کد خبر 615849
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸

آرزوی اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر به دست دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر تحقق می یابد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر در راستای کمک رسانی به مناطق محروم  در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و محل زندگانی اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

محمد احمدی جوان، اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر در زمان حیات خود قصد ساخت دارالقرآنی را در روستا داشت تا جایی که در وصیت نامه خود آورده بود که پس از شهادتش با پس اندازی که دارد، دارالقرآنی برای مردم روستا بنا کنند.

حالا پس از گذشت چند ماه از شهادت این شهید مدافع حرم، دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بوشهر، کمر همت بسته و قصد دارند کار نیمه تمام این شهید مدافع حرم را به اتمام برسانند لذا کار ساخت دارالقرآن را در روستای باشی آغاز کردند.

حجت محمدی سرپرست گروه جهادی شهید احمدی جوان، گفت: روستای باشی یکی از روستاهای بخش دلوار است که با اصرار دانشجویان این محل را برای اردوی جهادی انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: نام این گروه جهادی نیز مزین به نام شهید مدافع حرم استان بوشهر شده است تا روح معنویت هر چه بیشتر در بین بچه‌ها جاری و ساری شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر با اشاره به فعالیت‌های مختلف این گروه جهادی بیان کرد: از ابتدا قصد داشتیم که در بدو ورود به روستا، به وصیت این شهید مدافع حرم عمل کنیم، بنابر این تیم عمرانی گروه مشغول ساخت دارالقرآن شده است.

محمدی اظهار کرد: در این اردوی چند روزه جمعی از طلاب حوزه علمیه شهرستان دشتی نیز در کنار دانشجویان فعالیت می‌کنند و در اینجا وحدت حوزه و دانشگاه در عرصه جهادی را به عینه می‌توان مشاهده کرد.

شهید محمد احمدی جوان، اولین شهید مدافع حرم در تاسوعای حسینی 94 و در منطقه حلب سوریه به شدت زخمی شد و سرانجام در آذرماه سال گذشته به مقام شهادت نائل آمد.

مزار این شهید 24 ساله در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و در استان بوشهر قرار دارد.
منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس