کد خبر 580379
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲

معاون رئیس جمهور با انتقاد از مالیات‌گریزی در کشور و اينکه عده‌ای فرار مالياتی را يک هنر می‌دانند، گفت: اقتصاد کشور در حال خروج از رکود است.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت امروز در اجلاس سراسري مديران مالياتي کشور، ضمن تاکيد بر بند مصرح ۱۷ سياست هاي اقتصاد مقاومتي گفت: با توجه به اين بند، سهم ماليات‌ها در درآمدهاي دولت بايد افزايش پيدا کند و امسال شاهد اقدام و عمل در عرصه سياست اقتصاد مقاومتي خواهيم بود.

معاون رئیس جمهور رشد وصول ماليات در دو ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل را افتخار آفرين دانست و افزود: تامين هزينه هاي کشور به تلاش کارکنان مالیاتی بستگي دارد و دولت نيز بايد ابزارها، امکانات و منابع مورد نياز را در اختيار سازمان قرار دهد تا بتواند نسبت ۱۰ درصدي ماليات به توليد ناخالص داخلي پيش بيني شده در قانون برنامه ششم را محقق سازد.

نوبخت با بيان اينکه اقتصاد کشور در حال خروج از رکود است، عنوان کرد: با توجه به شرايط رونق اقتصاد، بايد به سمتي برويم که سهم ماليات ها از بودجه افزايش يابد؛ البته نه از محل افزايش نرخ‌ها و فشار بيشتر بر موديان موجود، بلکه با شناسايي آن بخش از اقتصاد که هم اکنون از ماليات مستثني يا معاف است و يا ما از آن مغفول مانده ايم.

سخنگوي دولت اظهارداشت: کار در دستگاه مالياتي، کار سختي است از آن جهت که هم شما بايد قاطعانه ماليات اخذ کنيد و هم عادلانه و همين امر، باعث مي شود کار شما سخت باشد و همچنين بايد مراقبت نمائيد محبوبيت و اعتبار سازمان به واسطه ماليات ستاني خدشه دار نشود.

وي با اشاره به اينکه عده اي در کشور فرار مالياتي را يک هنر مي دانند، گفت: متاسفانه درکشور فرهنگ ماليات گريزي وجود دارد و هنر شما اين است که با رعايت عدالت، قاطعانه ماليات را وصول کنيد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، خواستار تلاش همه جانبه و کار جهادي همکاران اين دستگاه به منظور اجرايي کردن سياست هاي اقتصاد مقاومتي شد.


منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • حمیدان ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
  0 0
  14 درصد نسبت به سال قبل کاهش صادرات داشتیم مدام بیکاری رو بیکاری می آید امکان ندارد بدون ایجاد اشتغال خالص از حالت رکود خارج شویم
 • ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
  0 0
  چه طوری؟؟؟؟