کد خبر 532501
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸

یک منبع نظامی آگاه در ارتش سوریه روز یکشنبه گفت: یگان های ارتش و مقاومت مردمی سوریه امنیت و ثبات را به روستای «العالیه» در حومه شمالی لاذقیه باز گرداندند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع افزود: یگان های ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی در عملیات خود علیه مخفیگاه ها و تجمع های گروه های تروریستی موفق شدند روستای «العالیه» و مناطق اطراف آن را در حومه شمالی لاذقیه آزاد کنند.

همچنین منبع نظامی ارتش سوریه گزارش داد که یگان های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی در عملیات خود علیه تروریست ها در غوطه غربی دمشق موفق شدند خطوط ارتباطی گروه های تروریستی را در محور «داریا» قطع کنند.

این نیروها پس از درگیری با تروریست ها، منطقه بین «داریا» و «المعضمیه» را پاکسازی و تروریست ها خسارت جانی و مالی زیادی را متحمل شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه در حومه درعا نیز تجمع ها و مخفیگاه های تروریست ها را با آتش توپخانه در اطراف «تل الخضر» و شهرک «صیدا» هدف قرار دادند و آنها را تخریب کردند.

این نیروها در حومه ادلب نیز با هدف قرار دادن مقرها و مخفیگاه های گروه های تروریستی 24 عنصر تروریستی را کشتند.

در این عملیات همچنین مهمات و تجهیزات و انبار سلاح تروریست ها تخریب شد.

منبع نظامی ارتش سوریه اعلام کرد: بیشتر این تروریست های کشته شده در ادلب وابسته به گروه تروریستی «تجمع العزه» بودند که اغلب آنها تابعیت غیرسوری دارند و پس از آموزش در پایگاه های نظامی ترکیه وارد ادلب و حماه می شوند.

این منبع افزود: نیروهای ارتش سوریه همچنین در شرق دیرالزور نیز در درگیری های خود با تروریست ها 11 عنصر تروریستی را کشتند.

رسانه های وابسته به گروه های تروریستی اعلام کردند که در این عملیات یکی از سرکرده های گروه تروریستی داعش موسوم به «محمود المطر» و همراهانش در شرق «دیرالزور» کشته شدند.

در روزهای اخیر ارتش سوریه با پیشروی های گسترده در مناطق شمالی سوریه از جمله حلب هم اکنون در 16 کیلومتری مرزهای ترکیه قرار گرفته است.

نیروهای ارتش سوریه در این پیشروی ها پس از چهار سال و نیم در پنج شنبه گذشته دو شهرک راهبردی «نبل» و «الزهرا» را آزاد کردند و با قطع خطوط ارتباطی آنها حلقه محاصره را بر تروریست ها در داخل شهر حلب تنگ تر کردند.

این نیروها پیشروی به سمت «تل رفعت» در شمال استان حلب را آغاز کرده اند که با آزاد سازی این منطقه تا مرز ترکیه تنها یک شهر فاصله خواهند داشت.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز دو شهرک راهبردی «مایر» و «رتیان» را آزاد ساختند و با آزاد سازی آن دو شهرک، خط ارتباطی تروریست ها و قاچاق سلاح به تروریست ها از مرز ترکیه قطع شد.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس