کد خبر 572951
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹

ارتش یمن بار دیگر با موشک بالستیک قاهر 1 مواضع عربستان را هدف قرار داد.

 به گزارش مشرق، به نقل از المیادین، ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به ادامه نقض آتش بس، مواضع متجاوزان سعودی در جیزان واقع در جنوب عربستان را با موشک بالستیک قاهر 1 هدف قرار دادند.

قاهر 1 موشک بالستیک " زمین به زمین " و ساخت روسیه است که در داخل یمن ارتقا یافته است.

از زمان شروع حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن در مارس 2015، این چندمین بار است که نیروهای یمنی از این نوع موشک استفاده می کنند.

با گذشت بیش از یک ماه از آغاز آتش بس در یمن، درگیری ها بین مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی این کشور که از پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی برخوردارند، و ارتش و کمیته های مردمی یمن از سوی دیگر همچنان ادامه دارد.

زخمی شدن 5 تن در حمله موشکی مزدوران منصور هادی

در پی حملات موشکی مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن به بخش المتون در استان الجوف، پنج نفر زخمی شدند که تعدادی از آنها زن و یا کودک هستند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس