کد خبر 575683
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰

پایگاه خبری صعده پرس یمن به نقل از 'مجتهد' کاربر معروف اینترنتی سعودی امروز (چهارشنبه) از تلاش پشت پرده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان برای کنار زدن محمد بن نایف ولیعهد این کشور از قدرت خبر داد.

 به گزارش مشرق، مجتهد در گزارشی به شرح زیر نوشت :محمد بن سلمان فرزند پادشاه عربستان قصد دارد تا به تدریج از نفوذ محمد بن نایف کاسته و او را از صحنه سیاست کنار بگذارد.

محمد بن سلمان درهمین راستا تلاش کرده تا نیروهای ویژه ارتش و گارد ملی و وزارت کشور را تحت یک فرماندهی و تحت امر خود قرار دهد.

بن سلمان می خواهد اداره مخدرات که تحت نظر محمد بن نایف اداره می شود را نیز مستقل اعلام کند.

بن سلمان برنامه هایی برای دادن استقلال به ادارات اطلاعات، گارد ملی ونیروهای ویژه نیز دارد تا پس از آن بجز ادارات پلیس، دفاع مدنی و سازمان زندان ها، محمد بن نایف پست های دیگری در اختیار نداشته باشد.

همه این اقدام ها گام های اولیه برای کاستن نفوذ بن نایف تا رسیدن به مرحله پایانی وکنارگذاشتن او ازقدرت وسپس برکناری از ولایتعهدی است تا محمد بن سلمان بتواند پس از آن بر تخت شاهی عربستان تکیه بزند.

پیش از این نیز برخی رسانه های منطقه از رقابت شدید بین دو محمد (محمد بن سلمان فرزند شاه و جانشین ولیعهد و محمد بن نایف ولیعهد عربستان ) بر سر قدرت در این کشور و رسیدن به حکومت پس از ملک سلمان، خبر داده بودند.

محمد بن سلمان در شرایط کنونی و به علت بیماری پدرش در حقیقت حاکم عملی عربستان سعودی به شمار می ‌رود و محمد بن نایف در حالی که عنوان و سمت ولیعهدی را دارد اما عملا در صحنه سیاسی این کشور رقمی بشمار نمی آید.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس