روزنامه اسرائیلی گزارش داد که 2 لابی با نفوذ یهودی به کنگره آمریکا هشدار داده‌اند که در مسیر اجرای برجام مانع تراشی نکنند.

 به گزارش مشرق، روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که 2 لابی یهودی و حامی اسرئیل در آمریکا به کنگره درباره هرگونه اقدام و یا تلاشی که ممکن است مانعی در راه اجرای توافق هسته‌ای ایجاد کند، هشدار دادند.

گروههای حامی صهیونیستی موسوم به گروه «جی استریت» و گروه «آمریکائیها برای صلح» همچنین زیر نامه‌ای را امضا کردند که در آن از کنگره خواسته شده هیچ مانعی در راه اجرای توافق هسته‌ای درست نکنند.

این نامه روز جمعه به رهبران کنگره و کپی آن به اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا ارائه شد که در آن خواستار عدم تصویب هرگونه تحریم جدید علیه ایران به دلیل برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و آمریکا شده است.

چند گروه یهودی دیگر نیز زیر این نامه که به ابتکار شورای ایرانیان آمریکا(NIAC) که به دنبال بهبود روابط میان تهران-واشنگتن است، را امضا کرده‌اند.

براساس این گزارش، هدف اصلی این نامه جلوگیری از تلاش جمهوریخواهان برای اضافه کردن هرگونه تحریم علیه ایران تحت "قانون تحریمهای ایران" است.

نمایندگان کنگره به دنبال تمدید قانون تحریمهای ایران هستند که تا پایان سال 2016 مهلت اجرای آن به پایان می‌رسد. با این وجود عده ای از جمهوریخواهان به دنبال تمدید این قانون به همراه اضافه کردن تحریمهای جدید علیه تهران هستند. این درحالیست که مخالفان آن از جمله بخشی از دموکراتها خواستار تمدید قانون بدون اضافه کردن تحریمهای جدید هستند.

دولت باراک اوباما بارها اعلام کرذه است که یکی از مزایای توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 این است که اسرائیل از آن نفع می‌برد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس