نماینده ایالت آیووا و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا با اشاره به همکاری عربستان با رژیم صهیونیستی در جریان ترور نخست وزیر پیشین لبنان، تأکید کرد که ریاض سبب تقویت تروریسم در آمریکا و اروپا شده است.

 به گزارش مشرق، پس از گذشت چند روز از تصویب قانون «جاستا» توسط کنگره آمریکا یکی از سناتورهای معروف آمریکا اتهامات تازه ای به ریاض وارد کرد.

وبگاه خبری «لبنان دیبایت» به نقل از «چاک گرسلی» سناتور آمریکایی گزارش داد که عربستان سعودی «رفیق الحریری» نخست وزیر پیشین لبنان را ترور کرده است.

گرسلی که نماینده ایالت آیووا و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکاست، در مصاحبه با مجله «پالیتیکو» گفت: «برخی از اسنادی که تازه به دست آمده نشان می‌دهد که اسرائیل عملیات ترور رفیق الحریری را با کمک عربستان سعودی انجام داده است».

وی با اشاره به اینکه دلایل قاطعی وجود دارد که ریاض به صورت مستقیم در سایر عملیات تروریستی دست دارد، تأکید کرد: عربستان همچنین در تقویت تروریسم در آمریکا و اروپا نقش دارد.

این سناتور آمریکایی اعلام کرد که تا پایان، قانون جاستا را ادامه میدهد و با همکارانش در مجلس سنا تلاش خواهد کرد که با وجود مخالفت کاخ سفید از این قانون حمایت کند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دوم مهرماه سال جاری پیش‌نویس قانون موسوم به «عدالت در برابر حامیان تروریسم» را که قبلاً با اکثریت آراء در هر دو مجلس سنا و نمایندگان به تصویب رسیده بود، وتو کرد اما روز چهارشنبه (هفتم مهرماه) این مصوبه بار دیگر در مجالس سنا و نمایندگان به رای گذاشته و تصویب شد.

قانون مذکور به خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر اجازه می‌دهد از مقامات عربستانی‌ که در این حادثه تروریستی دست داشته‌اند، شکایت کنند.

سعودیها نیز تهدید کردند که در صورت اجرای این قانون، داراییهای خود را در آمریکا بلوکه خواهد کرد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس