کد خبر 534855
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری با اشاره به سه فوتی کارتن خواب در فصل سرما گفت: هر سه مورد فوتی اوردوز کردند و علت مرگ سرما نبوده است.

 به گزارش مشرق، فرزاد هوشیار مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه گفته می شود کارتن خواب فوت شده در هرندی بر اثر سرما فوت کرده، گفت: نماینده پزشکی قانونی با حضور در محل اعلام کرد: علت مرگ کارتن خواب اوردوز بوده نه سرمای هوا.

وی افزود: ما ۱۸ مددسرا در تهران راه اندازی کردیم که حداقل شبی ۳ هزار نفر را با دو وعده غذای گرم پوشش می دهند.

هوشیار در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه امسال به نسبت پارسال ۱۲ نفر کمتر فوت کردند، گفت: ۱۵ فوتی آمار پزشک قانونی بود اما اعلام  نکردند چند نفر آنها در اثر اوردوز فوت کرده بودند متاسفانه مواد مخدر صنعتی در تهران اصلا استاندارد نیست بلکه مخلوطی است از قرص های آمفتامین تاریخ مصرف گذشته که در آشپزخانه های غیراستاندارد تولید می شود و همین ها عامل مهمی در مرگ معتادان است.

در مددسراها هم اوردوز داریم

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تاکید کرد: ما در مددسراها هم اوردوز داریم اما چون پزشک در مددسراها مستقر است، معمولا منجر به فوت نمی شود اما کارتن خواب ها به ویژه در محله های جنوبی بازار با اوردوز معمولا دچار مرگ می شوند.

هوشیار با اشاره به مداخلات شهرداری در زمینه کارتن خوابی تصریح کرد: در فصل سرما بیش از ۳۰ گشت شبانه روزی در محلات به شیوه های مددکاری، معتادان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر امسال بخش عمده ای از معتادان متجاهر جمع آوری شدند و بخشی رویت ناپذیرند یعنی از تهران خارج شده اند چون برخوردها جدی بوده است.

برخورد با پلاک های آسیب را در دستور کار داریم

هوشیار در ادامه در پاسخ به این سوال که همچنان شاهد حضور قابل توجه معتادان در محلات جنوی شهر هستیم، خاطرنشان کرد: مشکل ما اکنون پلاک های آسیب در محلات جنوب بازار تهران است و یکی از اصلی ترین دلایل تجمع معتادان متجاهر همین مسئله است به همین دلیل ما با مساعدت دادستان و نیروی انتظامی بحث آغاز مداخله در پلاک های آسیب را داریم.

وی اضافه کرد: بخش عمده ای از آشپزخانه ها و ساقی های محلات شناسایی شدند که نیاز به حکم قضایی داریم و با جمع آوری آنها محلات عاری از معتادان متجاهر خواهد شد.

افزایش متکدیان در روزهای منتهی به نوروز

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در پاسخ به سوال دیگر که گفته بودید بحث برخورد با متکدیان را در دستور کار دارید اما شاهد حضور روزافزون آنها به ویژه در چهارراه ها هستیم، گفت: بخش عمده متکدیان کودکان کار هستند که ساماندهی آنها نیازمند مداخله جدی  و هماهنگی بین نیروی انتظامی، بهزیستی، قوه قضائیه و شهرداری است.

وی افزود: از آنجایی که جمع آوری کودکان متکدی از یک پروتکل خاص راهبری می شود که در یدِ سازمان بهزیستی است هماهنگی های لازم را با آنها انجام می دهیم.

هوشیار با بیان اینکه تکدی گری جرم است، گفت: امیدواریم جمع آوری متکدیان به طور جدی انجام شود و درخواست ما از مردم این است که به هیچ وجه به متکدیان کمک نکنند.

وی اضافه کرد: بسیاری از این متکدیان در روزهای منتهی به عید از شهرستان به تهران می آیند به همین دلیل شاهد افزایش حضور آنها در روزهای نزدیک به نوروز هستیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس