برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ مردم اعتماد خود را به نظام اسلامی نشان دادند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهاي اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسي نداشته است
به گزارش مشرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در آخرین دیدار رئیس و نمایندگان دوره‌ی چهارم مجلس خبرگان رهبری، در سخنان بسیار مهمی ضمن تجلیل از حضور معنادار و پرشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند و اعلام قاطعانه‌ی پایبندی و وفاداری خود به نظام اسلامی، به تبیین ویژگی‌های این انتخابات و مهمترین وظایف و اولویت‌های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در دوره‌ی جدید پرداختند و با برشمردن سه اولویت اصلی کشور در مقطع کنونی، «مسئله‌ی نفوذ» را بسیار جدی و مهم خواندند و تأکید کردند: تنها راه پیشرفت حقیقی، «استحکام ساخت داخلی کشور» در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، «حفظ خصوصیات انقلابی»، «حرکت جهادی»، «حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی» و «هضم نشدن در هاضمه‌ی خطرناک جهانی» است.

رهبر انقلاب اسلامی انتخابات هفتم اسفند را با توجه به حضور ۳۴ میلیونی مردم و انداختن نزدیک به هفتاد میلیون رای در صندوقها، انتخاباتی پرمعنا و مهم خواندند و گفتند: مردم در این انتخابات واقعاً خوش درخشیدند و مشارکت ۶۲ درصدی واجدان شرایط رأی دادن، در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی امریکا، درصد بالایی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خاطرنشان کردند: مردم با این مشارکت بالا، در واقع اعتماد خود را به نظام اسلامی، بصورت عملی نشان دادند.

ایشان انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن برخی افراد در انتخابات گوناگون را طبیعی برشمردند و ضمن تشکر از تلاشهای نمایندگان خبرگان که در دوره جدید موفق به ورود به مجلس نشده اند، افزودند: البته برخی بزرگان هم هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می شود و نبود آنها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.

برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات برخلاف سال 88، رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهای اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسی نداشته است

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برشمردن خصوصیات و ویژگی‌های انتخابات در نظام اسلامی بویژه انتخابات هفتم اسفند پرداختند و گفتند: «آزادی عمل مردم» برای شرکت در انتخابات از جمله این ویژگیها است زیرا در نظام اسلامی، حضور در انتخابات اجباری نیست و مردم با رغبت و انگیزه و فکر در همه انتخابات ها حضور می یابند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «رقابتی بودن» انتخابات در نظام اسلامی را دومین ویژگی برشمردند و تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند یک انتخابات رقابتی کامل بود زیرا جناح ها و افراد مختلف با شعارها و عناوین گوناگون در انتخابات حضور پیدا کردند و صدا و سیما نیز در اختیار کاندیداهای مجلس خبرگان بود و همه به معنی واقعی کلمه تلاش و رقابت کردند.

ایشان «امنیت و آرامش فضای انتخابات» را از نکات برجسته‌ی انتخابات اخیر دانستند و گفتند: در حالیکه در کشورهای اطراف ما زندگی مردم با ناامنی و حوادث تروریستی همراه شده است، اما انتخاباتی با این عظمت و با چنین مشارکت وسیع مردمی، بدون حادثه ای تلخ برگزار شد به گونه ای که در شهر تهران مردم از ساعت ۸ صبح تا نیمه‌های شب، در کمال امنیت در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاشها و اقدامات نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سپاه و بسیج در برقراری امنیت و آرامش انتخابات، «سلامت و امانت داری» را یکی دیگر از ویژگی‌های این انتخابات برشمردند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغات دشمنان و همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده و هیچگاه حرکتی سازماندهی شده برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات وجود نداشته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند بار دیگر نادرستی و بی اعتباری سخنان کسانی را که در سال ۸۸ مدعی نامعتبر بودن انتخابات بودند و آن فتنه مضر را برای کشور بوجود آوردند، نشان داد.

ایشان افزودند: همانگونه که انتخابات اخیر سالم بود، انتخابات دوره‌های قبل، از جمله انتخابات سالهای ۸۸ و ۸۴ نیز سالم بودند.

برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات برخلاف سال 88، رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهای اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسی نداشته است

رهبر انقلاب اسلامی، «رفتار کاملاً نجیبانه» کسانی را که در این انتخابات، رأی نیاوردند، یکی دیگر از ویژگیهای انتخابات هفتم اسفند دانستند و خاطرنشان کردند: برخلاف رفتار نانجیبانه کسانی که در سال ۸۸ رأی نیاوردند و با براه انداختن فتنه برای کشور هزینه بوجود آوردند و دشمن را به طمع انداختند، در این انتخابات کسانی که رأی نیاوردند، به پیروز انتخابات تبریک گفتند که این موضوع، بسیار با عظمت و با ارزش است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع بندی این بخش از سخنان خود گفتند: اعلام اعتماد مردم به نظام اسلامی در انتخابات هفتم اسفند، در نقطه مقابل تلاش دشمن برای «ایجاد دو قطبی مردم و نظام»، و «بی اعتبار کردن انتخابات» بود.

ایشان بار دیگر به موضوع حملات ماههای اخیر به شورای نگهبان نیز اشاره کردند و با اظهار گلایه شدید از افرادی که در تبیعت ناخواسته از دشمن، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می دهند، خاطرنشان کردند: شورای نگهبان کار خود را با جدیت انجام داد و اگر هم اشکالی وجود دارد مربوط به قانون است که باید اصلاح شود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بررسی صلاحیت ۱۲ هزار نفر در مدت بیست روز یک اشکالی قانونی است که باید برطرف شود و نباید بدلیل این اشکال قانونی، شورای نگهبان مورد حمله قرار گیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص موضوع احراز صلاحیت ها نیز گفتند: آیا بدون احراز شرایط، می توان صلاحیت یک فرد را برای انتخابات تأیید کرد و آیا می توان در مقابل خداوند پاسخگو بود؟
ایشان خاطرنشان کردند: هنگامی که شورای نگهبان نتواند شرایط قانونی را در فردی احراز کند، نمی‌تواند صلاحیت وی را تأیید کند و این، یک ایراد نیست بلکه عمل به قانون است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه شورای نگهبان یکی از چند مرکز اصلی نظام جمهوری اسلامی است که از ابتدای انقلاب مورد هجمه و تخریب استکبار بوده است، گفتند: هرگونه تخریب بر ضد شورای نگهبان، اقدامی غیراسلامی، غیرقانونی، غیرشرعی و غیرانقلابی است.
ایشان تأکید کردند: افرادی هم که صلاحیت آنها احراز نمی شود، ممکن است بطور طبیعی ناراحت شوند اما نباید شورای نگهبان را تخریب کنند بلکه باید اعتراض خود را از روشهای قانونی پیگیری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از تبیین ویژگیها و پیامهای انتخابات هفتم اسفند، خاطرنشان کردند: مردم با حضور در صحنه، وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ابتدا به بیان وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس خبرگان به عنوان یکی از مهمترین ارکان نظام اسلامی پرداختند و گفتند: وظیفه مجلس خبرگان عبارت است از: «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن».

ایشان رعایت این سه ویژگی را در نحوه انتخاب رهبر آینده کشور از اساسی ترین مسئولیت‌های مجلس خبرگان برشمردند و خاطرنشان کردند: لازم است در انتخاب رهبر آینده ملاحظات، رودربایستی ها و مصلحت اندیشی ها کنار گذاشته شوند و فقط خدا و نیاز کشور و اصل حقیقت، در نظر گرفته شود.

برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات برخلاف سال 88، رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهای اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسی نداشته است

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر در این وظیفه بزرگ کوتاهی انجام گیرد، قطعاً در اساس  کار نظام و کشور مشکل بوجود خواهد آمد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به حضور علما، بزرگان و شخصیت‌های برجسته در مجلس خبرگان، یکی دیگر از وظایف نمایندگان این مجلس را بیان خواست ها و مشکلات مردم به مسئولان و تبیین حقایق برای مردم و آگاهی بخشی به آنها دانستند.

ایشان درخصوص وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی نیز به توصیه همیشگی خود برای همراهی و کمک مجلس به دولت اشاره کردند و افزودند: البته این همراهی و کمک، به معنای اغماض مجلس شورای اسلامی از وظایف قانونی خود نیست.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به وظایف مسئولان دولتی اشاره کردند و گفتند: در شرایط کنونی کشور، سه وظیفه و اولویت اصلی باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار گیرد: «۱- اقتصاد مقاومتی» «۲- ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور» و «۳- مصون سازی فرهنگی کشور، ملت و جوانان».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص اولویت اول بار دیگر با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور بدون اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی حل نخواهند شد و رشد اقتصادی نیز بوجود نخواهد آمد، افزودند: قرار بر این شد که دولت یک قرار گاه اقتصاد مقاومتی تشکیل دهد و برای این قرارگاه، فرماندهی نیز تعیین کند که اقداماتی انجام شده است اما این اقدامات باید محسوس باشند و دیده شوند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: مسئولان دولتی باید نسبتِ فعالیت ها و تلاشهای اقتصادی خود را با اقتصاد مقاومتی، کاملاً مشخص کنند و معیار هرگونه همکاری و برنامه اقتصادی، سیاستهای اقتصاد مقاومتی باشد که براساس خرد جمعی تنظیم شده و مورد اجماع اکثر کارشناسان و متخصصان اقتصادی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به اولویت دوم یعنی «ادامه حرکت پرشتاب علمی» اشاره کردند و افزودند: اگر قدرت، عزت و مرجعیت را در جهان خواستاریم باید علم را تقویت کنیم و حرکت علمی متوقف نشود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: باید پیشرفت علمی با جدیت تمام دنبال شود زیرا یکی از نتایج آن، اقتصاد دانش بنیان خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اولویت سومِ مسئولان دولتی یعنی «مصون سازی فرهنگی» کشور تأکید کردند: برای مصون سازی فرهنگی، ابتدا باید به این هدف اعتقاد داشته باشیم و سپس برای آن برنامه ریزی و تلاش جدی کنیم.

برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات برخلاف سال 88، رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهای اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسی نداشته است

ایشان خاطرنشان کردند: اگر این سه اولویت در دستور کار جدی مسئولان دولتی قرار گیرد، نتیجه آن، پیشرفت واقعی کشور خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، پیشرفت صوری از طریق رونق ظاهری و واردات کالا و خشنودی مقطعی جامعه را به ضرر مردم دانستند و تأکید کردند: پیشرفت باید عمیق، مستحکم و مبتنی بر پایه‌های داخلی کشور باشد.

ایشان، «حفظ خصوصیات انقلابی، حرکت جهادی، حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی، و هضم نشدن در هاضمه خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جهان» را از دیگر لوازم پیشرفت برشمردند و با اشاره به طراحی دشمن برای نفوذ گفتند: بر اساس اطلاعات دقیق، برنامه جدی استکبار و امریکا، نفوذ در کشور است، البته این نفوذ، از جنس کودتا نیست زیرا آنها می‌دانند که در ساخت نظام جمهوری اسلامی چنین چیزی امکان ندارد، بنابراین نفوذ را از دو مسیر دیگر دنبال می‌کنند.

رهبر انقلاب، آماج قرار دادن مسئولان و مردم را دو هدف عمده نفوذ دشمن خواندند و افزودند: هدف دشمن از طراحی نفوذ در مسئولان، تغییر دادن محاسبات مسئولان کشور است که نتیجه آن، قرار گرفتن فکر و اراده مسئولین در مشت دشمن است و در این حالت، دیگر نیازی به دخالت مستقیم دشمن نیست و فرد مسئول بدون آنکه حتی خود بداند، همان تصمیمی را می‌گیرد که دشمن می‌خواهد.

ایشان، سطح دیگر نفوذ را آماج قرار دادن باورهای مردم نسبت به اسلام، انقلاب، اسلام سیاسی و وظایف عمومی آن یعنی جامعه‌سازی و تمدن‌سازی برشمردند و گفتند: نفی استقلال کشور هم یکی از نقاط هجمه و نفوذ دشمن است که برخی در داخل نیز با ناشیگری آن را مطرح می کنند و می گویند استقلال موضوعی کهنه ‌شده است و امروز دیگر معنا ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تغییر باورهای مردم برای فراموش کردن خیانتهای غرب را یکی دیگر از طراحی‌های دشمن دانستند و خاطرنشان کردند: در تبلیغات جهانی مطرح می‌کنند که چرا جمهوری اسلامی و مسئولان آن تا این حد با غرب و امریکا مخالف هستند؟

ایشان گفتند: ما از غرب صدمه دیده‌ایم و نباید فراموش کنیم که غرب با ما چه کرده است. من طرفدار قطع رابطه با غرب نیستم اما باید بدانیم که با چه کسانی در حال تعامل هستیم؟

رهبر انقلاب اسلامی با برشمردن موارد آشکاری از دشمنی غرب با ملت ایران از اواسط دوره قاجار تا به امروز، گفتند: ضعف سلاطین قاجار موجب فشار و امتیازگیری غربیها و متوقف کردن پیشرفتهای ملت ما شد، سپس رضاخان و بعد از او پسرش را بر سر کار آوردند، بعد از آن نیز حرکت نهضت ملی را در ۲۸ مرداد ۳۲ سرکوب و دستگاه جهنمی ساواک را ایجاد کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نابود کردن کشاورزی، توقف پیشرفت علمی، ربودن مغزهای فعال و کشاندن جوانان کشور به فساد و اعتیاد را از دیگر برنامه‌های تحت مدیریت غرب در دوره پهلوی خواندند و افزودند: غربیها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شروع به معارضه کردند، به ضد انقلاب در بخشهای مرزی پول، سلاح و کمک سیاسی دادند، علیه امام، انقلاب و مسئولان انقلابی شایعه‌پراکنی و دشمنی کردند و در جنگ نیز تا هر آنجا که توانستند به صدّام کمک نظامی و اطلاعاتی و سیاسی کردند.

برخی بزرگان هستند که رای نیاوردن آنها هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند/ نکته مهم این انتخابات برخلاف سال 88، رفتار نجیبانه افرادی بود که رای نیاوردند/ تماس‌ها و تعاملات به ظاهر علمی و فرهنگی از جمله راه‌های نفوذ است/ رفت و آمدهای اخير خارجی‌ها به ايران تاكنون نتيجه خاص و ملموسی نداشته است

ایشان، اعمال تحریمها برضد کشورمان را نمونه دیگری از همین دشمنی‌ها دانستند و گفتند: نظام اسلامی قصد دشمنی با غرب را نداشت، بلکه در این کشور بنای مستقلی پایه‌گذاری شده بود که آنها شروع به دشمنی با آن کردند.

رهبر انقلاب با اشاره به تبعیت اروپا از سیاستهای امریکا در قضایای مختلف همچون تحریمها و تبلیغات خصمانه خاطرنشان کردند: ما مسئول کشور و ملّت و مسئول تاریخ هستیم و اگر در مقابل دشمنی دشمنان با شجاعت و اقتدار ایستادگی نکنیم، آنها کشور و ملت را خواهند بلعید که نباید چنین اجازه‌ای به آنها داده شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر اینکه باید با همه دنیا تعامل داشته باشیم، افزودند: باید با همه دنیا البته به‌جز امریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشیم اما باید بدانیم که دنیا منحصرِ در غرب و اروپا نیست.

ایشان با اشاره به حضور بیش از ۱۳۰ کشور در اجلاس غیرمتعهدها در تهران گفتند: امروز قدرتها در دنیا پخش شده‌اند و شرق دنیا و منطقه آسیا نیز منطقه وسیعی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ابتدا، غربیها بنای دشمنی با ملت ایران را گذاشتند و اکنون هم به دنبال نفوذ هستند خاطرنشان کردند: دشمن حدود ۱۰ راه را برای نفوذ علمی، فرهنگی و اقتصادی از جمله «ارتباط با دانشگاهها و دانشمندان»، «حضور در کنفرانسهای بظاهر علمی ولی با هدف نفوذ» و «فرستادن مأموران دستگاههای امنیتی در پوشش فعالیتهای فرهنگی» طراحی کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی راه اساسی مقابله با نفوذ را تقویت درونی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: اگر ایران اسلامی از درون قوی و غنی باشد، همان کسانی که اکنون شاخ و شانه می کشند، برای ارتباط با نظام اسلامی صف خواهند کشید.

ایشان تأکید کردند: اکنون رفت و آمدهایی از طرف غربی ها انجام می شود اما این رفت و آمدها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته است و باید در عمل مشخص شود که این رفت و آمدها چه تأثیری دارند وگرنه صرفاً تفاهم برروی کاغذ فایده ای ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از زحمات مسئولان کشور خاطرنشان کردند: تجربه ۳۷ ساله جمهوری اسلامی نشان داده است که باید از لحاظ فکری، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی قوی شویم و هنگامی که به این مرحله برسیم، عزت واقعی پیدا خواهیم کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان با گرامیداشت یاد و خاطره اعضای فقید دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری به‌ویژه آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله خزعلی گفتند: این دو برادر خوب، حقیقتاً جایگاه خبرگی را در مجلس خبرگان حفظ کردند و امتحانهای خوبی دادند.
رهبر انقلاب با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت‌الله واعظ طبسی و خدمات ایشان در دوران انقلاب و آستان قدس رضوی، افزودند: آن انسان صریح، مؤمن و قاطع در حساس‌ترین مواقع، جایگاه انقلابی خود را به‌طور واضح، آشکار کرد و در فتنه ۸۸ با کنار گذاشتن همه ملاحظات و رفاقتها و رودربایستی‌ها، به وسط میدان آمد.

ایشان حضور با عظمت و پر شور مردم در مراسم تشییع و بدرقه آیت‌الله واعظ طبسی را نشانه قدرشناسی مردم مشهد خواندند و گفتند: زندگی آن مرد بزرگوار در دوران مسئولیتش بدون تغییر و توسعه ماند و هیچگاه وضع اَشرافی به‌خود نگرفت و در همان خانه‌ای از دنیا رفت که قبل از انقلاب در آن زندگی می‌کرد.

رهبر انقلاب در خصوص آیت‌الله خزعلی نیز گفتند: آن مرحوم هم امتحان بسیار دشوار دیگری را داد و در جایی که بحث نزدیکان و منتسبان به او مطرح بود، با کمال شجاعت پای انقلاب ایستاد، که این خصوصیات به انسانها ارزش و به حرکت انقلابی آنها معنا می‌دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، افزودند: در ذکر مناقب آن بزرگوار باید دقت شود که مسائل اختلاف افکن مطرح نشود، زیرا امروز سیاست اهریمنی جبهه استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنّی است.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: البته بیان تاریخ با رعایت موازین، ادب و در نظر گرفتن مصالح اشکالی ندارد اما نباید اختلاف و بغض ایجاد شود.

ایشان جنگهای کنونی در منطقه را نشأت گرفته از انگیزه‌های کاملاً سیاسی توصیف و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام سعی می‌کنند این اختلافها را به اختلافهای مذهبی تبدیل کنند تا به آسانی خاتمه نیابد و ما نباید به این هدف خطرناک کمک کنیم.

رهبر انقلاب به حضور و شهادت برادران اهل سنت در دفاع از حرمهای اهل‌بیت علیهم السلام و اظهارافتخار خانواده‌های آنان اشاره کردند و گفتند: روحانیت معظم نباید اجازه دهد که با رنجاندن اهل سنت، نقشه اختلاف‌افکنی امریکاییها و صهیونیستها اجرا شود.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله خزعلی، گزارشی از برگزاری نوزدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.

همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان گزارشی از اهم مباحث، نطق‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان و مهمانان اجلاس اخیر این مجلس ارائه کرد.

منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 55
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • جواد ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  رفتار نجیبانه اقایان یزدی و مصباح و تشکر انها از مردم " تندروهای سال 88 که رای مردم را بر نتابیدند " بیش از گذشته منفورتر کرد " لذا فتنه گران را بران داشت تا با شایعه سازی این گونه وانمود کنند که یکی از اصولگرایان به مردم تهران توهین کرده است .! اگر بعضی اقایان رای نیاورده بودند " معلوم نبود کشور الان چه وضعی داشت !
 • ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  درود بر آقایان مصباح و یزدی
 • ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ان شالله سایه پربرکت و عزتمند رهبر عزیزمون بر سر جامعه مسلمانان مستدام باشه به حق مادرش بی بی فاطمه زهرا سلام الله علیها
 • ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  کو گوش شنوا
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ♥♥♥
 • قاسم ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  الحمدلله،بالاخره مقام معظم رهبری نظر صریح خودشان را در مورد آیت الله یزدی و مصباح اعلام فرمودند و باز روسیاهی برای افسادطلبانی ماند که به دروغ مدعی پیروی از ولایت هستند ولی فرمایشات ایشان را نادیده می گیرند.
 • ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  آقا ان شاء الله خودتون پرچم این انقلاب رو میدین به دست حضرت مهدی
 • جعفر ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  واقعا همین طوره جای تاسف داره یعنی بعضی ها نمی دونن که یه روزی هم باید جوابگوی اعمالشان باشند
 • ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ان شالله به حق مهدی فاطمه (س)
 • ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  تا آخرین نفس در کنار رهبر عزیزم میمانم به کوری چشم دنیا طلبان
 • استاد ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  الان از رای ندادنم به آیت الله مصباح پشیمان و به شدت پشیمان هستم.
 • حسن ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  یعنی روی بعضی ها رو برم که هنوزم میگن از رهبری تبعیت میکنیم و از فردا شروع میکنن به تکرار این دروغ شاخدار!! رو که نیست، سنگ پای قزوینه ماشالا. آفتاب برجام هم بهشون خورده، مرغوبتر شده جنس سنگ پاشون
 • ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  سلام و صلوات و فیوضات ذات اقدس ربوبی بر رهبر و سید و سرورم امام خامنه ای مدظله العالی
 • ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  تا آخرین نفس در کنار رهبر عزیزم میمانم به کوری چشم دنیا طلبان
 • ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ای بابا از دست تو مشرق...نظرم کو پ....
 • علی ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ما دینمون را ادا خواهیم کرد تا عاشورا خواهیم ماند اگر تنهای تنها هم باشیم می مانیم. حق پیروز است و علی خامنه ای تنها نخواهد ماند.
 • ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  مشرق واقعا خوانندگان تو چه قشری هستند
 • ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  من به آيات عظام يزدي و مصباح رأي ندادم الآن به شدت پشيمان هستم و خود را ملامت ميكنم برخی بزرگان هم هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می شود و نبود آنها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.،،،،،
 • محمد ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  کلام حق باعث سوزش منافقان میشه
 • ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  حضرت اقا نظرشان بلند است واز همه حمایت میکنند
 • سیددکترمحمود ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  خامنه ای کوثر است دشمن او ابتر است
 • ناشناس ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  اللهم احفظ قائدناالخامنه ای حتی الظهور الا مام المهدی (عج).
 • ناشناس ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  اللهم احفظ قائدناالخامنه ای حتی الظهور الا مام المهدی (عج).
 • م-ب ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  آقای مصباح یکی یه دونه س امثال ایشون خیلی کم داریم
 • ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  عمر دست خداست اما برخی کور خوانده اند و سیدعلی با دعای مردم زنده و سالم هست و خواهد بود
 • ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  عده ای برای آینده ی ایران نقشه های شومی کشیدن اما باید بدونن که به لطف خدا و درایت رهبری همه ی نقشه هاشون نقش بر آب میشه
 • ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  برادر عزیزم با نوازش تازیانه سخنان مقام معظم رهبری بر سر و روی بعضی نا نجیبان یاد هنگام تبعید ابوذر افتادم آنگاه که حضرت علی بر خلاف دستور به بدرقه ابوذر آمده و در جواب اعتراض مروان ابن حکم با شلاقی آن نا نجیب را از اسب به زیر انداخت و حالا آن دو بزرگوار با سخنان رهبر معظم انقلاب همچون ابوذر به خود بالیدند ....
 • ریاستی ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  انشا الله100 سال زنده باشید
 • ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  به نظر من باید بعضی مناطق به رای گیری و ... اعتراض می شد چون برگزار کنندگان بعضا دشمنان حزب الله بودند
 • ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  از انتخابات به این ور یه سری افراد غیر انقلابی سرازیر شدن به مشرق و مثبت و منفی معنادار میدن به کامنت ها. در هر حال به فال نیک میگیریم. ان شاء الله که همین حضور تو این سایت باعث روشن شدن افکارشون و هدایت به سوی الله بشه
 • دانشجو ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  علامه مصباح یزدی را خیلی ها بعدا خواهند شناخت
 • مردم ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  چمران و همت و همدانی و کریمی و تهرانی مقدم و باکری و متوسلیان و باقری و همه شهدا ، جایتان خالیست و ما و مولا تنها
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند
 • ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  همیشه برای رهبر آرزوی سلامتی داریم. به امید ظهور مولا. مظلومیت رهبر خیلی بیش از اینهاست.
 • ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  مردم خوب بودند -این خواص هستند که....
 • ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  درود بر یاور مستضعفین. لعنت بر اشراف و اشرافی گری
 • ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  0 0
  خدا ما را از بلایی که به خاطر عدم اقبال مردم تهران به علمای انقلابی، ممکن است نازل شود، حفظ کند.
 • ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  میگیم ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند اما موقع امتحان میشیم کوفی و بعد میگیم چرا اینطور شد اشراف گرا رو به صحنه میاریم بعد میگیم چرا اینطوری شد ساده زیستان رو طرد میکنیم و رای نمیدیم بعد میگیم چرا اینطوری شد وما یغیر ما بانفسکم ....... از ماست که برماست!!!!!!!!!1
 • ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  میگیم ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند اما موقع امتحان میشیم کوفی و بعد میگیم چرا اینطور شد اشراف گرا رو به صحنه میاریم بعد میگیم چرا اینطوری شد ساده زیستان رو طرد میکنیم و رای نمیدیم بعد میگیم چرا اینطوری شد وما یغیر ما بانفسکم ....... از ماست که برماست!!!!!!!!!1
 • من عاشق سید علی حسینی خامنه ای هستم ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  الهی من فدات بشم رهبر نازنیم کور بشن منافقان بشکنه کمر خیانتکارا لال بشه زبون دروغ گویان الهی من پیش مرگ تو بشم رهبرم ما اهل کوفه نیستیم سید نازنیم همه ی دنیامو میدم ولی از رهبرم از ولی امرم ازنائب امام زمانم نمیگذرم خدایا عمر منو بگیر ولی سایه ی بی نظیر ترین مقتدر ترین مرد روزگارو از سر مردم کشورم کم نکن درود بر سید مقتدر کشورم به تعبیری بابای مهربونم سلامتی رهبر نازنین و همه ی دلسوزان نظام صلوات تا کور بشه چشم دشمنان
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  الان اگه بعضی ها رای نمی آوردند یه خانمی میامد میگفت بریزید تو خیابان...........
 • من عاشق سید علی حسینی خامنه ای هستم ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  الهی من فدات بشم رهبر نازنیم کور بشن منافقان بشکنه کمر خیانتکارا لال بشه زبون دروغ گویان الهی من پیش مرگ تو بشم رهبرم ما اهل کوفه نیستیم سید نازنیم همه ی دنیامو میدم ولی از رهبرم از ولی امرم ازنائب امام زمانم نمیگذرم خدایا عمر منو بگیر ولی سایه ی بی نظیر ترین مقتدر ترین مرد روزگارو از سر مردم کشورم کم نکن درود بر سید مقتدر کشورم به تعبیری بابای مهربونم سلامتی رهبر نازنین و همه ی دلسوزان نظام صلوات تا کور بشه چشم دشمنان
 • محمدمرادی مهروئیه ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  بارش رحمت الهی امروز ݒنجشنبه در روستای مهروئیه ی فاریاب کهنوج موجب نشاط وشادی مردم گردید.این از برکت وجود بزرگان است که با دعای خیر از صمیم قلبشان باعث ریزش باران در منطقه ی کم اب جنوب کشور شدند.زنده باد ایران .زنده باد سران پاک ومخلص جمهوری اسلامی ایران .دعای پاک هر انسان با ایمان قطرات بارانی میشود وبر روی زمین تشنه می بارد وسبزی می رویاند .مثل قطرات باران باشیم وبه یاری مظلومان جهان بشتابیم .محمد مرادی .دفتر پست بانک روستائی مهروئیه.درود بر خامنه ای ودرود بر مسئولان دلسوز انقلاب اسلامی ایران عزیز .
 • ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  خدا رو شکر در مملکت ما رهبری عزیز و مومن وجود دارد که از تمام حرف ها و اعمال و تصمیماتش بوی خدا و اسلام به مشام میرسد. تنها دلخوشی ما هم در این مشکلات زیاد مملکت همین است وگرنه خیلی از مسئولان نه عرضه کار برای اقتصاد و معیشت و پیشرفت و فرهنگ کشور دارند و نه نشانی خدا را به مردم می دهند. فرقی هم نمیکنه این حزب و اون حزب. همش بازیه
 • ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  سلام درود خداوند بر رهبر شجاع اسلام رهبرم ما سربازان اسلام آماده و گوش به فرمانیم رهبرم سربازان شما در گوشه گوشه ی ایران اسلامی آماده اند شما مظلوم نیستید ما خدایی داریم که دشمنانمان ندارند ما آقا امام زمان را داریم و ایران فقط تهران نیست
 • ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  کسایی که بدون ماهواره و تلگرام و شهوت پرستی و فقط با تعقل در خداوند و دستورات او و بررسی همه شواهد به افراد رای میدند و از اهل کشور فروشی هم متنفرند. مخاطبان همیشگی مشرق اند
 • ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  به نظر شما هاشمی اگر رای نمی آورد رفتار نجیبانه بروز میداد یا بر طبل فتنه می کوبید؟!!!
 • ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  دشمن خامنه ای بداند دوستان و یاوران خامنه ای تا تکرار تاریخ و ظهور کلمه حق راه سیدعلی را ادامه خواهند داد
 • فدایی ولایت ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  رهبر عزیزم ای برتر از جان من خواهش می کنم صحبت از تعیین رهبر نفرمایید در کشور ایران در برهه کنونه هیچ کسی لیاقت و توانایی رهبری بر جمهوری اسلامی ایران به جز حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی ندارد تنها شخصی که می تواند ایران را قدرتمند و باسلابت حفظ کند و به ساحل نجات انقلاب آخر الزمانی حضرت مهندی عجل الله تعالی فرجه الشریف متصل کند این شخص فقط و فقط حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی می باشد در برهه کنونی هر کسی به جز حضرت امام خامنه ای رهبر ایران شود همان مسیر مشروطه تکرار خواهد شد تاریخ صدر اسلام بعد از پیامبر تکرار خواهد شد و خدا آن روز را نیاورد.
 • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  محاله به خدا محاله که اجازه بدیم حتی یه وجب از خاک پاک ایران مقدسمون که نهال های کوچه و خیابوناش با خون رشد کردند لگد مال اجنبی بشه دوران استعمار گذشت اینجا ایرانه اینجا سلیقه های سیاسی هست اما وطن فروشی در ذات هیچ ایرانی نیست
 • محمد ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  مشرق خدا دمت گرم. خسته نباشید. یک تنه جلوی این همه منافق و ضدانقلاب وایستادی
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  اشتباه می کنی دوست عزیز درحالی که تو داری فریاد می زنی مربرگ امریکا امریکا چنان زیرپات نفوذ کرده که در خواب هم نمی بینی نفوذ داره صورت می گیره وطن فروشی هم تا دلت بخواد انجام می شه فقط کافیه یکم چشمات را بازکنی
 • ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  گل گفتی داداش گلم البته توی سایت های فارس و جهان و صراط و ... نیز سرازیر شده اند و تا 1396 مهمان ما هستند پس حوصله تان سر نرود و چکیده روشنگری های این سه سال را دوباره بنویسید تا هم خودمان یادمان نرود و هم به این عزیزان اطلاعات درست بدهیم و کپی آن را هم به سایت های دیگر منتقل کنید خصوصا کمپینگ خریدن کالای دشمن مسلمانان جهان اسلام ترکیه
 • ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  منظورت از خواص اگر فتنه گران است کاملا صحیح است
 • ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  0 0
  اللهم احفظ قائدناالخامنه ای حتی الظهور الا مام المهدی (عج).

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس