کد خبر 579882
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰

علی رغم درخواست های مکرر نخست وزیر و فرماندهان عالی بسیج مردمی و ارتش عراق از حامیان مقتدی صدر برای خودداری از تجمع های خیابانی در بغداد، ساعتی پیش خیابانهای بغداد مجددا به عرصه درگیری های خیابانی میان معترضان و نیروهای امنیتی تبدیل شده است.

گروه بین الملل مشرق- علی رغم درخواست های مکرر نخست وزیر و فرماندهان عالی بسیج مردمی و ارتش عراق از حامیان مقتدی صدر برای خودداری از تجمع های خیابانی در بغداد، ساعتی پیش خیابانهای بغداد مجددا به عرصه درگیری های خیابانی میان معترضان و نیروهای امنیتی تبدیل شده است.

هجوم حامیان مقتدی صدر به بغداد+عکس

بنابر این گزارش، هزاران تن از هواداران مقتدی صدر به خیابانهای بغداد امده و با نیروهای امنیتی بشدت درگیر شده اند. نیروهای امنیتی عراق نیز با انسداد کلیه مبادی ورودی و خروجی منطقه سبز بغداد، از نزدیک شدن تظاهر کنندگان جلوگیری بعمل آورده اند. دو هفته پیش هزاران تن از هواداران مقتدی صدر با هجوم به دفاتر دولتی و ساختمان پارلمان و دولت آنها را به اشغال خود درآورده بودند. انتشار این تصاویر با موجی از اعتراضات داخلی در عراق مواجه شده و افکار عمومی این کشور خواستار برخورد شدید با مهاجمین که در میان انها صدها تن از عوامل وابسته به حزب بعث و حامیان صدام نیز نفوذ کرده بودند شدند. نخست وزیر عراق روز گذشته با انتشار پیامی از معترضان خواسته بود تا زمانی که نیروهای امنیتی در جبهه های نبرد علیه داعش در فلوجه حضور دارند از "ناامن کردن" عقبه جبهه ها خودداری کنند.

هجوم حامیان مقتدی صدر به بغداد+عکس

هجوم حامیان مقتدی صدر به بغداد+عکس

هجوم حامیان مقتدی صدر به بغداد+عکس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
  0 0
  به صدر بگوید درحالی رزمندگان درگیر با عناصر پلید ونجس داعش هستند ..این حرکت وی ..به کجا میبرد چنین شتابان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
  0 0
  17 تا غیر انتشار حتما به صدر فحش دادند