کد خبر 635933
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳

اعضای کمیته انضباطی فدراسیون وزنه برداری به اتفاق آراء به محرومیت بهادر مولایی تا اطلاع ثانوی رای دادند.

به گزارش مشرق، جلسه کمیته انضباطی این فدراسیون امروز (دوشنبه 5 مهر ماه) با حضور اعضا، مسئولان فدراسیون و نمایندگان اداره حقوقی، بازرسی و دفتر مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان با بررسی سه پرونده تشکیل شد.

دو پرونده درخصوص دوپینگ وزنه‌برداران رده پایه ارجاعی کمیته پزشکی به کمیته انضباطی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. برهمین اساس اعضای جلسه پس از اسماع سخنان ورزشکاران خاطی، مربیان شهرستان و مربی تیم ملی پایه با توجه لزوم تحقیق بیشتر از طریق اداره کل ورزش استان، هیأت ورزشی استان و واحد حراست مربوطه در جلسه آینده رای نهایی خود را صادر خواهد کرد.

یکی دیگر از پرونده‌های امروز کمیته انضباطی رسیدگی به اظهارات بهادر مولایی در جراید، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به مسئولان فدراسیون، برخی کمیته‌ها، شورای عالی فنی و سرمربی تیم ملی بود. باتوجه به اینکه مولایی طی دو مرحله از سوی کمیته انضباطی به این جلسه دعوت شد، اما بدون هیچ اطلاع رسمی، نه خود و نه نماینده قانونی وی، در این جلسات شرکت نکردند. پس از عدم حضور وی در دومین جلسه کمیته انضباطی، موضوع قید شده به بحث و بررسی گذاشته شد.

سپس در ادامه جلسه؛ اظهارات مولایی در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در مورد رئیس شورای عالی فنی فدراسیون، رئیس کمیته پزشکی، سرمربی تیم ملی، ریاست فدراسیون و روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری قرائت شد.

همچنین با حضور نمایندگان اداره کل حقوقی، بازرسی و دفتر مشترک فدراسیون‌ها، مهدی روحانی رئیس کمیته انضباطی موضوع اظهارات نامبرده را مصداق نشر اکاذیب، شایعه، فرافکنی و توهین نسبت به مسئولان و ارکان فدراسیون وزنه‌برداری و برخی از نهادهای قانونی نظام جمهوری اسلامی ایران خصوصاً صدا و سیما دانسته و بر همین اساس کمیته انضباطی با استناد به بند 7 و 8 آیین نامه و به اتفاق آراء، رای خود را بر محرومیت بهادر مولایی از شرکت در مسابقات ورزشی (تا اطلاع ثانوی) اعلام کرد.

لازم به ذکر است؛ رای صادره بصورت بدوی بوده و نامبرده حق اعتراض تا 10 روز آینده پس از ابلاغ رای را دارد.

گفتنی است؛ کمیته انضباطی وزنه‌برداری به ریاست فدراسیون پیشنهاد طرح شکایت در مراجع قضایی علیه ورزشکار خاطی را داد تا نسبت به این مسئله پیگیر باشند.

در پایان نیز روحانی رئیس کمیته انضباطی با دعوت جامعه وزنه‌برداری اعم از ورزشکار، مربی، داور، مسئولان و پیشکسوتان به تبعیت از قانون و رعایت اخلاق و حرکت در مسیر همفکری و هم افزایی بیشتر، متذکر شد مطمئناً از این پس کمیته انضباطی به اظهارات خلاف واقع متخلفان واکنش نشان می‌دهد. در صورت اثبات تخطی از موازین اخلاقی و قانونی علاوه بر صدور رأی با متخلفین برخورد جدی خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد رفتارهای غیر اخلاقی و غیر ورزشی در میادین ورزشی خصوصاً در سطوح ملی و باشگاهی نباشیم. هرچند وجود کمیته انضباطی جهت حفاظت از ورزشکاران، مربیان و جامعه وزنه‌برداری شکل گرفته و مدافع ورزش پاک و جوانمردانه است.
منبع: فدراسیون وزنه برداری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس