حل مشکل بیکاری در کشور به دست مردم پرتوان امکان پذیر است و جوانان بدانند که برای حرکت رو به جلو راهی جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

مشکل «آب»، «بیکاری» و «رکود» در کشور داریم/ از دادگاه‌ها می‌خواهم که دزدان را به سزای اعمال‌شان برسانند
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی در ورزشگاه آزادی کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه، دیار باستانی عشق و ایثار و مدنیت ایرانی و اسلامی، اقلیم فرهنگ و هنر، سرزمین کوههای سر به فلک کشیده، رودخانه‌های خروشان و قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان، مردمان مهر مدار و سخاوتمند و بلندنظر است که درود دولت تدبیر و امید بر مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت، زبان و باور دینی و همه آنها که حرمت نام اسلام، انسان و ایران را نگاه داشته‌اند باشد.

روحانی با درود به ایثارگران و شهدای استان کرمانشاه که همواره در برابر دشمنان از میهن اسلامی دفاع کرده‌اند،‌ بیان کرد:  یاران همیشگی اندیشه و تدبیر و امید که مردمان بزرگمنش کرمانشاه با مهر و مهمان نوازی در خیابانهای کرمانشاه و اکنون در ورزشگاه ورزشی در هوای گرم برای پذیرایی از مهمان گرد آمده‌اید که مهمان نوازی شما برای مردم ایران ثابت شده است.

رئیس جمهور افزود: در آغاز سخن می‌خواهم به امروز که 27 تیرماه و روز پایان جنگ تحمیلی هشت ساله است که در سال 1357 بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم و در اردیبهشت سال 59 به کرمانشاه آمدم چند گردان آماده بودند برا اعزام به مناطق مرزی که برای آنها سخنرانی کردم و در مرز آرایش نظامی عراق را در نزدیک مرز ایران دیدم که در آن زمان بوی تجاوز و جنگ از مرزهای کرمانشاه به مشمام می‌رسید.

وی با بیان اینکه فردای آن روز به مقامات عالی رتبه در کشور گفتم که شرایط کشور شرایط جنگ است، بیان کرد: شرایط قهرمانی را در کرمانشاه و در خرداد 58 زمانی که برای رفع مشکلات هوانیروز به کرمانشاه آمدم تجربه کردم و در آن روز دو قهرمان شیرودی و کشوری را در هوانیروز کرمانشاه مشاهده کردم که قهرمانی آنها در دفاع مقدس تبلور یافت.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می‌گویند باید راجع به کرمانشاه و مرزهای ایران سخن بگویند و 10 سال ناامنی و تجاوز دشمنان را به یاد داشته باشند زیرا یک دهه این مردم در برابر تجاوزات گروهکها و بعد از آن در برابر ارتش بعثی ایستادند و همه جای این سرزمین شاهد دلاوری و ایستادگی ایالات و عشایر و مردم کرمانشاه است.

روحانی افزود: در اینجا به مردم بزرگ ایران می‌گویم که روز دلاوری پایان جنگ در استان کرمانشاه بود و با وجود اینکه در 27 تیر ماه سال 1367 آتش بس از سوی ایران پذیرفته شد ولی دشمن به تجاوزگری خود ادامه داد و در آخرین نقطه‌ای که دشمن را به زانو در آوردیم عملیات مرصاد در سرزمین کرمانشاه بود.

رئیس جمهور گفت: رزمندگان از کرمانشاه، چهارزبر، اسلام‌آباد غرب تا قصرشیرین و خسروی دشمن را تعقیب کرده و دست تجاوزگر را قطع کردند و به جهانیان نشان دادیم مردم غیور ایران و کرمانشاه اجازه نخواهند داد ذره‌ای از این کشور در دست دشمنان و بیگانگان قرار بگیرد و مردم ایران اسلامی پیروزی در جنگ تحمیلی را در کرمانشاه جشن گرفتند.

وی با اشاره به دلاوری ارتش، سپاه، نیروی هوایی، هوانیروز، بسیج و نیروی انتظامی در حراست از ایران اسلامی، گفت: ایران همواره سربلند و ایستاده در برابر هر تجاوزگری خواهد ایستاد.

روحانی با بیان اینکه فردای آن روز به مقامات عالی رتبه در کشور گفتم که شرایط کشور شرایط جنگ است، بیان کرد: شرایط قهرمانی را در کرمانشاه و در خرداد 58 زمانی که برای رفع مشکلات هوانیروز به کرمانشاه آمدم تجربه کردم و در آن روز دو قهرمان شیرودی و کشوری را در هوانیروز کرمانشاه مشاهده کردم که قهرمانی آنها در دفاع مقدس تبلور یافت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می‌گویند باید راجع به کرمانشاه و مرزهای ایران سخن بگویند و 10 سال ناامنی و تجاوز دشمنان را به یاد داشته باشند زیرا یک دهه این مردم در برابر تجاوزات گروهکها و بعد از آن در برابر ارتش بعثی ایستادند و همه جای این سرزمین شاهد دلاوری و ایستادگی ایالات و عشایر و مردم کرمانشاه است.

روحانی افزود: در اینجا به مردم بزرگ ایران می‌گویم که روز دلاوری پایان جنگ در استان کرمانشاه بود و با وجود اینکه در 27 تیر ماه سال 1367 آتش بس از سوی ایران پذیرفته شد ولی دشمن به تجاوزگری خود ادامه داد و در آخرین نقطه‌ای که دشمن را به زانو در آوردیم عملیات مرصاد در سرزمین کرمانشاه بود.

رئیس جمهور گفت: رزمندگان از کرمانشاه، چهارزبر، اسلام‌آباد غرب تا قصرشیرین و خسروی دشمن را تعقیب کرده و دست تجاوزگر را قطع کردند و به جهانیان نشان دادیم مردم غیور ایران و کرمانشاه اجازه نخواهند داد ذره‌ای از این کشور در دست دشمنان و بیگانگان قرار بگیرد و مردم ایران اسلامی پیروزی در جنگ تحمیلی را در کرمانشاه جشن گرفتند.

وی با اشاره به دلاوری ارتش، سپاه، نیروی هوایی، هوانیروز، بسیج و نیروی انتظامی در حراست از ایران اسلامی، گفت: ایران همواره سربلند و ایستاده در برابر هر تجاوزگری خواهد ایستاد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان کرمانشاه دارای قدمت بسیار فراوانی است، عنوان کرد: مردم ایران دارای فرهنگ بزرگ غنی ایرانی و اسلامی، دین باور، وطن دوست با سرمایه انسانی و منابع فیزیکی و زیرزمینی ، مردمی با جایگاه مهم جغرافیایی و دارای نظام مردم سالار با هویت اسلامی ایرانی است .

روحانی با بیان اینکه با وجود ظرفیتهای بسیار دارای کاستی‌هایی نیز هستیم، گفت: ما در ایران امروز دارای مشکلاتی به نام مشکل آب، ، محیط زیست، مشکل بیکاری، رکود، نامناسب بودن محیط کسب و کار، مشکل حمل و نقل هستیم و با مشکلات منطقه ای و جهانی نیز مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما در کنار کشورهای هستیم که متاسفانه هنوز فکر می کنند با کودتای نظامی می توانند قدرت را جا به جا کنند، اظهار کرد: افرادی فکر می کنند با توپ و تفنگ و هواپیما و هلیکوپتر می توانند یک حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند و ما هنوز در منطقه ای هستیم که هنوز به این نقطه نرسیده‌اند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تفنگ به مردم به سر آمده است.

روحانی با اشاره به اینکه این دوران دورانی است که تنها از طریق صندوق رأی می تواند راه حل مشکل برای ترکیه، سوریه، عراق، بحرین و یمن باشد، عنوان کرد: در سراسر منطقه راه ایمان، مردم سالاری، دموکراسی و  احترام به مردم راه حل رفع مشکلات این منطقه است. همانطور که مردم ایران رد 37 سال نشان دادند که هر کجا می خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهانیان برسانند به پای صندوقهای رأی می‌شتابند.

وی با بیان اینکه ما امروز در منطقه با با تروریسم، اشغالگران و صهیونیسم مواجه هستیم، و اکنون در منطقه هم رژیم کودک کش وجود دارد و هم رژیم کودک صفت، گفت: رژیمهای کودک صفت داریم که دنبال لاشه مرد که دنبال لاشه مردگان متعفن تروریست هستند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما هنوز سران کودک صفتی داریم که با هواپیما مردم بی گناه یمن را به خاک و خون می کشند، اظهار کرد: ما در منطقه دارای مشکلاتی هستیم که باید با وحدت، ایستادگی، ولایت فقیه، پرچم اتحاد و اسلام و امت اسلامی  رفع شود و به حول و قوه الهی بر تمام معضلات و مشکلات مردم و منطقه پایان دهیم و ملت ایران در صف مقدم مبارزه با اشغالگران و تروریستها در کل منطقه است.

روحانی افزود: اما مشکلاتی که امروز کشور ما از جمله استان با آن مواجه است و باید حل و فصل شود مشکل بیکاری است که باید در کشور رفع شود. حل مشکل بیکاری در کشور به دست مردم پرتوان امکان پذیر است و جوانان بدانند که برای حرکت رو به جلو راهی جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید شرایط را برای کار و فعالیت فراهم کنیم و این کار به دست مردم ایران امکان پذیر است، گفت: عده ای در کشور تنها هنرشان این است که روح یأس را در جامعه بدمند و تنها راهی که بلد هستند این است که سیاه نمایی کنند و هرچند تعداد آنها محدود است اما متاسفانه صدای بلندی دارند و کار بزرگ ملت را نمی‌بینند.

روحانی با اشاره به اینکه ملت ما به حول و قوه الهی دشمن را از سرزمین پس زده اند و پس خواهند زد، عنوان کرد: ملت ایران روزی دست متجاوزان را قطع کردند و اکنون با برجام دست متجاوزان صهیونیست و آمریکا را قطع کرده است. مگر کسی در کشور از دست قطع شده متجاوزان ناراحت است؟

وی افزود: ما در کشور حق هسته ای را تثبیت کردیم مگر کی از این موضوع ناراحت است و مگر کسی در کشور پیدا می شود که از بریده شدن دست تحریم ناراحت باشد؟ اینکه ما برگشته بودیم به سالها قبل و پول را می خواستیم جا به جا کنیم از طریق صرافی انجام می دادیم اما اکنون از طریق مدون انجام می دهیم مگر کسی ناراحت می شود؟

رئیس جمهور با اشاره به اینکه عده‌ای از پس تحریم دنبال دزدی و غارت اموال مردم بودند فراموش نمی‌شود، این افراد دو میلیارد و 700 میلیون تومان مردم را ربودند، دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و من از قوه قضاییه می‌خواهم لحظه‌ای از مصادره اموال متجاوزان به مال مردم درنگ نکند و مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال به خزانه هستند.

روحانی با بیان اینکه مگر مردم فراموش می‌کنند آنهایی که اموال مردم را به بهانه تحریم غارت کردند، گفت: باید شرایط برای فعالیت و کسب و کار آماده شود و این را انجام خواهیم داد و نخستین گام برای امثال استان کرمانشاه و رونق زندگی مردم باید برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه استانی گردشگری و کشاورزی است، تصریح کرد: استان کرمانشاه به‌طور متوسط دارای 400 تا 500 میلیمتر باران است و باید آبهای این سرزمین مهار شود و جوانان دانشگاهی و برومند کرمانشاهی بدانید که این دولت نسبت به دولتهای گذشته برای مهار آب در غرب کشور و آباد کردن کشاورزی و باغات تلاش کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بالاترین سرمایه گذاری در استانهای غربی از جمله کرمانشاه در راستای توسعه کشاورزی و باغات در حال انجام است، عنوان کرد: این دولت تصمیم دارد دامداران را مدرن و طرحهای گلخانه‌ای را اجرا کند و جوانان کرمانشاهی شما باید در سالهای آینده شاهد تحول بزرگ در زمینه آب و کشاورزی در سراسر استان باشید.

روحانی اظهار کرد: مردم بزرگ ایران دولت یازدهم هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آبها به ویژه در غرب کشور اختصاص داده است و تنها برای استان کرمانشاه در سال 92 بیش از 600 میلیارد تومان در این زمینه اختصاص یافت و در سال 94 1400 میلیارد تومان برای طرح کنترل آبها در استان سرمایه گذاری شد.

وی با اشاره به اینکه این قول را به شما می‌دهم که تا پایان سال 95 دو میلیارد و 800 میلیون تومان برای طرحهای آبی در استان اختصاص یابد، گفت: در مجموع از سال 94 تا 97 هفت هزار میلیارد تومان برای طرح مهار آبها در استان اختصاص داده شده است و خواهیم دید در سال 96 با افتتاح طرحها و در سال 97 استان چهره دیگری به خود خواهد گرفت.

روحانی با بیان اینکه در این سفر 257 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل چهار سد زمکان، جامیشان، زاگرس و شرفخان اختصاص یافته است، اظهار کرد: بنابراین به فکر آینده استان و اشتغال جوانان خواهیم بود و ما در این سفر برای سامانه‌های نوین آبیاری 30 هزار از اراضی کشاورزی 224 میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

رئیس جمهور افزود: این طرحها 90 هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد که با آن مشکل حاد بیکاری رفع می‌شود و مردم خواهند دید که این دولت فعالیتهای لازم برای رونق این استان را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه استانهای مرزی با مشکل ریزگردها مواجه هستند بیان کرد: یکی از تلاشهای دولت بحث محیط زیست است زیرا محیط زیست مشکلات فراوانی در کشور دارد و این مشکلات از دریاچه‌ای که با خشک شدن آن 14 میلیون نفر در معرض خطر غبار نمک هستند تا مشکلاتی که برای هوای آلوده در شهرهای بزرگ وجود دارد را شامل می‌شود.

روحانی یکی از اقدامات دولت در کاهش آلودگی هوا را بحث بنزین یورو 4 بیان و اظهار کرد: پیش از دولت یازدهم تنها روزانه دو میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور تولید می‌شد که در دولت یازدهم و در سال گذشته این رقم به 25 میلیون لیتر در روز رسیده است تا مردم بتوانند در هوایی سالمتر زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در گذشته سوخت 43درصد نیروگاهها سوخت مایع بود که با اقداماتی در سالهای گذشته و تحولات ایجاد شده استفاده از سوخت مایع در نیروگاهها کمتر شده و مقدار استفاده از سوخت گاز افزایش یافته است که در سال گذشته به عدد 18درصد رسیدیم و این میزان تا پایان امسال به 9درصد خواهد رسید تا با هوای آلوده و مشکل محیط زیست مقابله کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به پدیده ریزگردها بیان کرد: برای مشکل ریزگردها که عمدتاً منشا خارجی داشته و از کشورهای همسایه همچون عراق، عربستان و اردن سرچشمه می‌گیرند نیازمند اقدامات منطقه‌ای هستیم که فعالیتهای سیاسی در سطح منطقه و بین‌الملل آغاز شده و این اقدام تا حصول نتیجه ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه در داخل نیز نیازمند اقداماتی برای مقابله با پدیده ریزگردها هستیم، گفت: سیستم پیش‌بینی هواشناسی باید تقویت شود تا زودتر شرایط را به مردم اطلاع دهیم و از سوی دیگر نیز عایق‌بندی اماکن عمومی از جمله مدارس، ارائه تسهیلات بانکی برای منازل و اماکن تجاری، تجهیز و توسعه اورژانس و مراکز درمانی و توزیع رایگان ماسکهای استاندارد رایگان و ارائه آموزشها و هشدارهای لازم به مردم و به‌ویژه جوانان و سالمندان تا در خطر قرار نگیرند ضروری است.

وی تصریح کرد: با وجود این مشکل قادر به حل و فصل این مشکلات هستیم تا مردم را با مشکلاتی که با آن درگیر هستند به شرایط مناسب برگردانیم.

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بحث پرداخت‌های غیرمتعارف و فیشهای حقوقی بیان کرد: دولت به صراحت به ملت ایران اعلام می‌کند در سالهای گذشته تخلفاتی در تمام دستگاههای کشور انجام شده است که این تخلفات به قوه مجریه اختصاص ندارد و به تمام دستگاههای و نهادهای عمومی مرتبط است و در مصاحبه‌ای مفصل به عموم مردم خواهم گفت که این تخلفات همه جا بوده و باید با آن مبارزه کنیم که دولت یازدهم این اقدام را انجام خواهد داد.

روحانی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دستگاههای نظاتی فراوانی در کشور داریم و این دستگاههای نظاتی باید مسائل را حل و فصل می‌کردند ولی به تمامی وظایف خود عمل نکردند که باید از این به بعد به وظایف خود عمل کنند و متاسفانه ما در قوانین نیز گریزگاههای قانونی و شکافهایی داریم که باید این قوانین را اصلاح کنیم تا از آنها سواستفاده نشود.

وی با بیان اینکه اقدامات فوری دولت در بحث حقوق به گوش مردم خواهد رسید اظهار کرد: در سخنرانی‌ها به مردم خواهم گفت که راه اجرای تخلفاتی که در گوشه و کنار بوده با اقدامات فوری جلوی آنها گرفته شده است و برای مقابله با این تخلفات مقرراتی ابلاغ شده و لوایح لازم به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس قوه مجریه راه حل این مشکلات را شفافیت و اجرای قانون و اقدام دسته جمعی دانست که با کمک مردم و حمایت اکثریت قاطع جامعه و حمایت رهبر معظم انقلاب این مشکل برطرف خواهد شد.

روحانی با اشاره به شعارهای حاضران در ورزشگاه آزادی کرمانشاه خاطرنشان کرد: با شعار و شعر کاری درست نخواهد شد و باید دست به دست هم بدهیم و برنامه‌ها را اجرا کنیم و این دولت رونق را بر می‌گرداند و تورم و رکود را از بین می‌برد و باید دست به دست هم دهیم.

وی تصریح کرد: بدانید که تخلفات از آن مدیران انگشت شمار در کشور بوده است و در این کشور بزرگ حقوق‌بگیران بیت‌المال هشت میلیون نفر هستند که تا 300 نفر تخلف کرده‌اند و بقیه مدیران پاک و زحمتکش هستند که نباید تخلف چند صد نفر را تعمیم بدهیم به جمعیت بزرگ مدیران پاک سرزمین‌مان و دیگر اینکه اگر تخلفی در گوشه‌ای رخ داده است نباید دزدی‌های قبلی را فراموش کنیم.

روحانی افزود: اگر آقایانی در گوشه و کنار هستند که می‌خواهند موضوع فیش حقوقی را ادامه بدهند تا دزدی‌های سابق فراموش شود، بدانند که مردم فراموش نمی‌کنند و خواهان روشن شدن موضوع دزدی‌ها گذشته در دادگاهها هستند.

رئیس جمهور با اشاره به تخلفات گذشته بیان کرد: مردم دو میلیارد پولی که آمریکایی‌ها به خاطر اهمال گذشته ضبط کردند، تخلف سه هزار میلیاردی و تخلف 12هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند و دولت برای حل و فصل حقوقهای نامتعارف به مردم قول می‌دهد و در عین حال مبارزه با فساد و تخلفات گذشته را از یاد نخواهد برد.

وی بیان کرد: به حول و قوه الهی برای مسئله اشتغال جوانان عزیز کرمانشاه اقدام خواهیم کرد و با وجود اینکه منطقه آزاد تجاری استان کرمانشاه در برنامه قبلی نبود، در این سفر به شما قول می‌دهم و به شورای عالی مناطق آزاد اعلام می‌کنم که در این زمینه اقدام کند.

روحانی با بیان اینکه تا پایان دولت یازدهم راه‌آهن را به کرمانشاه خواهیم رساند عنوان کرد: مردم با اقدامات سال 95 و 96 شاهد رسیدن ریل راه‌آهن به شهر عزیز کرمانشاه خواهند بود و به پالایشگاه و پتروشیمی این استان نیز از طریق فاینانس خارجی و از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی کمک خواهد شد تا شاهد اشتغال در کرمانشاه باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به ادامه روند گازرسانی به روستاهای استان کرمانشاه گفت: در دولت 540 روستا در طرح اجرای گازرسانی قرار دارند که این طرح و طرحهای عمرانی استان کرمانشاه امروز کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهند شد که این طرحها به تفصیل در شورای اداری بیان خواهد شد.

روحانی از افتتاح 45 طرح و پروژه در سطح استان کرمانشاه خبرداد و افزود: این پروژه‌ها با 998 میلیارد تومان اعتبار در سال 95 و 96 اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • ایرونی ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  این دولت رونق را بر می‌گرداند و تورم و رکود را از بین می‌برد و باید دست به دست هم دهیم. حسن آقا! مگه قبلا تو مشهد نگفته بودی (با صدای رسا و بلند) که ما از رکود عبور کردیم؟
 • منتظر ظهور ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  مگر هنوز رو کودیم فکر کردم پارسال از رو کود رد شدیم
 • ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  یارانه ها کی زیاد میشه؟
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  دولت گزارش عملگرد از فعالیت در این سه سال بدهد
 • ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  ما منتظر رسیدن صدروز برای عمل به عده هایت هستیم اکنون سه سال گذشت!!!!!!!!!!!!
 • احمد ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
  0 0
  اقا مردم نگران نباشند دردوره اول 100روزه بود حالا چون دوره اول داره تمام میشه داره قوت قلب به مردم میده که دوردوم ریاست جمهوری رکود و بیکاری حل میشه ولی خدا به فریاد ما در دور دوم برسه.....
 • مهدی ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
  0 0
  آقای روحانی دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تمام شده شما الان 3 سال است که رئیس جمهور این مملکت هستی این دولت کی قراره مشکلات رو حل کنه 3 سال گذشت آقا
 • مهدی ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
  0 0
  اگربه دست ما حل میشه جنابعالی ودولتمردانت چکاره هستید.آقای روحانی دوران 30سال قبل گذشت .بسه دیگه بسه
 • بچه شهید ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
  0 0
  بازی بازی بارونق ورکود واشتغال وتولید هم بازی!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس