کد خبر 561654
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۱

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان گفت: تعطیلی واحدهای صنفی پس از عید نیز ادامه داشته و در این مدت یک‌ماهه سال جدید شاهد تعطیلی ۲ واحد صنفی دیگر بوده‌ایم.

به گزارش مشرق، رضا کیوان فر درباره وضعیت چاپخانه داران اصفهان اظهار داشت: ابتدا دارایی باید تکلیف همه اصناف به ویژه چاپخانه‌داران را مشخص کند و این در حالی است که چند روز پیش جلساتی را با دارایی داشته‌ایم.

وی افزود: دارایی 4 گونه مالیات، ارزش‌افزوده و ماده‌های مختلف برای ما مقرر کرده و در این مسئله تکلیف ما نامشخص بوده و مردم از این جریانات ناراحت هستند.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان  با اشاره به درآمد متفاوت در چاپخانه‌ها خاطرنشان کرد: البته کسانی که دارای امکانات چاپخانه‌ای درجه‌ یک هستند مشکلی نداشته اما کسانی که در درجه دوم و سوم قرار دارند رضایت چندانی ندارند و دخل و خرجشان با هم یکی نیست.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تعطیلی چاپخانه‌ها تصریح کرد: تعطیلی واحدهای صنفی ما پس از عید نیز ادامه داشته و شاهد تعطیلی 2 واحد صنفی چاپخانه‌ بوده‌ایم.

کیوان فر درباره علت تعطیلی واحدهای صنفی چاپخانه‌ تصریح کرد: علت تعطیلی واحدهای صنفی رکود موجود در بازار بوده و کاغذها نیز با ارز آزاد وارد کشور می‌شود و قیمت مقوا در گمرک نیز 5 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه برای رفع رکود ابتدا باید مشکلات دارایی حل شود گفت: چاپخانه‌ها پیش از عید 10 درصد بیمه می‌دادند و این در حالی است که پس از عید این میزان در برخی از چاپخانه‌ها به  30 درصد رسیده و هنوز تکلیف دقیقی برای ما مشخص نشده است.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان با بیان اینکه اخذ مالیات اساس خاصی ندارد، افزود: هرگونه که بخواهند برای واحدهای صنفی مالیات می‌نویسند و دفتر و فاکتوری هم قبول ندارند البته طی صحبت‌هایی که انجام شده قرار بر این است تا برخی از جریمه‌ها و مالیات‌ها کسر شود.


منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس