جانشین فرمانده کل سپاه دستگیری نظامیان آمریکایی در خلیج فارس را یک پیروزی آشکار در مقطعی حساس برای ایران دانست.

به گزارش مشرق، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» به برخی موضوعات اخیر بویژه ماجرای دستگیری نظامیان متجاوز آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه در آبهای ایران در خلیج فارس می‌پردازد.

سردار سلامی در ابتدای این گفتگو، دستگیری نظامیان آمریکایی را یک پیروزی آشکار برای ایران در یکی از حساس ترین مقاطع انقلاب دانست و گفت: ما در آستانه اجرای توافق هسته ای بودیم و دشمنان رجز خوانی سیاسی می کردند و ما در معرض تحریم‌های جدید بودیم که خدا یک فتح آشکار و پیروزی بزرگ را نصیب ما کرد.

وی ادامه داد: این موضوع باعث شد بت بزرگ شکسته شود و بتهای کوچک نیز اقتدار ایران را با ببینند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در ارزیابی موازنه قوا، این نظریه را اثبات کردیم که حرف اول را قدرت ایمان میزند، تصریح کرد: نیروهای امریکایی دارای 2 شناور کوچک اما با سلاح های برتر و با فشنگهایی بودند که می‌توانستند هزاران نفر را با آن به قتل برسانند.

وی با اشاره به اینکه آنها در پناه ناو هواپیمابر ارتش آمریکا بودند، گفت: اما ما با نیروی ایمان بر آنها غلبه کردیم و نیروهای امریکایی هم بدون هیچ مقاومتی تسلیم نیروهای دریایی سپاه شدند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: آنچه که اتفاق افتاد، تلفیقی از شجاعت نظامی و سیاسی بود. وقتی اراده سیاسی و نظامی باهم تلفیق می‌شود، قدرت زیادی ایجاد می‌کند و این اراده سیاسی، از رهبری نشات گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود:بعد از یک ساعت از دستگیری تفنگداران دریایی توسط سپاه، ناو هواپیمابر امریکایی متوجه شدن این نیروها مفقود شده اند و بسیار عصبی و هیجانی و خارج از کنترل وارد صحنه شدند.
وی ادامه داد: ناوهواپیمابر به 20 مایلی جزیره نزدیک شد و ناوهای رزمی آنها به نزدیکی آبهای ما آمده و فضای آشوبی را حدود یک ساعت ایجاد کردند.

وی گفت: تصور این بود که از طریق ناوها و پرواز هواپیماها می‌خواهند فضای روانی ایجاد کنند. آنها درخواست کردند که بالگردشان به جزیره فارسی بیاید و نیروهایشان را ببرد اما بلافاصله رزمندگان نیروی دریایی سپاه به آنها نهیب زده و اخطار دادند که در این صورت مورد اصابت قرار می‌گیرید. به آنها گفته شد از آبهای ما دور شوید و خویشتن دار باشید، نیروهای شما در اختیار ما و در امان هستند.

سردار سلامی گفت: آنها هم به محض اخطار مقتدرانه سپاه شروع به عقب نشینی کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما احتمال می‌دادیم امریکایی ها با یک خطا و اشتباه اقدامی کنند که بایستی پاسخی درخور به آنها بدهیم لذا بلافاصله شناورهای موشک انداز سپاه روانه جزیره فارسی شدند.

وی ادامه داد: رزمندگان سپاه احساس می‌کردند لحظه ای که سالها منتظرش بودند فرار سیده هرچند ما در سطح راهبردی مشتاق جنگ نیستیم.

سردار سلامی با بیان اینکه صدها موشک آماده شلیک بودند، گفت: به آمریکایی ها اخطار داده شد که اگر ادامه دهید، مورد اصابت جدی قرار می‌گیرید و اگر اشتباه می‌کردند، جهنمی از آتش برایشان ایجاد می‌شد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در عرض 15 ساعت از شروع ماجرا، حجم ناوهای امریکایی و فرانسوی و غیره به 25 فروند با آرایش خطی رسید ولی هرچه نیروهای ما جلوتر می‌رفتند، عقب‌نشینی آنها بیشتر می‌شد بگونه ای که همان ناوهواپیمابری که تا 20 مایلی جزیره فارسی آمده بود، تا 75 مایلی عقب رفت.

وی در عین حال تصریح کرد: بررسی های ما کاملا نشان داد آنها به اشتباه وارد آبهای ما شده و واقعا گم شده بودند و جالب است که رزم ناوهای امریکایی و فرانسوی متوجه گم شدن نیروهایشان نشدند.

سردار سلامی گفت: این ماجرا، نماد مواجه با گزینه های روی میز ایران را نشان داد.

جانشین فرمانده کل سپاه درخصوص برخورد با این افراد نیز اظهار داشت: وقتی اینها دستگیر شدند، رفتار برادران ما با آنها بزرگوارانه و کریمانه و منطبق با رفتار اسلامی بود. آنها هم التهاب و اضطراب سنگینی رویشان بود.

وی ادامه داد: طبیعی است این مواجهه و رویداد تعیین کننده موجب شد نیروهای فزامنطقه ای با یک واقعیت و براورد جدید از قدرت ایران در دفاع از منافع خود در دریا مطلع شوند و فهمیدند در اینجا هیچ ملاحظه ای وجود ندارد و ما از نیروهای ائتلاف در دریا هیچ واهمه‌ای نداریم. این اقدام قطعا تاثیرات بسزایی در رفتار آنها خواهد داشت و بیشتر دقت خواهند کرد چون می‌دانند ایران با هیچ قدرتی شوخی ندارد.

سردار سلامی افزود: اگر دشمنان ما خطاهای تاکتیکی کنند، از پاسخ های متقابل در امان نخواهند بود.

جانشین فرمانده کل سپاه درخصوص اقدامات سیاسی و دیپلماتیک در این خصوص نیز گفت: مسایل مهم مثل این رویداد که با امنیت ملی کشور سروکار داشته و بازتاب سیاسی گسترده دارد، توسط سازوکار موجود در نظام بررسی می‌شود و آن جایگاه شورای عالی امنیت ملی است که اعضای آن، ماجرا را در سطح راهبردی و استراتژیک و عملیاتی تحلیل کرده و سناریوهای مختلف مدیریت آن مطرح شده و تدابیر ابلاغ می‌شود و نیروهای مسلح هم آن را اجرا می‌کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه تماس های مکرری با وزارت خارجه از طرف آمریکایی‌ها بر قرار بود، گفت: آقای ظریف به سردار فدوی گفته بود که کری (وزیر خارجه آمریکا) به شکل تمنا و خواهش درخواست می کرد که این نیروها آزاد شوند و گفته بود که اشتباه رخ داده است و آقای ظریف هم درخواست و ادبیات امریکایی ها را به ما منتقل می‌کرد.

وی ادامه داد: شنیده شد که وزیر خارجه آمریکا با عتاب و خطاب به رییس ستاد ارتش این کشور می‌گفت چرا برای این حادثه هیجان به خرج دادید.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: بنده به نمایندگی از طرف همه رزمندگان دخیل در این واقعه شگفت انگیز، از رهبری معظم انقلاب، ملت یارن، نمایندگان و رسانه ها تشکر می‌کنم که با حمایت خود ما را برای مواجهه بزرگ آماده کرده‌اند.

سردار سلامی با بیان اینکه جامعه ایران نشان داد در برابر دشمن، منسجم، متحد، شجاع و مدبر است، گفت:  این اتفاق همه معادلات معمول نظانی را تغییر داد و نظریه های ما را اثبات کرد.

وی با رد ادعای ارتباط میان آزادی نظامیان آمریکایی و زندانیان ایرانی در آمریکا گفت: این یک موضوع اتفاقی بود.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکایی‌ها در اعمال راهبرد تحریم اقتصادی در مقیاس جهانی در مقابل صبر و استقامت ملت ایران با رهبری عظیم الشان، شکست خوردند و ایران هرگز چهره تحریم به خود نگرفت.

سردار سلامی تصریح کرد: در فضای تحریم، ما پیشرفت کردیم، به فضا رفتیم و موشکهای ما قد کشید و فازهای 15 و 16 که نمادی از اعجاز مهندسی است، به مرحله اجرا رسید. ما در شرایط تحریم به غنی سازی 20درصدی رسیدیم و قدرت امریکایی ها را در فضای تحریم، بی اعتبار کردیم.

وی ادامه داد: در مقطع تحریم، هیچگاه برق قطع نشد و سوخت جیره بندی نشد و به فقیرترین و ثروتمندترین فرد این کشور یارانه داده شد و نهایتا صنعت و علم ما رشد کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همه این موضوعات کافی بود تا به امریکایی ها نشان دهد استراتژی تحریم، آب در هاون کوبیدن است و آنها باید بپذیرند که از راهبرد تحریم عبور کنند. اگر تحریم جواب می‌داد، آن را ادامه می‌دادند.

سردار سلامی تصریح کرد: ما با قدرتی به نام آمریکا طرف هستیم که از قدرت منطق بی بهره است و فقط منطق قدرت را می‌شناسد.

وی گفت: کار نیروهای مسلح و سپاه این بود که پشتوانه‌ای عظیم و قدرتمند را برای دیپلماسی بسازد.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما سطح بازدارندگی کشور را چه در مقابل امریکایی ها و چه صهیونیستها -که البته صهیونیستها عددی نیستند- و شرکای امریکا به حد معتبری رسانیدم و قدرتمان را تبدیل به یک قدرت با دامنه های جهانی کرده ایم.

سردار سلامی گفت: ما می‌توانیم همه پایگاه‌های دشمن را در هر نقطه و در هر لحظه هدف قرار دهیم. ما بر شاهراه انرژی جهان مسلطیم.

وی با اشاره به حوادث کشور سوریه گفت: ما در تحولات منطقه حضور موثری داریم و سطح قاعده قدرت ملی مان را گسترش دادیم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: به دوستان خود در دستگاه دیپلماسی گفتیم که پشتوانه‌ای عظیم از قدرت برایشان ایجاد کرده ایم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ما یک نظام یکپارچه هستیم و هرچه در بضاعت داشتیم، برای پشتوانه مذاکرات هسته ای به میدان آوردیم و دیپلماتها هم در حد توان خود از آن بهره بردند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: شاید ما بعنوان یک نظامی بگوییم می‌توانستیم شرایط بالاتری در مذاکرات داشته باشیم ولی این به معنای انشقاق سیاسی نیست.

وی ادامه داد:ما تمام توان خود را برای حمایت از نظام و دیپلماتهای هسته ای بکار گرفتیم ولی شاید به نتایج درخشان تری می‌اندیشیدیم.

سردار سلامی گفت: البته هیچگاه هم نخواستیم این نتایج را از دست بدهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هر کشوری که دارای ضعف در قدرت دفاعی باشد، یا توسط امریکایی ها اشغال شده یا رژیمش ساقط می‌شود و یا مجبور به وابستگی مطلق به آنها می‌شود.

وی ادامه داد: راهبرد 4 دهه اخیر امریکا، تسلط بر جهان اسلام است و برای همین بود که به 14 کشور اسلامی حمله کرد.

سردار سلامی افزود: به امریکایی ها می‌گوییم با لنز دوران جنگ سرد به وقایع منطقه نگاه نکنید. ما یکی از اضلاع مهم قدرتهای منطقه ای شده ایم و دیگر مهار نخواهیم شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه توسعه قدرت دفاعی ما ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: موشکهای ما روز بروز پیشرفته تر می‌شود و هیچ ملاحظه ای را در این مسیر قبول نکرده و به توسعه سلاح‌های متعارف خود  ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه خبرهای خوشحال کننده ای را در آینده نزدیک و دور خواهید شنید، گفت: اگر کشوری به ما تعرض کند، پاسخ‌های ویران کننده خواهیم داد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه مسیر ما بدون توجه به جذر و مدهای سیاسی ادامه دارد، اظهار داشت: بنا نداریم به هر حرف مقامات امریکایی واکنش نشان دهیم.

وی درخصوص نقش سپاه پاسداران در موضوعات سازندگی کشور نیز گفت: سالهای سال است در عرصه سازندگی حرفه ای کشور با فناوری های پیشرفته و دانش مهندسی بومی شده فعال هستیم و فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به عنوان یک اعجاز ملی و تندیس زنده مقاومت اسلامی پیش چشم ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اگر می‌خواستیم منتظر بودجه دولت بمانیم، منابع زیادی توسط طرف جنوبی آبهای ایران از دست می‌رفت اما سپاه بسیاری از قطعات پیشرفته را ساخت.

سردار سلامی ادامه داد: امروز پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تونل های بزرگ زیر زمینی که شهدایی را هم در حوزه مهندسی تقدیم انقلاب کرده، در حال انجام است اما متاسفانه فضای بد و مسمومی ایجاد شده که القا می‌کند سپاه فضا را برای بخش خصوصی تنگ کرده است در حالی که سپاه برخی پروژه ها را حتی بدون پرداخت قرادادهایش توسط دولت انجام داده و الان هم آماده است دولت را در سازندگی کشور همراهی کند.

وی تصریح کرد: از سودی که نصیب سپاه می‌شود، بخشی صرف خرید تجهیزات جدید برای پروژه‌های دیگر و بخشی هم صرف محرومیت‌زدایی خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در مکاتباتمان بارها از دولت خواسته ایم از ظرفیت بسیج مردمی در حوزه اقتصاد استفاده کند، گفت: امیدواریم دولت این طرفیت را خوب شناسایی کند. هنوز از این استعداد گسترده ملی استفاده اندکی می‌شود و اگر دولت وارد شود، این رکود از بین خواهد رفت.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعات منطقه بویژه رفتار عربستان سعودی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه رژیم سعودی ظرف چند سال گذشته تاثیرات ویرانگری بر امنیت، عزت و کرامت بسیاری از ملتهای مسلمان برجای گذاشته و هرچه زمان می‌گذرد دامنه این شرارت ها نیز افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه رژیم سعودی در رویای بدست گرفت جهان عرب به سر می‌برد، گفت: آنها دقیقا در نقشه سیاسی امریکایی ها عمل می‌کنند و احساس می‌کنند برای رسیدن به رهبری جهان عرب باید باقی کشورهای عربی ضعیف و تجزیه شوند اما ظرفیت روحی و سیاسی و نظامی و اقتصادی برای مدیریت بحرانها ندارند و هر عملی که انجام می دهند با شکست مواجه می‌شود. آنها اقدام به کاهش قیمت نفت برای ضربه زدن به ما کردند اما بیشترین آسیب را خودشان دیدند.

جانشین فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدید نظامی عربستان نیز گفت: ما باید در مقابل اعداد بزرگ حرف بزنیم و راجع به این موضوع چیزی نگوییم بهتر است. این حرفی است که هرکسی می‌شنود مورد تمسخر قرار می‌دهید.
سردار سلامی با بیان اینکه رژیم سعودی در جنگ نابرابر یمن با آن همه تجهیزات، هیچ توفیقی نداشته است، گفت: سعودی بجای مشی جنایتکارانه در برابر اعراب، به عزت آنها فکر کند.

وی در پایان درخصوص برخی شایعات درخصوص سردار سلیمانی که از سوی رسانه های غربی صورت می گیرد، گفت: سردار سلیمانی فرمانده بزرگ ما و اسطوره و فرمانده مومن و شجاع و فردی مدیر است که 2 روز گذشته هم در مراسم شهید الله دادی، سالمتر و بشاش تر از همیشه سخنرانی کرد و شایعات نیز با هدف عملیات روانی درجهت خرد کردن روحیه رزمندگان ما است.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  صحبت های امشب سردار سلامی و بعضی دیگر از سرداران سپاه نشانه های واضحی از مقدمه ابر قدرت شدن ایران را با خود دارد
 • شایان ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  ممکن بود مثل کشتی پرتغالی ها که در حال حاضر در خلیج فارس تبدیل به سوژه ای برای گردشگران ایرانی شده، ناوهای امریکایی و فرانسوی هم برای آیندگان تبدیل به محل جذب گردشگر شوند.
 • هيهات منا الذلة ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  درود بر سپاه قدرتمند و با ایمان ایران اسلامی
 • ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  عجب !!!!!
 • دانشجوی سال اخر فیزیک هسته ای ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  این اقتدار موشکی ناشی از زحمات شبانه روزی و جانفشانی های ما نوابغ و دانشجویان هسته ای و غیر هسته ای ایرانه، تبریک میگم به خودم و سایر نوابغ کشور که اینجور باعث افتخار آفرینی میشن
 • ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  حالا میفهمم چرا میخوان سپاهو تحریم کنه زنده باد سپاه زنده باد شمشیر اسلام راستین
 • مهدی ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  احسنت سردار خدا بر عزتتان بیفزاید
 • مرصاد ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  درود صد درود بر سپاهیان اسلام
 • مهدی سلیمانی ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  یاشاسین دلاور سردارمیز
 • ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  احسنت
 • بیسیمچی ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  سپاه افتخار اسلام و مسلمین است. در این آوردگاه سیاسی و نظامی انصافا می شود به سپاه تکیه کرد
 • محمود ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  سپاه، شمشیر برنده اسلام و ایران دورد بر شما
 • امیر ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  باید بفهمن که اینجی واس ماس... یعنی کلش واس ماس... خیلی پرورگری میکردن تنگه رو میبستیم و همشون گیر میفتادن و اونوقت میریختیم سرشون و تا میخوردن میزدیمشون... آی حال میداد
 • ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  خدا حفظشون کنه
 • کرامت ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  سلام و درود بر رزمندگان اسلام،خداوند خدمت کنندگان به اسلام و کشورهای اسلامی را حفظ کند.
 • وحید ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  خدایا این غیرت و عزت ایران را همواره پایدار بدار
 • وحید ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  باور کنید در خاورمیانه، هیچ کشوری نه عرضه ی رویارویی با ایران را دارد و نه توانش را. همه ی دنیا می دانند ایران همیشه خویشتندار و آرام است، امّا اگر عصبانی شود، به راحتی آرام نخواهد شد و از مرد و زن و کوچک و بزرگ، پشت سر هم، پدر هر متجاوزی را در می آورند. عاقبت صدام گور به گور شده ی نجس را هیچ وقت فراموش نکنید.
 • محمد رضا ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  در این که سپاه سلام امروز به اقتداری رسیده که بزرگترین ارتش جهان که بیشترین اتکای اون یه نیروی دریایی و ناوهای هواپیما برش هست ،جرات نمیکنه در محل حضور سپاهیان لشکر اسلامی ایران عرض اندام کنه،شکی نیست اما یک مساله واضحه که در صحبتهای سردار سلامی هم مشخص بود و اون اینکه امریکایی ها به عمد وارد آبهای مانشدن و کاملا سردر گم بوده اند، قایق های مذبور دارای سیستم های هشدار هستند که در صورت نزدیک شدن به مرزهای ممنوع الارم میدن و اگر به الارم توجه نشه بصورت اتوماتیک دور موتورشون کم میشه،حالا سوال اینجاست چطو شد که این امکانات (باتائید سردار فدوی) از کار افتاده بوده اند؟ بنده شک ندارم کسانی که دشمن صلح و ثبات ایران در داخل امریکا هستند و با دلار های نفتی تغذیه میشن دست به خرابکاری زدند تا بتونند به امیال پلیدشون برسند. مشرق جان ظرفیت نشون بده سانسور نکن.
 • ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  جا دارد سخن امام خمینی(ره) را دوباره تکرار کنم که فرمود: اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
 • محمد رضا ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  در این که سپاه سلام امروز به اقتداری رسیده که بزرگترین ارتش جهان که بیشترین اتکای اون یه نیروی دریایی و ناوهای هواپیما برش هست ،جرات نمیکنه در محل حضور سپاهیان لشکر اسلامی ایران عرض اندام کنه،شکی نیست اما یک مساله واضحه که در صحبتهای سردار سلامی هم مشخص بود و اون اینکه امریکایی ها به عمد وارد آبهای مانشدن و کاملا سردر گم بوده اند، قایق های مذبور دارای سیستم های هشدار هستند که در صورت نزدیک شدن به مرزهای ممنوع الارم میدن و اگر به الارم توجه نشه بصورت اتوماتیک دور موتورشون کم میشه،حالا سوال اینجاست چطو شد که این امکانات از کار افتاده بوده اند؟
 • ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  هر جا سپاه ورود کرد اونجا موفق بودیم چون بر اساس ایمان و توکل به خدا و نه به کدخدا کار رو انجام دادند در زمینه عمرانی شما ببینید یک نمونه ی بارزش همین فاز 15 و 16 رو با اینکه دولت به قرارگاه خاتم خیلی بدهکار است اما به اتمام رسوندن در زمینه قدرت و صلابت نظامی هم که نیازی به گفتن نیست... اما متاسفانه اصلاح طلبان و دولت اعتدال و برخی مردم این روحیه ی خودباوری و تکیه به نیروها و جوانان داخلی رو ندارند و دوست دارند وابسته به غرب باشند واقعا اگر دولت و مردم و همچنین نهادی مثل سپاه در همه ی زمینه ها مثل موضوع نظامی و موشکی و غیره فعالیت داشته باشند و همت به خرج بدن واقعا ایران قدرتمندترین خواهد بود اما متاسفانه با ایجاد دو دستگی و القا ما نمی توانیم دارند تیشه به ریشه قدرت و اقتدار و صلابت ایران میزنند متاسفانه برخی مردم بصیرت و ایمان لازم رو ندارند ان شاالله که خدا عاقبت مون رو بخیر کنه
 • افشین تهران ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  اشتباهی منفی دادم شرمنده.ولی اون زدنو هستم.
 • افشین تهران ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  اینکه شما میگید 90درصد احتمالش هست اما در اینده مشخص خواهد شد چرا که ناو هواپیما بر امریکایی هم در فاصله 40مایلی بوده و میتونستن ازش کمک بگیرن.اما اگه واقعا گم شدن پس کو اینهمه فناوری فلان و فلانی که ازش دم میزنن.
 • افشین تهران ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  امروز امام خامنه ای شخصا در بین جمعی از دریادلان نیروی دریایی سپاه حاضر شدن و از اقتدار و شجاعت و همچنین درایت این عزیزان قدردانی کردن.این رفتار رهبری تا ماهها و شاید سالها روحیه و عزمی مضاعف را در این پهلوانان عرصه ابهای ایران اسلامی بوجود میاورد.
 • ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  در پناه یزدان جاویدان ایران
 • رهسپاریم با ولایت تا شهادت ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  آفرین بر عزم و ایمانتان آفرین بر رزم بی پایانتان آفرین بر غیرت و شرفتان آفرین بر امام و مقتدایتان آفرین بر شعور و بصیرتتان و.... به خدا قسم وقتی جان بر کفان سپاه اسلام را می بینم بی اختیار آنها را با توکل و آگاهی و مظلومیت و...یاران حضرت علی مقایسه می کنم ویادم می آید که نه ابوموسی دارند نه ابن ملجم مرادی دارند ونه تنها گذارنده گان تنهاترین سردار اسلام را دارم ولی متاسفم بعضی احراب جوانان را طوری گمراه کرده اند که این سپاه با عزت و مطلومیت گاها در بین بعضی جوانان ما غریبه است
 • ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
  0 0
  درود بر سردار گرانقدر
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  0 0
  ای ول خیلی باحال بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس