قاچاق کالا

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق و انهدام بیش از ۱۰۰۰ باند قاچاق کالا و ارز توسط نیروی انتظامی خبر داد.

به گزارش مشرق، قاسم خورشیدی با اشاره به آمار عملکرد پلیس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی 11 ماه نخست امسال اظهار داشت: آمار کشفیات کالای قاچاق توسط نیروی انتظامی حاکی از رشد 54 درصدی است و به دنبال تلاش‌های انجام گرفته پرسنل نیروی انتظامی طی 11 ماه نخست امسال، بیش از 2758 میلیارد تومان کالای قاچاق، کشف و ضبط شد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: همچنین به دنبال تمرکز نیروی انتظامی بر موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری، ماموران پلیس موفق شدند 1086 باند قاچاق کالا را شناسایی و منهدم کنند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 93 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر پرونده‌های 100 تا 500 میلیون تومانی تشکیل شده قاچاق کالا در نیروی انتظامی 64 درصد رشد داشته و طی این مدت 2729 پرونده در این بخش تشکیل شده است. این در حالی است که پرونده‌های قاچاق با ارزش بیش از 500 میلیون تومان نیز 89 درصد رشد داشته و طی این مدت 523 پرونده تشکیل شده است.

خورشیدی با اشاره به تشکیل بیش از 84 هزار پرونده قاچاق کالا در نیروی انتظامی گفت: در این مدت بیش از 83 هزار متهم دستگیر شدند که پس از معرفی به مراجع قضائی، با اخذ تضامین لازم آزاد شده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس