کد خبر 515985
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱

وزیر سابق اطلاعات گفت: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری عده‌ای به دنبال فتنه‌ای تازه هستند و مباحثی همچون شورای رهبری را مطرح می‌کنند.

 به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در جمع مردم اصفهان با اشاره به سالروز 9 دی اظهار کرد: ویژگی حماسه 9 دی این بود که ملت ایران بدون توجه به جهت‌گیری‌های خواص که نتوانستند به خوبی تصمیم بگیرند، دوره سخت سیاسی را پشت سر گذاشتند و پیروی از ولی‌فقیه خود را به منصه ظهور گذاشتند.

وی در ادامه افزود: خواص در فتنه 88 دچار تحریف از طرف دشمن شدند و نتوانستند به خوبی تصمیم‌گیری کنند و موضعی صریح از خود نشان دهند، این در حالی است که هنوز هم این خواص موضع خود را در بحث فتنه 88 اعلام نمی‌کنند و از آن خودداری می‌کنند.

* تحریف مسیر و گفتمان انقلاب اسلامی توسط دشمن

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در 14 خرداد 94 در مرقد مطهر امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: ایشان در سخنرانی خود به مقوله تحریف پرداختند که باید این موضوع مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد چراکه دشمن می‌خواهد از طرق مختلف انقلاب اسلامی را دچار تحریف کند.

وی با بیان اینکه دشمن بارها برای مقابله با ایران از طریق جنگ فیزیکی اقدام کرده و به نتیجه نرسیده، تصریح کرد: دشمن می‌داند که با جنگ سخت نمی‌تواند به انقلاب اسلامی خدشه وارد کند و این روش پاسخگو نخواهد بود، بنابراین به دنبال جنگ نرم است تا مسیر و گفتمان انقلاب اسلامی را دچار تحریف کند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات دیگر خود فرمودند: «اگر ملت ایران راه امام را گم کند، غفلت کند و عمدا کنار بگذارد سیلی خواهد خورد» که غفلت نسبت به راه امام(ره)، متوجه نسل اول انقلاب اسلامی که نسل پرورش‌ یافته انقلاب و امام(ره) است.

وی گم کردن راه امام(ره) را متوجه نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی که امام(ره) را ندیده‌اند باید اندیشه‌های ایشان را از طریق کتب و سخنان ولی‌فقیه به دست آورند چراکه برخی تنها با خاطره‌گویی از امام(ره) از نشر مطالب اصلی و صریح ایشان جلوگیری می‎کنند.

مصلحی در ادامه عنوان داشت: برخی که به دنبال خاطره‌گویی از امام(ره) هستند می‌گویند ایشان در پذیرش قطعنامه از اصطلاح جام زهر استفاده کردند اما بعد از مدتی این اقدام را اقدامی صحیح دانستند! امام خمینی(ره) راه خود را از طریق وصیتنامه‌شان پیش روی ما گذاشته‌اند و ما باید پیرو سخنان صریح ایشان باشیم نه خاطره اطرافیانشان.

* خواص راه امام(ره) را عمدا کنار می‌گذارند / یهود اشخاصی را از درون انقلاب به جان انقلاب می‌اندازد

وی خواص را از جمله کسانی دانست که راه امام(ره) را عمدا کنار می‌گذارند و متذکر شد: اینها خواصی هستند که از طرف دشمن دچار اشتباه محاسباتی می‌شوند و بعد هم به آنها تذکر داده می‌شود از حیله و نیرنگ دشمن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند!

وزیر اطلاعات سابق کشور با اشاره به 7 اصل از اصول انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری در 14 خرداد امسال بیان شد، اذعان داشت: نخستین اصل این است که امام(ره) به دنبال اسلام ناب محمدی(ص) و نفی اسلام آمریکایی بود که اسلام ناب محمدی(ص) از ائمه‌ هدی، فقرای دردمند، پابرهنگان، تازیانه‌خوردگان سخن می‌گوید.

وی اسلام آمریکایی را اسلام مرفحان بی‌درد، اسلام اشرافی‌گری و اسلام ابوسفیانی دانست و ادامه داد: متاسفانه هیچ‌گاه راجع به نقشه و طرح‌های یهودیان برای اسلام سخن به میان نبرده‌ایم؛ باید نقش یهودیان و صهیونیست در تاریخ پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ص) برای مردم گفته شود.

مصلحی اضافه کرد: نیمی از قرآن، تاریخ و افت‌وخیزهای یهود را بیان کرده، خداوند متعال صرفا به دنبال آوردن قصه در قرآن نبوده بلکه به دنبال معرفی نقش یهودیان در تاریخ بوده است؛ یهودیان در قضایای بعد از رحلت پیامبر(ص) با استفاده از تحریف نقش زیادی در اختلاف میان مسلمانان داشتند.

وی با بیان اینکه سوره قدر یک سوره سیاسی است اظهار داشت: در زمان صدر اسلام، منبر رسانه پیامبر(ص) بود و نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم داشت اما مدتی به دست مخالفان افتاد که پیامبر(ص) را بسیار نگران کرده بود اما چندی نگذشت که سوره قدر نازل بر پیامبر(ص) نازل شد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس یادآور شد: در سوره قدر آمده است که این شب از 84 سال بهتر است که امیرالمومنین(ع) از روی آن تعداد سال حکومت بنی‌امیه و معاویه را پیش‌بینی کرد؛ یهود و صهیونیست نیز در همان زمان حکومت بنی‌امیه برای نابودی اسلام به روی کار آورد.

وی با اشاره به اینکه بعد از به وجود آمدن انقلاب اسلامی یهود آرام نشسته است، افزود: مسلم است که یهود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آرام نمی‌نشیند و نمی‌توان گفت که دست روی دست گذاشته و هیچ کاری از پیش نمی‌برد بلکه یهود اشخاصی را از درون انقلاب به جان انقلاب می‌اندازد همان کاری که در صدر اسلام کرده بود.

وزیر اطلاعات دولت دهم نفوذ را شامل دو سطح موردی و جریانی دانست و خاطرنشان کرد: نفوذ موردی با ترور فیزیکی و شخصیتی افراد درصدد از بین بردن چهره‌های انقلاب اسلامی بوده و هست؛ در دولت دهم مردم به فردی دل بسته بودند که به دنبال امام(ره) و انقلاب بود که متاسفانه توسط نفوذ ترور شخصیت شد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • مسافر تنها ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  بهترین راه حذف ولایت فقیه از نظر فتنه گران شورای رهبری است تا بتوانند هر کاری خواستند با اسلام و انقلاب انجام بدهند چون تنها سد راه نفوذ سلطه به ایران ولایت فقیه می باشد با زدن ستون اصلی ستون های ضعیف را می شود یکی یکی تعویض و یا جایگزین کرد ان هم به دلخواه بعضی ها
 • ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  این فتنه گرها وقتی از خوش رقصی برای عربستان و آمریکا خوشحالند و منافع مملکت رو با اجانب معامله میکنند نمیشه انتظار داشت که سر عقل بیایند. این سر سپردگان اجانب سالهای سال است که فتنه میکنند / اینها نه دلشان برای مملکت سوخته نه برای مردم.
 • اهوازی ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  کسانی که دم از شورای رهبری میزنند مخالف ولایت فقیه هستند و باید رد صلاحیت شوند.
 • 313 ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  کسانی که دم از شورای رهبری میزنند مخالف ولایت فقیه هستند و باید رد صلاحیت شوند.
 • ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  به چه علت ؟
 • اهوازی ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  چرا منفی میدهید؟شورای رهبری فقط یک عنوان است که از قانون اساسی سال 58 مانده است در متن و محتوا به هیچ شورایی اشاره نشده است.
 • ali ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  0 0
  خدا حفظتان کنه که در تمام دوره های حساس در میدان جهاد بوده اید این تحلیل ها و آگاهی بخشی های شما بصیرت افزا است لطفا" به سخنرانی ها ادامه دهید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس