معاون اول قوه قضاییه گفت: دشمن درصدد نفوذ در کشور از طریق مسائل اقتصادی است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه در نشست فصلی روسای  کل دادگستری‌های سراسر کشور که صبح امروز(سه شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: امروز با شرایط پیچیده ای در دنیا، منطقه و کشورمان مواجه هستیم و تحولات آنقدر زیاد است که گاهی اوقات امروز با دیروز تفاوت دارد، لذا وظیفه همه مسئولان دشوار، سنگین و قابل تامل است.

وی با بیان اینکه امر قضا ،‌ امر بسیار خطیری است و شرایط و پیچیدگی‌های کار را بر ما دشوار می‌کند، افزود: در بسیاری اوقات، تشخیص احکام و اهم موضوعاتی که بر قوه قضائیه و قاضی تحمیل می‌شود دشوار است و تشخیص حق و باطل را قدری مشکل می‌سازد لذا همفکری برای غلبه بر مشکلات امری ضروری است.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: بسیاری از دوستان خواسته‌ای داشتند مبنی بر اینکه نشست روسای دادگستری‌ها بیشتر شود بر همین اساس با مذاکراتی که صورت گرفت قرار شد در هر فصل یک نشست با معاونت دادگستری‌ها داشته باشیم که به گفته آیت الله آملی لاریجانی در اسفند ماه نشستی با معاونت دادگستری‌ها برگزار خواهد شد.

محسنی اژه ای خاطر نشان کرد: یکی از مسائل مهم روز کشور، مسائل اقتصادی است لذا باید به سرمایه‌گذاری و تولید در کشور و همچنین کمک به دولت در جهت رفع بیکاری ،‌ تامین امنیت اقتصادی  و رفع مشکلات معیشتی توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید از نفوذ اقتصادی دشمن جلوگیری شود، تصریح کرد: دشمن به طور جد درصدد است که از طریق مسائل افتصادی، راه نفوذ خود را در ایران باز کند، لذا ما به تلاش مجدانه در جهت سرمایه گذاری و تولید بیشتر نیاز داریم و از سوی دیگر باید از نفوذ اقتصادی دشمن جلوگیری کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: از جمله مسائل قابل توجه در کشور این است که از آزادی بیان، تضارب افکار و آگاهی‌های مردم دفاع کنیم.

محسنی اژه ای تاکید کرد: امروز جلوگیری از نفوذ دشمنان در مسائل سیاسی، فرهنگی و باورهای دینی و انقلابیمان ضروری است چرا که یکی از مسائل مورد نظر دشمن این است که ایران را از تقویت روحیه جهادی منصرف کند، متاسفانه برخی در داخل آگاهانه یا ناآگاهانه حرف دشمن را دنبال می کنند و می‌گویند تا کی می خواهیم انقلابی باشیم.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در جریان اخیری که سپاه پاسداران افتخار دیگری آفرید و به کسانی که وارد مسندهای آبی ما شده بودند اخطار جدی داد، یکی از همین مقامات آمریکایی گفت که این اقدام ایران نشان داد که هنوز انقلابی است.

سخنگوی دستگاه قضا در پایان با بیان اینکه ما امروز نیازمند آزادی بیان در چارچوب موازین اسلامی و قانون اساسی هستیم، خاطر نشان کرد: همه ما وظیفه سنگینی داریم و آن اینکه از وسوسه‌های دشمنان و نفوذ آنها در مسائل دینی و فرهنگیمان جلوگیری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس