کد خبر 657048
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹

صدها هزار نفر از مردم تهران که توفیق سفر به کربلای معلا را نداشتند، صبح امروز از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را در هوای بارانی با شعار لبیک یا حسین و با پای پیاده طی کردند.

به گزارش مشرق، پیاده روی باشکوه جاماندگان اربعین حسینی صبح امروز یکشنبه 30 آبان مصادف با اربعین سالار و سرور شهیدان از میدان امام حسین تهران به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)‌ آغاز شد.

راهپیمایان که جمعیت آنها صدها هزار نفر برآورد می‌شود، از ساعت 6 و 30 دقیقه بامداد امروز با تجمع در میدان امام حسین و با سردادن شعارهای لبیک یا حسین، لبیک یا زینب و... مسیر ۱۵ کیلیومتری میدان امام حسین تا حرم عبدالعظیم حسنی را با گذشتن از  خیابان 17شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌ راه ورامین و میدان شهرری طی می کنند و همزمان با اذان ظهر به سه امامزاده مدفون در شهرری خواهند رسید.

پیاده‌روی اربعین در سه مسیر اصلی در تهران انجام می‌شود؛ مسیر شماره1: از مبدأ میدان امام حسین علیه السلام ـ خیابان هفده شهریور ـ میدان شهدا ـ میدان خراسان ـ میدان شوش ـ خیابان فدائیان اسلام ـ سه راه ورامین ـ میدان شهرری ـ حرم مطهر(پایان مسیر) می باشد.

مسیر شماره2 : از مبداء میدان جمهوری اسلامی ،بزرگراه نواب ،آذربایجان، میدان 9دی ،میدان بهمن ،تقاطع بعثت رجایی به جنوب و پل شهیدصارمی، میدان نماز به جنوب ، میدان غیبی به جنوب ، میدان فرمانداری به جنوب ، میدان ساعی به شرق ، بلوار مدرس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع).

مسیر شماره3 : از مبداء امام زاده حسن (ع)، خیابان امین الملک، خ قزوین، میدان 9 دی، میدان بهمن، تقاطع بعثت رجایی رجایی به سمت جنوب و پل شهید صارمی، میدان نماز به سمت جنوب، میدان غیبی به سمت جنوب، میدان فرمانداری به سمت جنوب، میدان ساعی به سمت شرق، بلوار مدرس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

این گزارش حاکی است این طرح با مشارکت سپاه تهران بزرگ و شهرداری تهران و هیئات مذهبی شهر تهران برگزار می‌شود که هر سال با شکوه بیشتری برگزار می‌شود.
علیرغم انکه امروز هوای تهران بارانی است اما نتوانسته از جمعیت بی‌نظیر راهپیمایان اماسل اربعین تهران بکاهد

این گزارش حاکی است برای سهولت تردد هر چه بیشتر عزادارانی که در پیاده روی اربعین به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند، مترو تهران امکانات خود را بسیج کرده است و مسافران را به مسیر راهپیمایی می‌رساند.

همچنین مسافرگیری از ایستگاه شهرری بعد از پایان مراسم تا جابجایی کامل عزاداران، به صورت رایگان انجام می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس