کد خبر 648926
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱

بررسی‌های میدانی از وجود شبکه‌های بزرگ جعل ویزا در کشور حکایت دارد که متاسفانه طی چند روز گذشته نیز فعالیت بسیار گسترده‌ای برای کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی (ع) انجام داده‌اند.

به گزارش مشرق، سعید اوحدی  رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام زائران در سامانه سماح از مرز نیم میلیون زائر گذشته و به مرز 600 هزار نفر رسیده است؛ البته طی دو روز گذشته به ترتیب 27 هزار و 30 هزار زائر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه امسال شاهد پدیده عجیب و غریب در حوزه کلاهبرداری از  زائران اربعین هستیم به گونه ای که افراد سودجو طی روزهای گذشته به صورت وسیع اقدام به دریافت وجه از زائران در مقابل قول گرفتن ویزا 100 هزار تومانی کرده اند، در حالی که ویزا از سوی کشور عراق 40 دلار اعلام شده و به هیچ وجه امکان دریافت ویزا با قیمت کمتر از آن وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت در همین زمینه افزود: در شهرهای اصفهان، خوزستان، خراسان و تهران اقدام سودجو در سوپرمارکت ها و حتی در ترمینال جنوب تهران ادعا می کنند که توانایی گرفتن ویزای 100 هزار تومانی را دارند که چنین ادعایی کلاهبرداری از زائران محسوب می شود، همچنین برخی از زائران با مراجعه به دفاتر مسافربری غیرمجاز اقدام به ثبت نام برای پیاده روی اربعین می کنند که ما به عنوان کمیته ثبت نام و اعزام به زائران اعلام می کنیم به تبلیغات واهی درباره صدور ویزای 100 هزار تومانی توجه نکنند و برای ثبت نام نیز تنها از طریق سامانه سماح اقدام کنند.

اوحدی با بیان اینکه 12 مرکز کنسولگری عراق در 12 شهر کشور برای صدور ویزا مستقر شده اند، اظهار داشت: از زائران درخواست می کنیم که برای صدور ویزا مستقیما به این دفاتر مراجعه نکنند بلکه مطمئن ترین راه برای دریافت ویزا ثبت نام از طریق سامانه سماح است که در این سامانه نزدیک ترین دفاتر زیارتی به محل سکونت شان را اتنتخاب کرده و از طریق کارت های عضو شتاب هزینه ویزا را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: از امروز پیامک هایی را به افرادی که از طریق سامانه سماح ثبت نام کرده اند، ارسال خواهیم کرد تا زائرانی که هنوز امکانات حمل و نقل خود به نقاط صفر مرزی را فراهم نکرده ایم، در اعزام های کاروانی ما که با همکاری مجموعه راهیان نور سپاه و بسیج انجام می شود، حضور یافته و به نقاط صفر مرزی بروند، البته این کار برای اولین بار صورت می گیرد و زائران باید به پیامک ارسالی سازمان حج و زیارت پاسخ دهند.

گفتنی است، بررسی های میدانی خبرنگار ما و کسب اطلاع از برخی منابع آگاه از وجود شبکه های بزرگ جعل ویزا در کشور حکایت دارد و متاسفانه طی چند روز گذشته نیز فعالیت بسیار گسترده ای برای کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی(ع) انجام داده اند که با هوشیاری دستگاه های نظارتی این شبکه ها متلاشی و تعداد زیادی ویزای جعلی از آنها کشف شده است.
منبع: نسیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس