کد خبر 573919
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵

رییس کمیته عمران نسبت به وجود قهوه خانه های بیشمار در اطراف فضای فرهنگی و دانشکده ها هشدار داد.

به گزارش مشرق، اقبال شاکری در دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورا گفت: بعد از سال ها و با هماهنگی وزارت مسکن و شناسایی پهنه های گسلی رو غلتک افتاد و در چند ماه آینده برای شناسایی پلاک های در معرض خطر زلزله اقدام خواهد شد و این اطلاعات در اختیار معاونت شهر سازی شهرداری ها قرار خواهند گرفت.

شاکری در ادامه افزود: از نقش شورا در تفاهم نامه منعقد شده بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی نیز نباید گذشت که جای تقدیر نیز دارد.

رییس کمیته عمران اظهار داشت: در چند هفته اخیر چند مورد خود کشی در تهران اتفاق افتاده که البته نیروهای امدادی و آتش نشانی به موقع در محل حاضر شدند و این قبیل اتفاقات بیش از هر امری ضرورت وجود روانشناسنان و روانکاوان را در تیم های امدادی نمایان می کند که امیدواریم در کنار آموزش نیروهای امدادی این مهم نیز در دستور کار قرار گیرد.

شاکری همچنین نسبت به وجود قهوه خانه های بسیار در اطراف فضای فرهنگی و دانشگاه ها هشدار داد و گفت: مرجع صدور مجوز برای این واحد ها کیست؟ فضای فرهنگی دانشگاه ها و داشنکده ها در معرض خطر است چرا که در حال حاضر کوچه پس کوچه های اطراف دانشکده ها پر شده است از قهوه خانه‌ها.

مهدی چمران در ادامه نیز گفت: شهرداری این مجوز ها را نیم دهد در حالی که حامیشان سازمان میراث فرهنگی است.

وی ادامه داد مدت ها است بین وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی بر سر قهوه خانه ها دعوا جریان دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس