معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان همه زائران و مجاورانی که نماز مغرب و عشا را در حرم مطهر رضوی اقامه کنند، افطار مهمان آن حضرت هستند.

به گزارش مشرق، سید خلیل منبتی گفت: در هر شب از ماه مبارک رمضان سفره ای به طول سه هزار متر به کمک 500 خادم در صحن هدایت حرم مطهر رضوی برای 12 هزار نفر از مجاوران پهن می شود و شهروندان مشهدی یک ساعت قبل از اذان با در دست داشتن کارت دعوت آستان قدس رضوی در این محفل حضور می یابند.

وی اظهار کرد: در طول ماه مبارک رمضان در مجموع 360 هزار نفر از شهروندان مشهدی مهمان بزرگترین سفره افطاری جهان اسلام در حرم مطهر رضوی خواهند بود.

وی گفت: توزیع کارت دعوت سفره اکرام رضوی از چند روز قبل در محلات مختلف شهر مشهد آغاز شده و به هر خانواده دست کم چهار کارت تعلق می گیرد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: توزیع کارت های دعوت به صورت اتفاقی در محلات مختلف شهر توسط خدام انجام می گیرد و محلاتی که سال گذشته کارت دعوت دریافت کردند، امسال از آن بهره مند نمی شوند.

وی اظهار کرد: هر شب یک هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی مهمان سفره اکرام رضوی هستند و در سه شب قدر 10 هزار نفر از مددجویان در این سفره پذیرایی می شوند.

وی گفت: هنگام اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر رضوی نیز هر شب 80 هزار بسته سبک افطاری بین نمازگزاران توزیع می شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: برای نمازگزاران عید فطر در حرم مطهر رضوی نیز 500 هزار بسته مواد غذایی متبرک در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: هر شب 10 هزار خدمه و در شبهای قدر 20 هزار خدمه در حرم مطهر رضوی به زائران و مجاوران خدمت رسانی می کنند.

* پخش برنامه های آستان قدس رضوی در ماه رمضان از 5 شبکه سیما
مدیر کل روابط عمومی آستان قدس رضوی نیز در جمع خبرنگاران گفت: به منظور تاثیرگذاری ویژه برنامه های حرم مطهر رضوی در ماه رمضان پوشش رسانه ای این برنامه ها بسیار گسترده تر از سال گذشته خواهد بود و پخش آن از طریق پنج شبکه سیما شامل شبکه های یک، دو، سه، پنج و شبکه پویا انجام می شود.

محمد امین توکلی زاده افزود: مراسم احیای شب‌ های قدر در حرم مطهر رضوی در شب های 19 و 21 رمضان از شبکه اول و در شب 23 رمضان از سبکه سوم سیما به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین در راستای توسعه رسانه ای برنامه های آستان قدس رضوی، راه اندازی دو شبکه ماهواره ای به زبان های انگلیسی - اسپانیایی و عربی - اردو با نام حضرت امام رضا (ع) در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: راه‌ اندازی نخستین استودیوی آستان قدس رضوی در نیم طبقه دوم صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی آغاز شده و تاکنون 80 درصد کار انجام شده است.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس