کد خبر 619356
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰

وزیر ورزش با حضور در منزل علی جباری پیشکسوت فوتبال و استقلال ضمن دیدار با وی، با اهدای لوح و هدایایی از او تقدیر و تجلیل کرد.

به گزارش مشرق، محمود گودرزی وزیر ورزش‌وجوانان به همراه حمیدرضا گرشاسبی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، محمد جمشیدی مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و مصطفی لشگری، مدیر روابط عمومی و چند تن از اعضای صندوق با حضور در منزل علی جباری یکی از پیشکسوتان و بزرگان فراموش‌نشدنی باشگاه استقلال و فوتبال ایران از او تجلیل کردند.

جباری که سال‌ها درگیر بیماری است، حالا 5 سال از فوت تنها پسرش، تنها دخترش نیز به دلیل تومور مغزی به کما رفته و دوران سختی را سپری می‌کند.

* وزیر ورزش: آقای جباری به گردن ما و ورزش حق دارد

محمود گودرزی با ابراز همدری خطاب به جباری و همسرش گفت: تقدیر این طور بوده و آنچه که خداوند تعیین کرده ثانیه‌ای عقب و جلو نمی‌رود. شما همه تلاشتان را برای فرزندانتان انجام دادید، اما خواست خداوند این بوده است. درباره دخترتان هرکمکی بتوانم انجام می‌دهم. با دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که بیمارستان‌های تأمین اجتماعی زیرنظر او است، صحبت می‌کنم تا به بیمارستان خوبی انتقالش دهند.

وزیر ورزش به جباری گفت: شما به گردن ما و ورزش حق دارید. تصمیم به تجلیل از شما را داشتم، اما وقتی شنیدم دخترتان در بیمارستان بستری شده گفتم هرجور شده باید حضور یابم و احوالتان را بپرسیم.

گودرزی با اشاره به اهمیت جایگاه پیشکسوتان نیز اظهار داشت: برای حمایت از این رده هر اقدامی که بتوانیم انجام می‌دهیم. به تازگی مصوبه‌ای را برای استخدام قهرمانان به دولت ارائه دادم که تصویب شد. قهرمانان نباید دغدغه شغل داشته باشند. انشالله از مشکلات آنها کم شود؛ البته برخی از پیشکسوتان وضعیت مالی خوبی دارند که باید رعایت کنند تا توجه بیشتری به دیگران شود. در مورد پرداخت حقوق‌ها ارزش گذاری‌ها باید تغییر کند.

گودرزی در پایان گفت: با افتخاری، سرپرست باشگاه استقلال هم صحبت کردم که به پیشکسوتان باشگاه توجه بیشتری شود. پیشکسوتان چشم و چراغ ما هستند و ان‌شالله هم آنها را دور هم جمع و همفکری می‌کنند تا تیم استقلال از این بحران خارج شود. باید حواشی کم شود و اجازه دهند تیم در فضای آرام‌تری کار خود را انجام دهد.

* جمشیدی: حساسیت وزیر نسبت به مسائل پیشکسوتان استثنایی است

محمد جمشیدی، مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت جایگاه پیشکسوتان خاطرنشان کرد: همه کارها و خدمات برای این رده را به دستور گودرزی انجام می‌دهیم. حساسیتی که وزیر نسبت به موضوع پیشکسوت دارند در چند سال اخیر استثنایی بوده. من در چند سالی که در ورزش هستم این موضوع را لمس کرده‌ام. نگاه گودرزی به جامعه پیشکسوت ما را بر این داشته که هرکاری از دستمان برمی آید انجام دهیم

وی گفت: کارهای بیمه جباری تا الان انجام شده و درخواست‌های ایشان نیز پیگیری خواهد شد.

* جباری: از حضور شما خیلی خوشحال شدم

علی جباری، پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال نیز با تشکر از وزیر برای حضورش بیان داشت: شما با حضورتان ما را شرمنده کردید. خوشحال شدم که به فکر پیشکسوتان هستید. امیدوارم این حمایت‌ها همیشه ادامه داشته باشد. امروز روز خوبی بود می‌توانم از این روز همیشه یاد کنم.

وی افزود: قبلاً تعریف گودرزی را شنیده بودم، اما امروز از نزدیک با او دیدار کردم و متوجه صحت این قضیه شدم. پیشکسوتان انتظار دارند، وقتی مقامات به دیدن آنها می‌آیند یاد گذشته می‌افتند که چقدر زحمت کشیدند و حالا فراموش نشده‌اند.

جباری خطاب به گودرزی گفت: صندوق حمایت خیلی تلاش می‌کند، هرکاری که از دست‌شان برآمده برایمان انجام داده‌اند. من از بیمه تکمیلی هم استفاده کردم. ورزشکاران با شور و علاقه کار می‌کنند و انتظار و نیاز به حمایت دارند. آنها باید کمک شوند. بالاخره زحمت می‌کشند. قهرمان‌هایی که مدال می‌گیرند زحمت زیادی می‌کشند، اما در ورزش گروهی کار به مراتب دشوارتر از ورزش‌های انفرادی است. در انفرادی یک نفر تلاش می‌کند و حقش است که به او توجه شود، اما در رشته‌هایی مثل فوتبال یا والیبال و بسکتبال ورزشکاران تلاش زیادی می‌کنند. مدال آسیایی می‌گیرند ولی مدال آنها از کسی که مدال انفرادی گرفته کم رنگ تر است. مزایای کمی به آنها تعلق می‌گیرد. قهرمانی در رشته‌های تیمی خیلی سخت است.

همسر جباری نیز با اشاره به بیماری تومور مغزی دخترش که در حال حاضر در بیمارستان بستری شده و در کما به سر می‌برد و فوت پسرش در چند سال گذشته بر اثر ایست تنفسی، با وزیر ورزش از سختی‌های زندگی خود و جباری گفت. گودرزی هم برای دخترشان آرزوی سلامتی و برای پسرشان طلب مغرفت کرده و خانواده جباری را دعوت به صبر و آرامش کرد.
 
 
منبع: سایت صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha