کد خبر 649132
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸

آیت الله آملی لاریجانی پیش از عزیمت به کشور عراق در فرودگاه مهرآباد گفت: جمهوری اسلامی ایران به عراق به عنوان کشور برادر نگاه می‌کند و این سفر به درخواست رسمی رئیس دستگاه قضایی عراق صورت می‌گیرد و امیدواریم در این سفر پاره‌ای از مذاکرات انجام شود.

به گزارش مشرق، آیت الله آملی لاریجانی که با دعوت رئیس شورای عالی قضایی عراق و به منظور گسترش مراودات حقوقی و قضایی عازم کشور عراق است، پیش از سفر به این کشور در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق به عنوان کشور برادر نگاه می‌کند و حتما خواهان یک کشور مستقل، توانمند، با اقتدار و یکپارچه در همسایگی خود است.

وی افزود: این سفر به درخواست رسمی رئیس دستگاه قضایی عراق صورت می‌گیرد و امیدواریم در این سفر پاره‌ای از مذاکرات انجام شود.

رئیس قوه قضائیه به چهار قرارداد مهم در زمینه حقوقی و قضایی در این سفر اشاره کرد و گفت: در این سفر تفاهم نامه‌های مهمی در زمینه حقوق بشر، معاضدت قضایی، انتقال زندانیان و استرداد مجرمان دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه وجود ائمه اطهار (ع) که قبله آمال مسلمین است خصیصه متفاوت این کشور است، به دیدارهای پیش رو اشاره کرد و گفت: با مسئولان عالی کشور عراق ملاقات خواهیم کرد و در نجف هم با علمای بزرگ ملاقات خواهیم داشت.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: امیدواریم بحث تروریست در منطقه با تعامل و همفکری کشورهای مشترک و در راستای مبارزه با این پدیده پیش برود.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در این سفر قرار است تفاهم نامه‌ای را به امضا برسانیم که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

آیت الله آملی لاریجانی در این سفر و در دیدار با رئیس شورای عالی قضایی عراق در خصوص راه‌های گسترش مراودات حقوقی و قضایی میان دو کشور ایران و عراق گفت‌وگو خواهد کرد.

دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس کشور عراق نیز از دیگر برنامه‌های سفر رئیس قوه قضاییه به عراق خواهد بود.همچنین آیت الله آملی لاریجانی با علما و مراجع نجف نیز دیدار خواهد کرد.

دادستان کل کشور، معاون راهبردی قوه قضائیه، معاون منابع انسانی قوه قضائیه، معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و وزیر دادگستری، آیت الله آملی لاریجانی را در این سفر همراهی می‌کنند.
 
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس