رئیس‌جمهور آمریکا در نشست شورای همکاری خلیج فارس با اشاره به اینکه نگران اقدامات ایران در منطقه است مدعی شد تهران به گروه‌های تروریستی در منطقه سلاح ارسال می‌کند.

 به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در نشست مشترک با سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفت: «درباره رفتارهای ایران احساس نگرانی می‌کنیم و کشتی‌هایی را که سلاح در منطقه منتقل می‌کنند، زیر نظر داریم.»

اوباما گفت: «ما تلاش می‌کنیم ایران به تعهدات خود در توافقنامه هسته‌ای پایبند باشد. ایران به ارسال سلاح برای گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد. واشنگتن برای بازدارندگی و مقابله با هر تجاوزی ضد متحدان و شرکایش در منطقه آمادگی دارد.»

اوباما افزود: «اعضای شورای همکاری با وجود توافقنامه هسته ای ایران، نگرانی های جدی درباره رفتارهای این کشور در منطقه دارند.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «سیاست آمریکا آن است که هر کاری می تواند برای تضمین ثبات در منطقه و مقابله با هر نوع تعرض به متحدان ما صورت دهد.»

اوباما افزود: «درباره مبارزه با داعش که تهدیدی برای همه ماست توافق نظر داریم. اعضای شورای همکاری می خواهند تلاش خود را در ائتلاف بین المللی برای مقابله با تروریسم افزایش دهند.»

اوباما در بخش دیگری از سخنانش در نشست شورای همکاری خلیج فارس گفت: «تنها راه پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه تشکیل حکومت انتقالی است. همه طرف ها در یمن را به احترام به آتش بس در این کشور تشویق می کنیم. ما همکاری با اعضای شورای همکاری خلیج [فارس] را در زمینه های امنیتی افزایش خواهیم داد.»

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی هم در نشست مشترک سران اعضای شورای همکاری خلیج فارس با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در  ریاض گفت: «اعضای شورای همکاری خلیج  (فارس) به گسترش روابط تاریخی و راهبردی خود با آمریکا برای تأمین منافع مشترک و کمک به امنیت و صلح منطقه و جهان پایبند هستند.»
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس