عضو شوراى عالى قضایى در دوران امام خمینی سخنان منتشر شده از حسینعلی منتظری را ناشی از اطلاعات غلطی دانست که مغرضانه به وی منتقل شده است، گفت: منافقین رذل‌ترین و خشن ترین گروهی بودند که به محاربه با نظام اقدام کردند.

به گزارش مشرق، سید محمد موسوی بجنوردی عضو مجمع روحانیون مبارز و عضو شوراى عالى قضایى در دوران امام خمینی در گفت‌وگویی سخنان منتشر شده حسینعلی منتظری را ناشی از اطلاعات غلطی دانست که مغرضانه به ایشان منتقل شده است.

وی همچنین مطالب منتشر شده از بی‌بی‌سی طی روزهای اخیر را غلط و کاملا مغرضانه دانست و تأکید کرد: شوراى عالى قضایی کاملا مستقل و غیر قابل نفوذ بود و در آن، تصمیمات همیشه به رأى گذاشته مى‌شد و ملاک اکثریت بود.

موسوی بجنوردی با ابراز این عقیده که نظام شورایى در امر قضا از نظام فعلى که یک فرد در آن تصمیم مى‌گیرد به مراتب بهتر است، گفت: آیت الله موسوی اردبیلى هیچگاه مخالف عقیده‌اش عمل نکرد و همیشه شجاعت ابراز عقیده داشت.

عضو شوراى عالى قضایى در دوران امام خمینی در ادامه گفت: سخنان آیت‌الله منتظرى ناشى از اطلاعات غلطى بوده که مغرضانه به وی منتقل شده بود، همانگونه که بعدا بسیارى از آنها براى ایشان هم معلوم شد.

وی با تأکید بر این مسأله که منافقین رذل‌ترین و خشن ترین گروه بودند که به محاربه با نظام اقدام کرده بودند و احمقانه به آغوش صدام پناه برده بودند، گفت: من نمى‌دانم که انتشار سخنان منتظرى در روزهایى که منافقین جلاد و آدمکش آلت دست حکام سعودى شده‌اند و عملا در صدد احیاى جریان نفاق هستند از کدام پشتوانه عقلى، ملى و شرعى برخوردار است.

موسوی بجنوردی سخنان منتشر شده از آیت‌الله منتظری را آمیخته و مملو از سخنان غلط و پیش داورى دانست و با اشاره به اتهاماتی که در این سخنان به مرحوم یادگار امام وارد شده بود، تأکید کرد: مرحوم حاج احمد آقا پاک ترین و مهربان ترین شخصیت سیاسى در دوره خود بود و آنچه درباره ایشان مطرح شده با هیچ معیارى سازگار نیست.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس