جلسه امروز برای تعیین تکلیف اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی، به ریاست روحانی و بدون حضور رئیس و دیگر اعضای این صندوق برگزار شد.

به گزارش مشرق، جلسه امروز هیات امنای صندوق توسعه ملی به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی درحالی تشکیل شد که بر اساس تصاویر منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیچ یک از اعضای هیات عامل صندوق توسعه و شخص صفدر حسینی به عنوان رئیس هیات عامل در جلسه مذکور حضور نیافتند.

برخی منابع، عدم حضور آنها را به دلیل نارضایتی‌شان از این استعفا -که گفته می شود با آن موافق نبودند- عنوان کردند و پیگیری خبرنگار ما از صندوق توسعه ملی نیز در این خصوص بی‌پاسخ ماند.

در این جلسه، قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کشل کشور و رئیس هیات نظارت بر صندوق توسعه ملی گزارشی از مستندات و ضوابط اداری مربوط به پرداخت حقوق و مزایای رئیس و اعضای هیات عامل را ارائه دادو پس از آن اعضای هیات امنای صندوق توسعه ملی با اکثریت آرا با استعفای صفدر حسینی و دیگر اعضای هیات عامل این صندوق موافقت کردند.

گفتنی است، در جلسه امروز هیات امنای صندوق توسعه ملی، نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، طیب نیا وزیر اقتصاد، زنگنه وزیر نفت، ربیعی وزیر کار و حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور و سراج رئیس هیات نظارت بر صندوق توسعه ملی و نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور حضور داشتند.

صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی از جمله افرادی است که در ماجرای افشای فیش‌های حقوقی نجومی طبق اسناد و مدارک موجود مشخص شد از فروردین تا اسفند سال 94 به‌طور میانگین، 57 میلیون و 400 هزار تومان بابت حقوق و همچنین وام کلان 300 میلیونی با سود 4 درصد از محل بیت‌المال دریافت کرده بود.

اما پس افشای این فیش های حقوقی نیز رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت فرمودند: موضوع حقوق های نجومی، در واقع هجوم به ارزش ها است اما همه بدانند که این موضوع از استثناءها است و اکثر مدیران دستگاهها، انسانهای پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود.

ایشان با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع خاطرنشان کردند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری، و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.

پس از سخنان صریح رهبر معظم انقلاب دولتی ها دست به کار شده و نسبت به پیگیری جدی این موضوع بر آمدند تا اینکه در روزهای اخیر شاهد استعفا یا برکناری برخی مدیران عامل بانک های کشور به دلیل دریافت حقوق های نجومی بودیم.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  یکی این منبع شما یکی هم کیهان خیلی خوبه چون در تمام دنیا همه رازها پشت پرده ها دلائل بایدها و نبایدها رو از اصلش بهتر اطلاع داره!
 • ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  فساد در سیستم مالی و اداری رخنه کرده و دارد رشد عجیبی می کند و این بسیار خطرناک است برای نظام برای کشور که بماند خیلی خطرناک است باید برخورد جدی شود و مشمول زمان نگردد
 • اسفندیار ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  آرای نجومی به فرزند ملت واکنش ملت به حقوق های نجومی
 • ناشناس ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  امیدوارم که به یاری خداوند سبحان همه آنهایی که به این بیت المال ملت مظلوم ایران خیانت کرده و به جیب خودشان ریخته بودند هرچه زودتر از گلویشان بیرون بکشیم انشاالله
 • ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  ادم شهدای حرم رو میبینه بعد کسایی مثل این آقا و دخترشو میبینه یا اون مدیر عامل بانک رفاهو با خودش میگه واقعا این آدما دارن تو 2 دنیای متفاوت با 2 هدف متفاوت زندگی میکنن... اللهم ارحمنا و ترحم علی عجزنا
 • ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  حسینی مجبور به استعفا نشد ، بهتره گفت روحانی با این افشاگری که در رابطه با حقوق ها صورت گرفت مجبور به پذیرش استعفا شد
 • مردم ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
  0 0
  مجبوربه استعفامعني نداردبايدبيت المال رابه دولت بگرداندوحبس ابدبراي اينجورآدمها درنظرگرفته شود.