کد خبر 546410
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱

یک دادگاه آمریکایی در حکمی دولت ایران را موظف کرد تا بیش از ۱۰.۵ میلیارد دلار خسارت به خانواده های افراد کشته شده در حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و گروهی از شرکت های بیمه پرداخت نماید.

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، یک دادگاه آمریکایی در حکمی دولت ایران را موظف کرد تا بیش از 10.5 میلیارد دلار خسارت به خانواده های افراد کشته شده در حوادث 11 سپتامبر 2001 و گروهی از شرکت های بیمه پرداخت نماید.

قاضی جورج دنیلز، قاضی منطقه ای در نیویورک روز چهارشنبه در یک دعوای 7.5 میلیارد دلاری درباره وراث و خانواده های افراد کشته شده در مرکز تجارت جهانی و پنتاگون بر علیه ایران رای داد. این حکم شامل پرداخت 2 میلیون دلار به هر وارث بابت درد و رنج قربانیان و 6.88 میلیون دلار بابت خسارات تنبیهی است.

قاضی دنیلز همچنین ایران را به پرداخت 3 میلیارد دلار به چند شرکت بیمه از جمله شرکت چاب کرد که خسارات وارده به اموال، کسب و کار و سایر ادعاهای قربانیان را پرداخت کرده است.

پیشتر در همین پرونده دنیلز به این نتیجه رسیده بود که ایران نتوانسته در برابر ادعاها در این خصوص که این کشور به هواپیماربایان 11 سپتامبر کمک کرده و مسئول خسارات ناشی از این حملات است، از خود دفاع نماید.

هرچند گرفتن خسارت از یک دولت خارجی به موجب حکم یک دادگاه داخلی آمریکایی کاری دشوار است، اما خواهان ها تلاش دارند بخشی از این خسارت را با استفاده از قانونی از دولت ایران خسارت بگیرند که به طرف های دعوی اجازه می دهد خسارات خود را از اموال تروریست ها که توسط دولت ها بلوکه شده بستانند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • رمضان ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  به ما چه ربطی داره برید از عربستان جون جونیتون بگیرین
 • ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  دولت تدبیر و امید..... خدایا خودت به دادمون برس! از برجام به بعضیا چی رسیده که ژست پیروزی گرفتن نمیدونم.....! برای ملتم که فقط محدودیت و ....ننگ بر معتمدین به غرب
 • ناشناس ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  خیلی بی جا کردن.1ضرر جنگ 8 ساله2عدم برگرداندن پول هایی که شاه تسلیحات خریده بود3دیه دانشمندان و جریمه کشور های عامل این ترور 3 ضرر های اقتصادی که به خاطر تحریم های بی جا به کشورمان تحمیل شد 4 فشار اوردن به روسیه برای عدم تحویل تسلیحات (مثل ماجرای اس 300) 5 بلوکه کردن اموال ایران و سود دهی اموال ایران چیزی معادل 86 میلیارد دلار فقط در امریکا که سالی 3 میلیارد دلار سودشه طبق گزارش صندوق بین المللی پول 7 سرنگونی هواپیمای پرواز شماره ی 655 و شهادت مسافرانش که باید خسارت پرداخت بشه 8 و..................................... باید تمام و کمال پرداخت بشه هر چی از خسارت هایی که امریکا به ما ضرر زده .
 • رضا جگوار ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  و هم چنان دولت مردان ایران در خواب...دریغ از یک جواب
 • ناشناس ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  آقای ظریف لطفا" با خنده جواب بدید.
 • ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  فقط جریمه کودتای 1953 یا 28 مرداد از کل بدهیتون بیشتره
 • ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  مرگ بر آمریکا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس