فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با تاکید براینکه در مقابل تحریم‌ها نباید متوقف و تسلیم شد، گفت: اتمام فازهای جدید پارس جنوبی زمانی به این قرارگاه سپرده شد که غول‌های بزرگ نفتی میدان را خالی کرده بودند.

به گزارش مشرق، سردار عبادالله عبداللهی در یادواره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 که در مسجد امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: تاکنون برای این 9 ابرپروژه 25 میلیارد دلار هزینه شده است که این طرح‌ها در پیشرفت فیزیکی 85 درصد قرار دارند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه با اتمام این طرح‌ها 40 میلیارد دلار عاید کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: برای اتمام این طرح‌ها به دولت نامه داده‌ایم و تا با تامین اعتبار باقیمانده در مدت دو سال 9 ابرپروژه متحول کننده کشور به بهره‌برداری برسند.

سردار عبداللهی یکی از این ابرپروژه‌های را بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا بیان کرد و ادامه داد: در ابرپروژه در 700 هکتار به دست جوانان این مملکت در حال احداث است که روزانه 60 میلیون لیتر فرآورده تولیدی دارد و با بهره‌برداری از این طرح نیازی به واردات بنزین نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه باید برای تبدیل مملکت به کارگاه سازندگی تدبیر انجام شود، عنوان کرد: ظرفیت این 9 ابرپروژه می‌طلبد که برای اتمام و بهره‌برداری از آن‌ها توجه ویژه‌ای صورت گیرد تا بتوانیم در معضلی همچون بیکاری که زمینه بسیاری از آسیب‌ها است تغییری ایجاد کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به وظیفه سپاه در دفاع از دستاوردهای این نظام مقدس اسلامی، تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا که در دوران دفاع مقدس وظیفه کنترل عملیات جنگ در غرب و جنوب کشور را برعهده داشت امروز به میدان‌دار عرصه سازندگی در ایران اسلامی تبدیل شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه این قرارگاه 2000 پروژه ملی را به اتمام رسانده است، بیان کرد: اکنون نیز این قرارگاه سازندگی 100 مگاپروژه را با 150 هزار نفر پرسنل خود که به‌طور عمده از متخصصان این کشور هستند و 100 موسسه خود در سراسر کشور در دست اجرا دارد.

سردار عبداللهی ایجاد 24 میلیارد مترمکعب از مخازن آبی کشور، احداث بیش از 8000 کیلومتر از بزرگراه‌ها، آزادراه‌ها و خطوط ریلی کشور و غیره از جمله خدمات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بیان کرد و افزود: با همت متخصصان جوان این قرارگاه بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه اتمام فازهای جدید پارس جنوبی زمانی به این قرارگاه سپرده شد که غول‌های بزرگ نفتی میدان را خالی کرده بودند، خاطرنشان کرد: کسی تصور بهره‌برداری از این منطقه بدون حضور شرکت‌های بزرگی همچون شل را نمی‌کرد ولی این مهم به دست متخصصان جوان این قرارگاه شدنی شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اظهار داشت: 45 هزار متخصص این قرارگاه کار طراحی، احداث، تجهیز و راه‌اندازی فازهای جدید پارس جنوبی را انجام دادند؛ این متخصصان‌‌ همان رزمندگان دیروز هستند که امروز با درک موقعیت به سازندگی روی آورده‌اند.

سردار عبداللهی از انجام 125 میلیون ساعت کار بدون تلفات برای راه‌اندازی این فاز‌ها خبرداد و بیان کرد: از این میادین مشترک گازی، کشور قطر روزانه 700 میلیون مترمکعب بهره‌برداری می‌کند که پس از راه‌اندازی فازهای جدید پارس جنوبی بهره‌برداری تازه به رقم 400 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این فاز‌ها روزانه 52 میلیون مترمکعب گاز به شبکه داخلی اضافه شد، عنوان کرد: پیش از این با وجود اینکه کشور از نظر داشتن ذخایر گازی در جهان حرف نخست را می‌زند مجبور به واردات گاز از کشورهای همسایه با سختی فراوان بودیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: دشمن در هر لباسی قصد نفوذ دارد و می‌خواهد اقتصاد کشور را فلج کند، مردم را نسبت به نظام بدبین کرده و مسئولان را ناکارآمد جلوه دهد که میدان سازندگی عرصه مقابله با این نقشه‌های دشمن است.

سردار عبداللهی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها معبر موفقیت در برابر دشمنان است، بیان کرد: مقام معظم رهبری 20 سال پیش پیش‌بینی کرده بودند که یک روزی خواهد آمد که نفت را نخرند و کشور را در محاصره اقتصادی قرار دهند که باید در برابر این پیش‌بینی‌ها بیدار می‌شدیم.

وی عرصه اقتصاد مقاومتی را وارد گودشدن، حرکت کردن، شتاب داشتن، پیشگام شدن و عملیاتی کردن طرح‌ها دانست و تاکید کرد: در مقابل تحریم‌ها نباید متوقف و تسلیم شد و براساس راهبردهای بی‌نظیر مقام معظم رهبری در تمامی عرصه‌ها عمل کرده و اقتصاد مقاومتی را از خود شروع کنیم.

سردار عبداللهی نعمت امنیت موجود در ایران اسلامی را حاصل خون شهدای دانست و افزود: عملیات ظفرمند کربلای 5 که دارای ویژگی پیچیدگی بود در منطقه‌ای با استحکامات فراوان دشمن و مواضع قوی انجام شد که پس از این عملیات رسانه‌های خارجی برتری قوای نظامی ایران اسلامی را تایید کردند.

وی با بیان اینکه این عملیات سبب ترس دشمن و حامیان آن‌ها شد، بیان کرد: پس از این عملیات دشمن به اقداماتی همچون اعزام ناو آمریکا به منطقه، بمباران هوایی و حمله موشکی به شهر‌ها دست زد ولی با اجرای موفقیت‌آمیز عملیات کربلای 5 و استقرار رزمندگان اسلامی در منطقه پایه خواسته‌های ایران اسلامی تقویت شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پیروزی در عملیات کربلای 5 را سبب برهم خوردن بسیاری از معادلات دشمن و پشتیبانان آنها دانست و افزود: در این عملیات سرنوشت‌ساز که به مدت هشت روز ادامه داشت به 83 یگان پیاده دشمن به‌طور کامل ضربه وارد شد و تجهیزات و ادوات نظامی بسیاری منهدم شده یا به غنیمت گرفته شد.

وی امنیت، آسایش و پیروزی امروز ایران اسلامی را حاصل خون شهدا دانست و گفت: در هر محفل و مجلسی باید یاد شهدا گرامی داشته شود و شهدا و خانوادههای آن‌ها را نباید فراموش کرد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس