کد خبر 578288
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

روزنامه دیلی تلگراف نوشت: گروه تروریستی داعش با کمک دانشمندان رژیم صدام بر میزان تولید گاز خردل و کلر افزوده و آن را روی زندانیان خود آزمایش می‌کند.

 به گزارش مشرق، روزنامه دیلی تلگراف به نقل از منابع محلی خود در شهر موصل در شمال عراق نوشت: داعش گاز خردل و کلر روی گروگان‌های خود در زندانهای سری آزمایش می‌کند.

این روزنامه افزود: داعش کارگاههای تولید سلاح‌های شیمیایی و مقرهای عملیاتی خود را به مناطق مسکونی برده است تا از حملات هوایی ائتلاف درامان باشد.

به‌نوشته این روزنامه، داعش که از دو سال پیش شهر موصل را به اشغال خود در آورده است، تلاش می‌کند که سلاح‌های شیمیایی برای حملات در سوریه و عراق و کشورهای غربی تولید کند.

روزنامه دیلی تلگراف افزود: داعش در تولید سلاح‌های شیمیایی روی دانشمندان عراقی که در برنامه تسلیحاتی سابق عراق کار می‌کردند، متکی است.

این روزنامه تصریح کرد: فرمانده واحد تولید سلاح‌های شیمیایی داعش به‌نام سلیمان داوود العفاری که نیروهای آمریکایی او را در ماه مارس گذشته بازداشت کردند، اطلاعاتی از عملیات شیمیایی داعش در اختیار سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" قرار داده است.

به‌نوشته دیلی تلگراف، روزنامه نگاران محلی به نقل از یک جاسوس در داخل گروه داعش گفتند که سگها و خرگوش‌ها درپی آزمایش‌های شیمیایی داعش روی آنها در مرکز یک منطقه مسکونی دفن شده‌اند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha