کد خبر 590116
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۷

سرپرست وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه بار دیگر در جریان بودن مذاکرات و روابط پشت‌ پرده میان این رژیم و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را تائید کرد.

به گزارش مشرق، «دور گولد» سرپرست وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گفت میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و این رژیم، همگرایی منافع وجود دارد.

گولد طی سخنرانی در شانزدهمین کنفرانس امنیتی «هرتزلیا» دلیل اصلی این همگرایی را نگرانی بر سر تمایلات ایران در خاورمیانه عنوان و تاکید کرد که موضوع فلسطین دیگر به هیچ وجه عنوان موضوع اصلی در منطقه نیست.

وی با بیان اینکه دیگر حل مناقشات فلسطین-اسرائیل پایه‌ای برای ایجاد روابط با دنیای عرب نیست، گفت: «مهم است که این روابط را قطعه به قطعه و در فضایی بسته ایجاد کرد تا پوشش رسانه‌ای نیر بر آن نباشد.»

به نوشته وبگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» وی همچنین ادعا کرد: «شاید فرصت‌های جدیدی پیش‌روی ما باشد، (که آنهم) اساسا بخاطر ترس کشورهای زیادی از قدرت گرفتن ایران است.»

سرپرست وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با افشای روابط گرم اعراب و این رژیم در پس پرده‌ای از روابط یخ‌زده، افزود که روابط قوی‌تر با آنها می‌تواند به حل مشکلات فلسطین کمک کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، گلد گفت که در حال حاضر بین اسرائیل و کشورهای عربی مذاکرات محرمانه در جریان است. وی با این حال گفت که نمی‌تواند از جزئیات این مذاکرات و نام این کشورها صحبت کند، چراکه طرف عربی از واکنش منفی افکار عمومی جهان عرب نسبت به افشای این روابط نگران است.

وی گفت: «زیر این یخ، آب گرم فراوانی در جریان است.»
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس