کد خبر 657138
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸

وزیر بهداشت گفت: در این پرونده فقط من، بهمن کیارستمی و آقای صمدیان می دانیم که چه اتفاقی رخ داده و مخالفت موکد من با اعزام به فرانسه بارها مطرح شد. بنابراین نباید بر علیه جامعه پزشکی حاشیه سازی و فضاسازی شود.

به گزارش مشرق، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در جلسه شورای سلامت استان بوشهر که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم در شهرستان های عسلویه، کنگان، دیر، و جم وزارت نفت و سازمان تامین اجتماعی گام بلندی در جهت توسعه زیرساخت های حوزه سلامت بردارند و وزارت بهداشت نیز در این راه، نهایت تلاش و کمک خود را خواهد کرد.

وزیر بهداشت به تشریح وضعیت و نیازهای درمانی شهرستان های استان بوشهر پرداخت و گفت: بیمارستان توحید جم که تحت پوشش وزارت نفت است، از برنامه ها و حمایت های طرح تحول سلامت، بهره مند می شود. در شهرستان کنگان، توسعه بیمارستان در بخش اورژانس در حال اجرا است و برای استقرار اورژانس هوایی در این منطقه باید با وزارت نفت مذاکراتی را انجام  دهیم تا این شهرستان به عنوان قطب درمان جنوب استان بوشهر بتواند خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهد.

دکتر هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: در شهرستان دیّر ساخت بیمارستان 38 تختخوابی از 28 سال پیش آغاز شده و افتتاح آن، مطالبه عموم مردم است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را افتتاح کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح توسعه اورژانس بیمارستان زینبیه شهرستان خورموج در حال اجرا است، افزود: تا دو ماه آینده حدود 40 تخت به ظرفیت این بیمارستان اضافه می شود و تجهیزات مورد نیاز آن نیز تامین می شود. در شهرستان اهرم نیز نیازهای تجهیزاتی و دستگاه های پزشکی با سرعت برطرف می شود اما این بیمارستان از روز اول، به شکل مناسبی ساخته نشده است.

دستگاه MRI برای گناوه خریداری و نصب می شود

دکتر هاشمی همچنین در خصوص نیازهای شهرستان های شمالی استان بوشهر، گفت: در شهرستان دیلم لازم است تا بخش اورژانس و دیالیز توسعه یابد. در گناوه هم دستگاه MRI خریداری و نصب می شود اما امیدواریم که استاندار بوشهر و مسئولان محلی گناوه، قطعه زمینی را در اختیار ما قرار دهند تا مرکز جامع بهداشتی را راه اندازی کنیم و مردم مجبور نباشند که برای دریافت خدمات ویزیت، آزمایشگاه و رادیولوژی به این بیمارستان مراجعه کنند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ساخت بیمارستان 17 شهریور به سرعت آغاز می شود تا مردم از کمبود فضا ، تجهیزات و نیروی متخصص آسیب زیادی نبینند علاوه بر این نیازهای بیمارستان شهید گنجی برازجان هم به دقت بررسی شده و در آینده تامین می شود.

تلاش برای تبدیل بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) به بیمارستان دهان و دندان

دکتر هاشمی تاکید کرد: مسائل و مشکلات بیمارستان و پایگاه هوایی را پیگیری می کنم و در تلاش هستیم تا بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) را به بیمارستان دهان و دندان تبدیل کنیم که ارائه این خدمات برای اولین بار در کشور خواهد بود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از نقش حمایتی، همراهی و همیاری استاندار بوشهر با حوزه سلامت، اضافه کرد: در استان های کشور چنین استانداری که به این اندازه به حوزه سلامت توجه داشته باشد، کمتر پیدا می شود.

وضعیت درمانی بوشهر قابل مقایسه با سه سال پیش نیست

دکتر هاشمی وضعیت بهداشتی و درمانی امروز استان بوشهر را قابل مقایسه با سه سال پیش ندانست و گفت: در شهرستان دیلم حتی یک پزشک متخصص نبود اما در حال حاضر 8 متخصص و یا در شهرستان گناوه 27 و در بزارجان 47 متخصص به مردم خدمات ارائه می دهند اما باید توجه داشت که کل فارغ التحصیلان برخی از رشته ها مانند جراحی مغز و ارتوپدی  در سال 80 نفر است که باید به 80 میلیون ایرانی خدمات ارائه دهند و ضروری است که پذیرش رشته ها را افزایش دهیم.

تحصیل 100 نفر از فرزندان بوشهر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر حدود 100 نفر از فرزندان استان بوشهر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و ... تحصیل می کنند، خاطرنشان کرد: امیدوارم طرح تعهد نیروی انسانی که ظلمی به جامعه پزشکی، پرستاری، بهیاران و دیگر نیروهای حوزه پزشکی و غیر پزشکی است با فارغ التحصیلی نیروهای بومی برداشته شود.

دکتر هاشمی در خصوص قصور پزشکی که توسط یکی از حاضرین در جلسه مطرح شد گفت: اگر فردی تخلفی کرده نباید از آن چشم پوشی کرد و نگفته ایم که اگر پزشک، وکیل، قاضی و ... تخلفی کرد با او برخورد نشود اما اگر رای قاضی، وکیل و افراد مختلف با هم متفاوت است من نباید جواب آن را بدهم اگر قانون اشکال دارد قوه قضاییه آن را اصلاح کند.

هاله در صنف های دیگر بسیار بیشتر از پزشکی است

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از هجمه های گسترده بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری در کشور، یادآور شد: هاله در صنف های دیگر بسیار بیشتر از پزشکی است زیرا هیچ فردی نمی تواند به یک قاضی یا وکیل هجوم ببرد اما می بینیم که هجمه های گسترده در فضاهای مجازی بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری انجام می شود.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: قصور پزشکی در همه کشورهای دنیا وجود دارد و اگر در دادگاه، قصور پزشکی به اثبات برسد، دستگاه قضایی باید با آن برخورد کند.

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان یکی از پرسنل بیمارستان امیر المومنین(ع) گناوه، گفت: این پزشک متخصص عنوان می کرد که 4 ماه از سال جاری باقی مانده اما هنوز حقوق و مزایایی از ابتدای سال دریافت نکرده بنابراین جامعه پزشکی، پرستاری، شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی با شرافت به ارائه خدمات به مردم ادامه می دهند.

در پرونده مرحوم کیارستمی، بارها مخالفت خود را با اعزام به فرانسه اعلام کردم

دکتر هاشمی در پایان و در پاسخ به سخنان یک فعال اجتماعی حاضر در جلسه در خصوص پرونده مرحوم کیارستمی، یادآور شد: در این پرونده فقط من، بهمن کیارستمی و آقای صمدیان می دانیم که چه اتفاقی رخ داده  ومخالفت موکد من با اعزام به فرانسه بارها مطرح شد بنابراین نباید بر علیه جامعه پزشکی حاشیه سازی و فضاسازی شود چرا که پزشکان، سرمایه اجتماعی هستند و در صورتی که این سرمایه از بین برود، جامعه و مردم آسیب می بینند.

گفتنی است وزیر بهداشت در ابتدای این جلسه، با اهدای لوحی از خانواده هایی که اعضای بدن عزیزان مرگ مغزی شده خود را اهدا کرده بودند، تقدیر کرد.

همچنین تعدادی از فعالان اجتماعی در این جلسه به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود در مورد حوزه سلامت پرداختند.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس