کد خبر 630404
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵

یک وب سایت محافظه کار آمریکایی، از برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری اولین نشست تاریخی ضد اسرائیلی در کنگره آمریکا با حضور حامیان تحریم تل آویو خبر داد.

به گزارش مشرق، وبسایت محافظه کار آمریکایی «فری بیکن» در خبری از میزبانی تاریخی کنگره آمریکا از انجمن حامیان تحریم اسرائیل خبر داد و نوشت که احتمالا تل آویو به عنوان متحد برتر دولت واشنگتن، توسط کنگره آمریکا تحریم خواهد شد.

فری بیکن به نقل از منابع آگاه کنگره آمریکا نوشت که کنگره قرار است میزبان اولین انجمن حامی تحریم اسرائیل باشد و دعوت برای شرکت در این مراسم نیز توسط یک سازمان ضد اسرائیلی در حال انجام است.

این جلسه قرار است روز جمعه در ساختمان کنگره آمریکا و با حضور چندین سخنگوی مشهور منتقد به اسرائیل و اعضای جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل موسوم به جنبش «BDS» که سازمان های اسرائیلی،‌ آن را یک جنبش ضد یهودی می نامند، برگزار شود.
بانی مالی این انجمن  ضد اسرائیلی کمپین آمریکایی پایان اشغالگری اسرائیل خواهد بود. این کمپین حامی جنبش BDS است. این کمپین ضد اسرائیلی اخیرا میزبان عضوی دموکرات از کنگره آمریکا بوده است که این چهره دموکرات شهرک نشینان اسرائیل را «موریانه» توصیف کرده و به همین دلیل، کمپین پایان اشغالگری اسرائیل نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

فری بیکن در ادامه خبر خود به نقل از منابع ارشد کنگره آمریکا نوشته که دفتر کنگره که مسئول رزرو اتاق برگزاری این نشست ضد اسرائیلی است، اسامی قانونگذاران آمریکایی حامی این نشست را فاش نخواهد کرد.

در متن دعوت نامه ای که برای حضور در این نشست ضد اسرائیلی توسط حامیان جنبش «BDS» پخش شده، آمده است که این جلسه اولین فرصت کنگره برای شنیدن مستقیم سخنان آمریکایی هایی است که حامی و سازمان دهنده جنبش بایکوت،‌ عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل هستند.

یکی از دستیاران ارشد کنگره آمریکا که در جریان برگزاری این نشست است، به فری بیکن گفته است که آن دسته از اعضای کنگره که حامی برگزاری این رویداد هستند، باید علنا از آن حمایت کنند تا مشخص شود که چه کسی مسئول است که دلار مالیات دهندگان آمریکایی برای تامین بودجه تبلیغات ضد یهودی مورد استقاده قرار بگیرد.

سازمان دهندگان این رویداد می گویند که هدف از برگزاری این جلسه، این است که به قانونگذاران آمریکایی آموزش داده شود که اعضای جنبش «BDS» چطور در تلاش برای تحریم اسرائیل و محصولات ساخت یهودیان هستند.

این جلسه استماع جنبش BDS در حالی قرار است در کنگره برگزار شود که قانونگذاران آمریکایی در حال بررسی چندین بخش از قانونی هستند که هدف آن قطع منابع مالی این جنبش ضد اسرائیلی و منزوی کردن حامیان آن در سراسر آمریکا است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس