل شود. 

شهردار تهران ادامه داد: مهمترین داشته هر جامعه و هر کشوری منابع انسانی است و اگر نیروی انسانی یک سازمان ارزش یابد مشکلات دیگر آن سازمان نیز حل خواهد شد. 

وی با تاکید بر ضرورت توجه به هویت سازمانی و کسب موفقیت در این شناخت گفت: اگر مجموعه کارکنان نسبت به سازمان احساس بی‌تفاوتی پیدا کنند و همیت سازمانی نداشته باشند می‌توان گفت که آن سازمان چیزی ندارد. 

قالیباف برخی قول‌ها و فعالیت‌های خود را متاثر از اعتماد به کارکنان شهرداری دانست.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه در شهرداری و در بخش‌های مختلف به مردم خدمات‌رسانی می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم از این ظرفیت بزرگ در شهرداری تهران به نحو احسن استفاده کنیم.  

وی در بخشی از سخنان خود در آیین اختتامیه دومین جشنواره هویت سازمانی شهرداری تهران به شهدای آتش‌نشان ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: شهدای آتش‌نشان نقطه عطفی از سطح ملی و جهانی هستند و آنها بزرگترین هویت را برای ما ایجاد کردند و در شهادت این مجاهدان عزم و وحدت ملی همانند دوران دفاع مقدس ایجاد شده است. 

قالیباف در ادامه مسئولیت‌پذیری، پاسخگویی و مهربانی با عوامل سازمان و گره‌گشایی از مردم را از عوامل مهم در یک سازمان دانست و تاکید کرد: آبروی سازمان بخشی از هویت و آبروی ما محسوب می‌شود. 

شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروزه انقلابی‌گری گره‌گشایی از کار مردم است، گفت: دلسوزان انقلاب و نظام باید کارآمدی دین و مدیریت جامعه را اثبات کنند. 

وی ادامه داد: انقلابی‌گری آن است که اقتصاد جامعه و معیشت مردم را حل کنیم و اگر بتوانیم مشکلات بیکاری را کاهش دهیم انقلابی‌گری دینداری و وظیفه‌شناسی را انجام داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • لبنان IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
  12 7
  عجب. جالب بود . محکم. افرین
 • عموزاد CA ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
  14 6
  مشکل ایران نبود مدیران قوی است. آفرین. مدیریت و کارآمدی مهمترین نیاز جامعه امروز ماست
 • vahid ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
  10 8
  راه حل عبور از مشکلات : مدیران جهادی و فرا جناحی چون مردم ایران مردمی جهادی و فرا جناحی هستند.
 • حمید IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
  2 2
  ما با داشتن مدیرانی قوی و با تجربه و تزکیه نفس مشکلی در مدیریت و اداره کشور نخواهیم داشت و مشکل فعلی سپردن امور اجرایی به افرادی است که تحزب گرا و بی تحربه و ناکار امدند و از انقلابیگری بدورند ملت بزرگ ایران در تمام بحرانها ثابت کرد که قوی ترین وکار آمد ترین مدیران را دارد و این تنها با تقوی و اراده قوی امکانپذیر بود و هست و چنانچه انقلابیون بر مسند اداره امور قرار گیرند نامی از یاس نخواهد بود پیش بسوی انتخاب مدیری انقلابی و مومن و.مجاهد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس