کد خبر 570858
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵

مردم جهان به اندازه مساوی نمی خوابند و نیازشان به خواب مانند بسیاری دیگر از نیازهای بشری متفاوت است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی "روسیا الیوم"، مطابق یافته های پژوهش آمریکایی که در چند کشور جهان انجام شده است، تفاوت مدت زمان خواب چند علت دارد، مثلا شهروندان کشورهای اروپایی عادت دارند شام را قبل از ساعت 6 عصربخورند به همین علت زود گرسنه شده و از خواب بیدار می شوند.

کارشناسان می گویند، طبیعی است اگر شخصی ساعت 10 شب شام بخورد هنگام طلوع آفتاب بیدار نمی شود بلکه بیدار شدنش با تاخیر همراه خواهد بود.

دانشمندان آمریکایی می گویند که مردم سنگاپور و ژاپن کمتر ازمردم هلند می خوابند، میانیگین خواب یک ژاپنی در روز 7 ساعت و 24 دقیقه، مردم فرانسه 8 ساعت و مردم هلند 12 دقیقه بیشتر از مردم فرانسه است.  

این کارشناسان می گویند، مهم نیست که انسان صبح زود با کمک زنگ ساعت بیدار شود بلکه مهم آن است که بعد از ظهر چه کار کنیم، مانند اشخاصی که ساعت 10 شب شام می خورند شام بخوریم، به دفتر کار برویم یا کاری غیر از خواب و استراحت انجام دهیم.    

این پژوهش حاکی است، میانگین خواب زنان به ویژه در سن 30 تا 60 سال نیم ساعت بیشتر از مردان است و اشخاصی که در طول روز در معرض نور آفتاب قرار دارند بیشتر مایلند که زود بخوابند.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha