کد خبر 519434
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، موتورسیکلت‌های کاربراتوری را از جمله عوامل تولید کننده آلاینده دانست و گفت: جایگزین موتورسیکلت‌های کاربراتوری، موتور‌های برقی و انژکتوری هستند.

وداع با موتورسیکلت‌های کاربراتوریبه گزارش مشرق و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، سعید متصدی  در کارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا اظهار داشت: با توجه به اینکه هر موتورسیکلت 4 تا 5 برابر خودرو استاندارد تولید آلایندگی دارد و با در نظر گرفتن تعداد موتورسیکلت‌های در حال تردد به ویژه در کلانشهرهای کشور ، ساماندهی و جایگزینی موتورسیکلت‌های کنونی با موتورهای برقی از ضروریات است.

وی با اشاره به تضمین رعایت استاندارد یورو 3 در موتورسیکلت‌های انژکتوری افزود: جایگزین موتورسیکلت‌های کاربراتوری، موتورسیکلت‌های برقی و انژکتوری هستند.

معاون سازمان محیط زیست به قیمت بالای موتورسیکلت‌های برقی اشاره کرد و افزود: به منظور ترغیب بهره‌برداران برای خرید و استفاده از موتورسیکلت‌های برقی نیازمند مشوق‌های تشویقی و بسته‌های حمایتی هستیم.

متصدی ادامه داد: فرصت ارائه شده به تولید‌کنندگان موتورسیکلت، به جهت تنظیم و تطبیق شرایط آنها برای حذف تولید موتور کاربراتوری است.

وی ضمن تاکید بر عزم دولت و سازمان حفاظت محیط زیست برای حذف موتورسیکلت‌های کاربراتوری و جایگزینی آنها گفت: به همین دلیل سود واردات تمام قطعات موتورسیکلت‌های برقی هیبریدی صفر شده است.

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: جمع بندی تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه، در هیات دولت به عنوان مصوبه حوزه موتورسیکلت‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس