کد خبر 701185
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
روسیه

کمیته امور دفاعی و امنیتی سنای روسیه آغاز اقدامات اولیه برای بازسازی و مدرنیزه سازی تاسیسات پشتیبانی و تدارکانی نیروی دریایی این کشور در بندر طرطوس سوریه را تایید کرد.

به گزارش مشرق، در تاسیسات پشتیبانی و تدارکاتی برای کشتی‌های ناوگان نظامی-دریایی روسیه در بندر طرطوس سوریه، کارهای مقدماتی لازم برای مدرنیزه سازی آن آغاز شده است.

این مسئله را "ویکتور اوزروف" رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه مورد تایید قرار داده است. چند روز قبل یک مقام آگاه در وزارت دفاع روسیه از آغاز اقدامات برای گسترش و مدرنیزه سازی تاسیسات طرطوس در فصل بهار خبر داده و یادآور شد که این کار 5 سال ادامه خواهد داشت.

سناتور اوزروف توضیح داد: «طرح توسعه تاسیسات بندر طرطوس بیشتر مربوط به ساخت لوله های گاز برای تامین سوخت، تهیه قراردادهایی با شرکت‌های مهندسی سوریه به منظور مدرنیزه سازی تاسیسات و همچنین تقویت دیواره های اسکله و بازسازی سازه های امنیتی موقت آن است.»

به گفته وی، بخش اصلی این اقدامات تا پایان سال جاری به اتمام می رسد، ولی طرح کلی مدرنیزه سازی این تاسیسات یک سال و نیم تا دو سال طول خواهد کشید که کارهای درنظر گرفته شده بصورت مداوم و بتدریج انجام خواهند گرفت.

توافقنامه مربوط به استقرار ساختارهای نیروی دریایی اتحاد جماهیر شوروی در بندر طرطوس سوریه در سال 1971 به امضاء دو کشور رسید. پایگاه دریایی طرطوس به منظور تامین پشتیبانی و لجستیکی کشتی‌های نظامی روسی در دریای مدیترانه درنظر گرفته شده بود.

در تاریخ 18 ژانویه سال جاری، دولت سوریه بدون هیچ شرط مضاعفی مدت قرارداد مربوط به اجاره پایگاه طرطوس از سوی روسیه را برای 49 سال دیگر تمدید کرد. این توافقنامه هر 25 سال یکبار بطور خودکار تمدید خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس