کد خبر 634904
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۹

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد و تمدید نخواهد شد.

به گزارش مشرق، سومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران با حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران، نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و دیگر اعضا برگزار شد.

در این جلسه نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهارداشت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 15 شهرستان استان تهران مورد بررسی قرار می‌گیرند و در حال حاضر سرشماری به صورت اینترنتی از طریق سامانه اعلام شده آغاز شده است.

وی درباره جذب نیرو برای آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 24 مهر به صورت حضوری اظهارداشت: از این تاریخ تا 25 آبان سرشماری نفوس و مسکن به صورت حضوری انجام می‌شود که به 4500 مامور سرشماری نیاز است و تاکنون 16 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

نعمت‌الله ترکی بیان داشت: در ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن همکاری خوبی از سوی دستگاه‌های مختلف صورت گرفته است و در تبلیغات این اقدام، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، صدا و سیما، سایت‌ها و تبلیغات شهری بسیار موثر است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در تهران از فضای اینترنت استفاده بیشتری می‌شود انتظار می‌رود درصد بیشتری از مردم به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت و ثبت‌نام کنند.

ترکی افزود: پیش‌بینی ما این است که بیش از 50 درصد از خانوارهای تهرانی به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت نام کنند که روند تکمیل اطلاعات آنها در سامانه کمتر از 10 دقیقه به طول می‌انجامد.

وی درباره مشکلات سیستمی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن نیز اظهارداشت: در حال حاضر این مشکل رفع شده است و انتظار می‌رود در سامانه دیگر با مشکلات قطعی و کندی سیستم مواجه نشویم.

وی افزود: براساس آمار اتخاذ شده در مجموع کشور، استفاده از ظرفیت‌ سامانه اینترنتی برای سرشماری خوب بوده است.

در ادامه این جلسه سید حسین هاشمی استاندار تهران نیز اظهارداشت: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تبلیغ سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 استفاده کرد و در این رابطه دستگاه‌های ذیربط باید اقدام کنند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس