خاندان حاکم بر عربستان سعودی، ید طولانی در حمایت از کمپین‌ها و دولت‌های ضد شیعی دارد. این رژیم، میلیون‌ها دلار پول نفت مردم خود را از گلوی‌شان می‌زند تا دولت‌ها و سیاستمداران رادیکالی مانند نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی را به شیعه‌ستیزی بیشتر تشویق کند.

گروه جنگ نرم مشرق- عربستان سعودی در مسیر پروژه شیعه‌ستیزی، طی چند سال اقدام به تطمیع و تحریک کشورهایی با اکثریت سنی برای محدود کردن شیعیان کرده است. اخیرا دادستان کل مالزی، شایعه مبلغ 681 میلیون دلار از آل سعود به عنوان هدیه شخصی به «نجیب رزاق» -نخست وزیر مالزی- را تأیید کرد. این تأیید، به ماه‌ها شایعات پایان داد. کمیته ضد اختلاس کشور مالزی، رزاق را به اختلاس متهم کرده است. این انتقال مالی نزدیک به 700 میلیون دلار، پیش از انتخابات مجدد 2013 صورت گرفت. رزاق، که از سال 2009 بر راس قدرت است، طی چند سال اخیر سرکوب شیعیان را در دستور کار خود قرار داده است.


تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان /// شیطنت‌های عربستان برای سرکوب و حذف شیعیان /// جنگ نرم /// آماده جهت ملاحظه ///

گلوبال ریسرچ در گزارش جدید خود آورد: «در سال 2010، کشور مالزی، مذهب شیعه را یک فرقه انحرافی نامید و دایره فعالیت آن را نسیت به دیگر مذاهب محدود کرد. در دسامبر همان سال، 200 شیعه پس از برگزاری مراسم عاشورا به اتهام ایجاد اخلال در امنیت ملی توسط سازمان مذهبی اسلامی سلاندور بازداشت شدند. طی چند سال اخیر، همواره تحت پیگرد قرار دادن و بازداشت شیعیان شدت داشته است. از این دست، می‌توان به بازداشت 114 شیعه طی یکی از مراسمات شیعیان در شهر «پراک» در سال 2014 اشاره کرد».

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///

شیعیان به همراه همسران و کودکان‌شان در یکی از بازداشتگاه‌های مالزی

این پایگاه تحلیلی نوشت: «دولت عربستان سعودی ید طولایی در حمایت از کمپین‌ها و کشورهای ضد شیعی دارد و میلیون‌ها دلار پول نفت مردم خود را از گلوی‌شان می‌زند تا دولت‌ها و سیاستمداران رادیکالی چون رزاق را به شیعه‌ستیزی تشویق نماید. اخیرا در نیجریه، ارتش این کشور اقدام به کشتار 100 شیعه که اقلیت این کشور هستند کرد. عربستان، در رأس حمایت‌کنندگان این اقدام قرار گرفت و خواستار حمایت عموم از این اقدام نیجریه‌ای‌ها شد. آل سعود، با این عمل نگرانی‌های مشابه همان حمایت‌های مالی خود از دولت‌ها و دولتمردان شریک در شیعه‌ستیزی را نشان دادند.

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///

در ذیل تصویر حمله به «آیت‌الله زکزاکی» در نیجریه، آیه‌ 8 سوره مائده آورده شده است: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، برای خدا به داد برخیزید [و] به عدالت شهادت دهید، و البتّه نباید دشمنیِ گروهی شما را بر آن دارد که عدالت نکنید. عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است، و از خدا پروا دارید، که خدا به آنچه انجام می‌دهید آگاه است.»


گلوبال ریسرچ افزود: در هفته اخیر، مفتی اعظم سعودی در مسجد جامع عربستان، از سیاست‌های عربستان که به‌طور دقیق شبیه به سیاست‌های داعش است، سخن گفت و تأکید کرد: «ما تفکری مشابه با همان تفکر داعش داریم اما به روشی مطبوع‌تر؛ آنها تفکرات‌شان را از مبانی و اصول کتابی که ما نوشتیم اتخاذ کرده‌اند. ما تفکری که داعش بر آن بنا شده است را مورد نقد قرار نمی‌دهیم.»

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///

نجیب رزاق، نخست‌وزیر شیعه‌ستیز مالزی که با گرفتن رشوه از آل‌سعود تطمیع شد.

این پایگاه تحلیلی در پایان آورد: «اکثر گروه‌های تروریستی همچون بوکوحرام، القاعده کشورهای عربی، داعش، القاعده، نیروهای خود را از کشورهای سنی مذهب افراطی جذب می‌کنند و همین کشورها حامی مالی این گروه‌ها هستند. هنوز، هیچ سازمان شیعه تروریستی وجود ندارد. تطمیع نخست وزیر مالزی باعث شده تا در بسیاری از کشورها این نگرانی ایجاد شود که دولتمردان‌شان به‌رغم ظاهر معقول، ممکن است از سوی خاندان آل سعود حمایت مالی بشوند.»


منابع:

http://www.globalresearch.ca/saudi-royal-family-gave-681m-to-malaysian-pm-who-banned-shia-islam/5504643


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  به قول حکیم رحیم پور ازغدی اگر رژیم عربستان سقوط کند اسرائیل شش ماه هم دوام نمی آورد این آل سعود چه جنایت ها به اسلام ناب محمدی که همان تشیع است نکرده
 • سربازعلی ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ فَزَادَهُمُ اللّهُ مَرَضاً وَلَهُم عَذَابٌ أَلِيمٌ بِمَا كَانُوا يَكْذِبُونَ: در دلهاشان مرضی است و خدا نيز بر مرضشان بيفزوده است و به کيفر دروغی که گفته اند برايشان عذابی است دردآور
 • ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  باید تمام تلاشهای سیاسی انجام بشه تا این جنایات متوقف بشه از جمله شکایت به سازمان ملل . به موازات هم بایستی تبلیغات بسیار گسترده ای انجام بشه تا تمام دنیا با جنایات رژیم سعودی آشنا شوند و آنرا محکوم کنند .
 • ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  مرگ بر آمریکا و دوستانش
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  ما هم برا منافعمون تو لبنان و سوریه و عراقو .... خرج میکنیم هر کسی حق داره برای منافعش خرج کنه ولی یه سری تو راه باطل قدم بر میدارن یه سری تو راه حق پس انها خرج میکنند ما هم خرج میکنیم ولی العاقبت للمتقین
 • ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  کشورهای سنی نشین معتدل که دین سنی خود را اجرا می کنند با اقلیت شیعه هم کار ندارن مردمشون در امنیت هستند مثل عمان و الجزایر . کشورهای سنی نشین بر حسب میزان قبول تاثیر افکار عربستان در کشورشون به سمت آشوب و ناامنی می رن مثل لیبی تونس عراق سوریه افغانستان پاکستان یمن و ... حتی مسلمان نشین های امثال چین و روسیه و مسلمانان مقیم کشورهای اروپایی هم همین قانونو دارن مالزی فقط چند قدم فاصله داره تا چیزی مثل بوکوحرام ، الشباب یا ابوسیاف فاصله داره تا پشت بندش شاهد ناامنی گسترده و نابود شدن این کشور باشیم بهتره که برن دنبال نسخه عمان الجزایر .
 • ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  کشورهای مسلمان باید عربستان را نابود کنند .
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  خون حکام منفور سعودی را بریزید . نسلشان را قطع کنید .
 • مجید ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  سلام تازه مسلمان چقدر زود پیشرفت کردی که به نابودی اسرائیل فکر می کنی؟ کاشی خیلی ها در ایران هم مثل تو تازه مسلمان به دینشون فکر می کردند.
 • کاکرو یوگا ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  اینا جرات ندارن یه روز تنگه هرمز و ببندن
 • کاکرو یوگا ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  ما واسه سر بریدن و تکه تکه کردن پول میدیم؟؟
 • پسر ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  درود خداوند بر اهل بیت علیهم السلام و پیروانش لعنت خداوند بر دشمنان اهل بیت علیهم السلام لعنت خداوند بر آل نحوس نجوس وحوش
 • سید دکتر محمود ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  تا آنجایی که خبر دارم در الجزایر چیزی به اسم شیعه وجود نداره
 • سید دکتر محمود ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  نقدا" 1 لیوان آب خنک بخور زیادی داغ کردی
 • ناشناس ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  امریکا ننگت باد که اگر حمایتهای خسمانه تو نبود این وهابیهای حرام لقمه جرات سربلند کردن نداشتند
 • عليرضا ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احشرنا معهم و اهلك اعدائهم اجمعين
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
  0 0
  مرگ بر آمریکا مرگ بر آل سعود و آل اردوغانی و آل قطر و آل شیطان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس