کد خبر 601198
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴

الکس گیبنی در گفتگو با سی ان ان تاکید کرد استاکس نت پدیده جدی را کلید زد. شاید بتواند آن را با انداختن بمب اتمی روی هیروشیما و ناگازاکی مقایسه کرد.

 به گزارش مشرق، به نقل از سی‌ان‌ان، الکس گیبنی کارگردان آمریکایی فیلم مستندی درباره استاکس نت و جنگ سایبری با عنوان «روزهای صفر» ساخته و در آن به این مسئله اشاره کرده که استاکس نت محصول سازمان‌های جاسوسی موساد و سیا بوده است.

وی درباره این بدافزار گفت: ابتدا استاکس نت را کسی نمی شناخت تا اینکه کارشناسان امنیت سایبری درباره آن صحبت کردند و مطالبی نیز در نشریات درباره آن نوشته شد. دیوید سانگر نیز در نیویورک تایمز درباره آن مطلب نوشت. بعد از آن بود که ما نیز مطالعات عمیق تری را درباره استاکس نت شروع کردیم. استاکس نت پدیده جدی را کلید زد. شاید بتواند آن را با انداختن بمب اتمی روی هیروشیما و ناگازاکی مقایسه کرد.

الکس گیبنی افزود: ویژگی های این ویروس طوری است که حتما باید یک دولت آن را طراحی کرده باشد. هیچ شکی نیست که استاکس نت عملیاتی بود که موساد و سیا آن را هدایت می‌کردند. همچنین کار فنی این عملیات را نیز «یونیداتی 200 » انجام می‌داد که معادل آژانس امنیت ملی آمریکا در اسرائیل است.

وی ادامه داد: این ابزار طوری طراحی شده بود که بسیار سری باشد تا حکم اقدام جنگی را که معمولا آشکار است پیدا نکند. هدف از این ویروس به تاخیر انداختن برنامه هسته‌ای ایران بود. همانطور که مایکل هیدن رئیس سابق سیا هم گفته بود، هدف از این ویروس و عملیات سری این بود که نگذارند اسرائیل تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کند که می توانست آمریکا را وارد جنگ با ایران کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس