نمایندگانی از شرکت میتسوبیشی ژاپن در تهران حضور یافتند و در جلساتی با تعدادی از مدیران وزارت نیرو درخواست سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر ارائه دادند.

به گزارش مشرق، پس از ابراز تمایل شرکت ENEL ایتالیا برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر ایران، شرکت میتسوبیشی ژاپن نیز برای سرمایه گذاری در این بخش ابراز تمایل و آمادگی کرد.

نمایندگی از شرکت میتسوبیشی ژاپن در روزهای اخیر با حضور در تهران، جلساتی با برخی از مدیران وزارت نیرو داشتند. در این جلسات که با حضور مدیران سازمان انرژی های نوی ایران برگزار شد، گزارشی از سوی نمایندگان این شرکت ژاپنی در خصوص توانمندی های تأمین مالی و توانمندی های فنی گروه میتسوبیشی ارائه شد و از سوی مدیران سانا نیز گزارشی در خصوص فرصت های بالقوه جذب سرمایه در بخش انرژی های تجدیدپذیر ایران طرح شد.

در سری جلسات برگزار شده بین مدیران وزارت نیرو و نمایندگان شرکت میتسوبیشی ژاپن، ظرفیت های ایران در بخش توسعه انرژی های خورشیدی و بادی بیشتر از سایر بخش ها مورد توجه ژاپنی ها قرار گرفت؛ اما هر نوع مذاکره جدی برای امضای توافق نامه یا عقد قرارداد به جلسات بعدی موکول شد.

نمایندگان شرکت میتسوبیشی با گزارش هایی مکتوب و مولتی مدیا در خصوص ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر ایران، تهران را به مقصد توکیو ترک کردند تا فرصت های متعدد سرمایه گذاری در این بخش را با دیگر مدیران گروه میتسوبیشی طرح کنند و در صورت جلب نظر آنها، برای ادامه مذاکرات سفر دوباره ای به تهران داشته باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس