مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه سامانه ثامن با هدف ثبت معاملات پتروشیمی‌ها و پالایشگاه راه‌اندازی شده است، گفت:‌ از این طریق اطلاعات شفاف دریافت می‌شود.

به گزارش مشرق، علی رستم‌پور مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی در مورد سامانه ثامن برای ثبت اطلاعات فاکتور خرید و فروش پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها، اظهار داشت: این سامانه  روی بستر سامانه معاملات فصلی سازمان مالیاتی قرار دارد و هر فعال پالایشگاه و پتروشیمی  فقط با نام کاربری و رمز عبور سازمان مالیاتی که به مؤدیان داده می‌شود، امکان ارسال اطلاعات را دارد.

مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی افزود: اساساً سامانه ثامن برای سازمان مالیات است و هدف مالیاتی را دنبال می‌کنیم و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحث کنترل کالاهای قاچاق را از طریق این سامانه انجام می‌دهد.

وی افزود: سامانه ثامن در واقع سامانه ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم است که این اطلاعات را ثبت می‌کند و معاملاتی که از طریق این سامانه ارسال می‌شود به منزله انجام تکلیف مؤدی در رابطه با ماده 169 مکرر است.

مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی به بیان اینکه یکی دیگر از کارکردهای این سامانه جلوگیری از قاچاق مواد نفتی است، گفت: مؤدیان مکلف هستند طبق قانون اطلاعات معاملات فصلی را ارسال کنند، به جهت اینکه مردم در سامانه‌های مختلف ثبت اطلاعات نکند، در همکاری‌ و تفاهم با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌ها موظفند، از این طریق معاملات خود را ارسال کنند.

به گفته رستم‌پور، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها طبق قانون مکلف هستند، معاملات فصلی خود را در سامانه ثامن ثبت کنند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس