کد خبر 558619
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۲

عضو انجمن انبوه‌سازان با بیان این‌که در سه سال اخیر دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن نداشته در واکنش به ادعای رونق مسکن در نیمه دوم سال جاری، گفت: هیچ نشانه‌ای از تغییر و تحول در بخش مسکن دیده نمی‌شود.

به گزارش مشرق، ایرج رهبر درباره بازار مسکن اظهار کرد: چند سال است که بخش مسکن در رکود به سر می‌برد، اما با این حال دولت برنامه مشخصی برای این حوزه ندارد که باعث حرکت یا تعادلی در آن شود.

وی با بیان این‌که هنوز نشانه‌ای از تغییر و تحول در مسکن دیده نمی‌شود، تصریح کرد:‌ رئیس‌جمهوری بر فعال شدن بخش مسکن تاکید کرده، اما با این حال مسئولان ذی‌ربط هنوز هیچ اقدامی در این رابطه انجام نداده‌اند و برنامه‌ای هم ندارند.

وی با یادآوری این‌که 35 تا 40 درصد اقتصاد کشور به بخش مسکن برمی‌گردد، تاکید کرد: اگر مسئولان اهتمام جدی داشتند که تا الان کاری برای خروج از رکود مسکن می‌کردند، متاسفانه این اهتمام وجود ندارد.

عضو انجمن انبوه‌سازان با تاکید بر این‌که این وضعیت برای آینده خطرناک است، افزود: هم‌اکنون با انباشت تقاضا در بازار مسکن مواجه هستیم، از سوی دیگر با توجه به رشد جمعیت و ازدواج‌ها سالانه حداقل به یک میلیون و 200 هزار مسکن جدید نیاز داریم.

رهبر ادامه داد: این در حالی است که روند ثبت معاملات در بازار مسکن پایین است و به‌عنوان مثال سال گذشته در تهران فقط 150 هزار معامله ثبت شد.

وی در خصوص پیش‌بینی‌های انجام شده در رابطه با آینده بازار مسکن در سال 95 نیز گفت:‌با توجه به این‌که دولت برنامه‌ای در این بخش ندارد نمی‌توان درباره آینده مسکن در کوتاه مدت پیش‌بینی کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha