مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان از احداث باغ موزه دفاع مقدس استان در پارک جنگلی «جبل الرحمه» خبر داد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، محمدرضا شرف‌بیانی، شامگاه شنبه(12 دی ماه) در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سال 1369 به منظور تهیه برنامه‌های راهبردی تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه این نشست اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان است، افزود: در مورد برنامه‌های شورای هماهنگی حفظ آثار اساسنامه تنظیم و در سال 83 به تصویب رسیده است.

شرف‌بیانی اظهار کرد: پیگیری کارگروه‌های دفاع مقدس در شهرستان‌ها، احداث نقاط یادمانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مستندسازی دفاع مقدس در شهرستان‌ها، شهرها و بخش‌های استان کردستان از جمله برنامه‌های موردنظر است.

وی به هماهنگی و ایجاد تفاهم نامه همکاری با ادارات و نهادها در خصوص حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تدوین نقش آنها در دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: پیگیری احداث باغ موزه دفاع مقدس در استان کردستان و ایجاد مراکز فرهنگی در این مورد در شهرستان‌های بانه، مریوان و سنندج در اولویت کاری قرار دارد.

شرف‌بیانی با اشاره به پیگیری مناسبت‌های دفاع مقدس در استان کردستان، اظهار کرد: چاپ و نشر آثار دفاع مقدس و جمع‌آوری خاطرات و مستندات با موضوعات محتوایی در استان، حداقل به 30 جلد کتاب در سال خواهد رسید.

وی به پیگیری و همکاری با حوزه هنری به منظور تهیه فیلم های مستند و سینمایی برگرفته از خاطرات پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت تاکید و خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری نهادها و ادارات، تملک، حفظ و بهره برداری از آثار فیزیکی اعم از ادوات جنگی، غنایم، اراضی و مواضع و ثبت آثار ملی را انجام دهیم.

وی در پایان به ساخت باغ موزه دفاع مقدس در پارک جنگلی جبل الرحمه اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم با همکاری کمیته‌های شورا و ارگان های ذیربط این موزه به عنوان یک نماد در استان ساخته شود.

کوتاهی‌های زیادی در نشر و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس صورت گرفته است

در حاشیه این نشست،بهرام نصراللهی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان اظهار کرد: در مورد نشر و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در استان کوتاهی‌های زیادی صورت گرفته است که باید جبران شود.در این راستا ساخت باغ موزه باید در اولویت بنیاد حفظ آثار قرار گیرد که برای این مهم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز یک میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: باید اکیپی از استان کردستان برای کسب تجربه بیشتر در این مورد به استان‌های دیگر و حتی کشورهای دیگر اعزام شوند تا با کسب تجربه یادمان‌های اثرگذاری را خلق کنند.

نصراللهی‌زاده در پایان یادآور شد: برای اینکه یادمان‌ها تاثیرگذاری فراوانی داشته باشند باید از بهترین هنرمندان استفاده کنیم و از کمک‌های آنها بهره بگیریم.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس