در پی حمله مبارزان جنبش حزب‌الله به دو گشتی نظامی رژیم صهیونیستی، رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم بر استمرار آماده‌باش نیروهای ارتش در منطقه شمالی تأکید کرد.

به گزارش مشرق، رادیو رژیم صهیونیستی صبح امروز سه‌شنبه گزارش داد که گادی ایزنکات دستور استمرار آماده‌باش نیروهای ارتش اسرائیل در منطقه شمالی طی چند روز آینده را صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، تعدادی از مبارزان حزب‌الله عصر روز گذشته یک بمب دست‌ساز را در حین عبور خودروهای نظامی در منطقه مرزی لبنان واقع در نزدیکی مزارع شبعا منفجر کردند.

رادیو رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که به‌عقیده دستگاه‌های امنیتی، جنبش حزب‌الله قصد تشدید اوضاع و یا درگیری با ارتش اسرائیل را ندارد اما ارتش این رژیم خود را برای هرگونه حادثه احتمالی آماده کرده است.

بر پایه این گزارش، موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز شب گذشته جلسه ویژه‌ای برای ارزیابی اوضاع به‌دنبال حادثه روز گذشته برگزار کرد.

در این جلسه ایزنکوت، هرتصی لیفی رئیس هیئت اطلاعات و افسران ارشد مشارکت داشتند.

رادیو رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که «لوچانو بورتلانو» فرمانده نیروهای یونیفل در لبنان با افسران ارشد ارتش اسرائیل و ارتش لبنان نشستی را برگزار کرد و طی آن خواستار خویشتنداری به‌منظور پرهیز از وقوع هرگونه حادثه‌ای شد.

در همین رابطه «دانی دنون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد شب گذشته شکوائیه‌ای رسمی به بان کی مون دبیرکل این سازمان و نیز شورای امنیت ارائه کرد.

عصر روز گذشته یک گروه از مبارزان جنبش حزب‌الله لبنان یک گشتی اسرائیلی را در جنوب لبنان هدف قرار دادند.

این گشتی در منطقه مزارع شبعا هدف قرار گرفت و پس از آن ارتش رژیم صهیونیستی منطقه الوزانی را با 14 خمپاره هدف قرار داد که برخی از آنها به نواحی نزدیک مناطق مسکونی اصابت کرد که البته آسیبی به کسی نرسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس