کد خبر 587177
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۹

چهار بازیکن سرخابی حاضر در اردوی اخیر تیم ملی رقابت فشرده ای را با یکدیگر برای حضور در لیست نهایی و البته ترکیب ثابت کی روش خواهند داشت.

به گزارش مشرق، چهار بازیکن سرخابی حاضر در اردوی تیم ملی، دو نبرد حساس را در پی خواهند داشت، دوئل هایی در دو پست هافبک دفاعی و دفاع راست، که قطعا یکی از مهم ترین انتخاب های سرمربی پرتغالی را به دنبال خواهد داشت.


رامین رضاییان – وریا غفوری؛ گهی زین به پشت و گهی ...
وریا غفوری، مدافع جدیدا آبی پوش استقلالی ها در بهبوهه جام ملت های آسیا برای اولین خود را در لیست نهایی کارلوس کی روش و در همان بازی ها با نیمکت نشین کردن خسرو حیدری خود را به عنوان مدافع راست ثابت تیم ملی مطرح کرد. غفوری در آن تورنمنت یکی از پدیده های تیم ملی ایران شد و همکاری فوق العاده او با اشکان دژاگه سمت راست ایران را (هم در حالت دفاعی و هم هجومی) تبدیل به یکی از نقاط قوت این تیم کرد. او که در آن بازی ها رامین رضاییان را به عنوان ذخیره خود می دید تا مدت ها به عنوان انتخاب اول کی روش قرار داشت تا اینکه وی دچار مصدومیت شد و از اینجا به بعد بود که وریا جای خود را در ترکیب ثابت از دست داد.

در طرف مقابل رامین رضاییان که در جام ملت های آسیا یکی از راه آهنی ها دعوت شده به تیم ملی بود و به عنوان یکی از مدافعان راست روی نیمکت ذخیره ها حضور داشت آنقدر در جمع پرسپولیسی ها عملکرد مثبتی داشت که حتی پیش از مصدومیت وریا غفوری نیز خود را به ترکیب اصلی رساند و پس از آن نیز (همراه با مصدومیت وریا) انتخاب اول کی روش برای این پست بود، او حتی در یک بازی در پست وینگر راست نیز به بازی گرفته شد.

پس از بهبودی غفوری و پیوستن او به استقلال، کاملا مشخص است که او به دنبال بازپس گرفتن جایگاه ثابت خود در تیم ملی است و رضاییان نیز که در دوران اوج خود به سر می برد قطعا خیال از دست دادن این جایگاه را ندارد، دوئل این دو بازیکن کرد و شمالی قطعا یکی از بهترین رقابت ها در بین بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی خواهد بود. غفوری تاکنون 13 بار برای تیم ملی ایران به میدان رفته است و رضاییان نیز در 10 بازی ملی حضور داشته و یک بار نیز موفق به گلزنی شده است.

امید ابراهیمی – کمال کامیابی نیا؛ به دنبال یک جای ثابت
امید ابراهیمی که از زمان حضور در تیم سپاهان توانست خود را به عنوان یک هافبک دفاعی مطمئن در فوتبال ایران معرفی کند پس از حضور در تیم استقلال و البته کنار رفتن جواد نکونام و کم رنگ شدن آندو تیموریان توانست جای ثابتی برای خود در ترکیب اصلی تیم ملی پیدا کند، جایی که با اوج گرفتن کمال کامیابی نیا به خطر افتاده است، کامیابی نیا نیز پس از جدایی از نفتی ها و ارائه بازی های کارآمد در جمع سرخ های پایتخت، در برخی از بازی های تیم ملی در مرحله اول مقدماتی جام جهانی، درترکیب اصلی به میدان رفت.

البته ابراهیمی و کامیابی نیا در بازی های اخیر تیم ملی کم و بیش به میدان رفته اند اما با توجه به حساسیت بازی های مرحله نهایی مقدماتی و سنگین بودن آنها، کی روش یقینا به ترکیب اصلی و اول خود دست پیدا خواهد کرد و ابین موضوع جنگ تمام عیار این دو بازیکن را برای رسیدن به پلن و ترکیب A به دنبال خواهد داشت.

ابراهیمی تاکنون در 18 بازی ملی توانسته برای تیم کی روش به میدان برود و در طرف مقابل کمال کامیابی نیا نیز که سال گذشته برای اولین بار لباس تیم بزرگسالان را به تن کرد 3 بار بازی کرده است که یک گل نیز توانسته به ثمر برساند.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس