کد خبر 610625
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۷

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان های کشور با ارائه آماری از میزان زندانیان کشور گفت: هم اکنون بیش از 220 هزار نفر در زندانها محبوس هستند.

به گزارش مشرق، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان های کشور با ارائه آماری از میزان زندانیان کشور تاکید کرد: سال 93 حدود 600 هزار نفر زندانی در زندان ها محبوس بودند که در سال 94 این رقم به 450 هزار نفر کاهش یافت و ظرفیت زندان های کشور در حال حاضر 85 هزار نفر است و هم اکنون بیش از 220 هزار نفر در زندانها محبوس هستند، که این تعداد نزدیک سه برابرظرفیت استاندارد است و وضعیت قابل قبولی نیست.

رئیس سازمان زندانها در در بیست و نهمین جشن گلریزان ستاد دیه که در ایام ماه مبارک رمضان امسال برگزار شد با اشاره به آمار زندانیان جرائم غیر عمد گفت: 12هزار و 703زندانی جزء مشمولین دیه هستند که که این تعداد برابر 6 درصد از آمار کل زندانیان است و در این راستا بیشترین زندانی با 974مورد مربوط به تصادفات منجر به جرح است که از این تعداد زندانی،970نفر مرد و 4نفر زن هستند.

در شرایطی که تاکید زیادی از سوی مسئولان بر روی کاهش جمعیت کیفری زنداها وجود دارد، زندانیان جرایم غیر عمد می توانند در اولویت اول برای استفاده از مجازات های جایگزین قرار بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس