به گزارش مشرق؛ شامگاه 27 آبان امسال، مسئولان بیمارستان شهدای تجریش در تماس با پلیس از مرگ پسر 27 ساله‌ای به نام سعید و وخیم بودن حال دوست وی که به علت اصابت ضربات متعدد چاقو به این بیمارستان انتقال یافته بودند، خبر دادند.

با حضور مأموران کلانتری 101 تجریش در بیمارستان، موضوع به تیم جنایی اعلام و تحقیقات از همراه این دو جوان آغاز شد؛ پسر جوانی که خود را دوست این دو نفر معرفی می‌کرد درباره علت درگیری دوستانش به پلیس گفت: به همراه دو نفر از دوستانم، برای خرید سکه‌های عتیقه با یک افغانی در تهران قرار گذاشتیم و از نوشهر به تهران آمدیم؛ زمانی که به خانه ویلایی قدیمی که یک مرد افغانستانی در آن سرایدار بود رسیدیم، دوستانم از من خواستند برای خرید شام از منزل بیرون بروم که در هنگام خروج از منزل 6 مرد افغانی دیگر وارد آن ویلای قدیمی شدند و مدعی شدند از دوستان سرایدار افغانستانی هستند.

این پسر جوان در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: بعد از خرید شام به محض ورود به خانه ویلایی صدای داد و فریاد توجهم را به خودش جلب کرد؛ من نیز که هول شده بودم، بی‌مهابا داخل خانه شدم و دیدم که 6 مرد افغانستانی از در پشتی ویلا در حال فرار از خانه هستند، دست و پای دوستانم در حالی که غرق در خون بودند، بسته شده و چند میلیون تومان وجه نقد آن‌ها به سرقت رفته است.

بعد از تشکیل پرونده قتل عمد و در حالی که تلاش برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده ادامه داشت، ساعت 19 آخرین روز دی امسال خبر قتل مرد جوان دیگری به نام داوود و مجروح شدن برادر 42 ساله‌ وی به نام محسن در منطقه پاسداران توسط مأموران کلانتری 102 پاسداران به بازپرس کشیک قتل اعلام شد.

با توجه به اظهارات مأموران مبنی بر جراحت محسن  و انتقال وی به بیمارستان شهدای تجریش، سعید احمدبیگی؛ بازپرس هفتم دادسرای جنایی تهران در بیمارستان حاضر شد که محسن در اظهاراتش به بازپرس گفت: برادرم داوود در کار عتیقه‌جات بود، چندی پیش یکی از دوستان من مدعی شد که سکه قدیمی دارد و می‌خواهد این سکه‌ها را به برادرم بفروشد، زمانی‌که من موضوع را با داوود درمیان گذاشتم، برادر 44 ساله‌ام گفت که به حرف‌های دوستم اطمینان ندارد و این حرف‌ها بوی کلاهبرداری می‌دهد، به همین خاطر به دوستم گفتم داوود قصد معامله ندارد اما دوستم برای اطمینان به من چند سکه طلای قدیمی اصل داد.

محسن اظهاراتش را به بازپرس اینگونه ادامه داد: زمانی‌که سکه‌ها را به برادرم نشان دادم، داوود اصل بودن آن‌ها را تأیید کرد و بعد از این ماجرا، قرار خرید سکه‌ها با دوستم را در ساختمان نوسازی در منطقه پاسداران گذاشتیم؛ ساعاتی پیش در محل قرار حاضر شدیم، دوست من نیز با یک مرد دیگر در آن ساختمان حضور داشت، ما در اتاقی منتظر بودیم که دوستم به من گفت طلاها برای نفر دیگری است و باید منتظر بمانیم اما ناگهان 5 مرد داخل اتاق شدند و با چوب بر سر من زدند، برادرم نیز که با کیف پول قصد فرار داشت توسط این افراد مورد ضرب و شتم قرار گرفت، آن‌ها با چوب ضربه‌ای به پشت سر محمود زدند و با 7 یا 8 ضربه چاقو داوود را از پای درآوردند.

محسن درباره اتفاقات بعد از این درگیری به بازپرس گفت: این افراد بعد از چاقو زدن به برادرم، دستانم را بستند و با برداشتن کیف پولی که محتوی 120 میلیون تومان بود، از آن‌جا گریختند؛ من بی‌حال شده بودم و زمانی‌که به‌هوش آمدم، توانستم دستانم را باز کنم و با رفتن به تراس اهالی محله را با خبر کردم.

با توجه به اهمیت موضوع در دو پرونده، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان در اداره دهم پلیس آگاهی تحقیقات پلیسی گسترده‌ای را برای شناسایی متهمان آغاز کردند.

تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که عاملان جنایت، طعمه‌های خود را با جلب اعتماد برای خرید سکه‌های قدیمی طلا به ساختمان‌های نیمه‌کاره کشانده و در یک نقشه از قبل طراحی شده، با ضربات سلاح سرد آنها را به قتل رسانده و پس از سرقت وجوه نقد این افراد، از محل متواری می‌شدند.

سرانجام با کشف سرنخ‌های پلیسی، کارآگاهان متوجه شدند که این افراد قصد معامله دیگری را نیز دارند که نهم اسفند، با شناسایی 6 متهم این پرونده آنها در اقدامی غافلگیرانه توسط پلیس دستگیر شدند همچنین یکی از متهمان که با سلاح سرد به سمت مأموران حمله‌ور شده بود، در حالی که قصد فرار داشت، پس از رعایت قانون بکارگیری سلاح و شلیک چند تیر هوایی توسط مأموران از پای درآمد.

چند روز پیش نیز یکی از ضاربین فراری پرونده قتل جوان سعید شناسایی و دستگیر شد و با دستور قاضی مرادی؛ بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ابتدا در بازجویی‌ها منکر قتل سعید شد اما با حضور تنها شاهد قتل، لب به اعتراف گشود و به مأموران گفت: چند ماه قبل با کارگری به نام مراد در خیابان شریعتی آشنا شدم، مراد به من پیشنهاد سرقت را داد و شب وقوع قتل نیز به همراه چند مرد افغانی دیگر در محل قرار حاضر شدیم، من به همراه این افراد ضرباتی را به مقتول وارد کردیم و چون گمان می‌کردیم دوست وی را نیز به قتل رسانده‌ایم از آنجا متواری شدیم، قرار بود مراد یک میلیون تومان از پولهای سرقتی را به من بدهد که دستگیر شدم.

پس از دستگیری 6 متهم این پرونده‌ها و اعتراف مرد جوان به مشارکت در قتل سعید، تحقیقات در رابطه با این پرونده‌ها همچنان ادامه دارد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس