معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در سخنانی گفت که برخی از بازیگران از ابتدا به دنبال رویکرد نظامی در سوریه بودند و در این راستا برای رسیدن به اهداف خود از تروریست‌ها حمایت کردند اما جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر راه حل سیاسی تاکید داشت.

 به گزارش مشرق، آقای کریستین ماسه دبیرکل وزارت خارجه فرانسه و امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه عصر روز دوشنبه پیرامون  تحولات منطقه رایزنی نمودند.

حسین امیر عبداللهیان اظهار داشت: برخی از بازیگران از ابتدا به دنبال رویکرد نظامی بودند و در این راستا برای رسیدن به اهداف خود از تروریست‌ها حمایت کردند اما جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر راه حل سیاسی تاکید داشت و به طور همزمان از روند اصلاحات سیاسی در سوریه و ارسال کمک‌های انساندوستانه نیز حمایت کرد.

وی با ابراز نگرانی از نقض آتش بس در سوریه توسط گروه‌های مسلح، بر ضرورت درک درست جامعه بین الملل پیرامون تعریف گروه‌های تروریستی در سوریه تاکید و خاطر نشان ساخت: علی رغم توافقات صورت گرفته در ژنو در خصوص آتش بس در سوریه، متاسفانه برخی گروه‌های مسلح با اتخاذ رویکرد خصمانه در اقدامی هماهنگ و منسجم و برنامه‌ریزی شده با داعش و القاعده این آتش بس را نقض کردند.

کریستین ماسه دبیرکل وزارت خارجه فرانسه نیز با اشاره به ضرورت از سرگیری مذاکرات صلح سوریه اظهار داشت: تهران و پاریس نقاط مشترکی در خصوص راه حل بحران سوریه دارند. مبارزه با تروریسم و حمایت از روند دموکراسی در سوریه و اینکه آینده سوریه باید به دست مردم آن کشور رقم بخورد از نقاط مشترک دیدگاه دو کشور در خصوص سوریه می باشد.

دبیرکل وزارت خارجه فرانسه با تروریستی خواندن داعش و النصره اظهار داشت : فرانسه نیز از این گروه ها اسیب دیده و ما هیچگونه تردیدی در تروریستی بودن این گروه ها نداریم.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha