معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت که همه بحران های جهان اسلام در محورهای پدیده اشغال و رژیم های وابسته و خدشه دار کردن چهره اسلام به دست تکفیری ها خلاصه می شود.

 به گزارش مشرق، شیخ نعیم قاسم پیش از ظهر امروز دربیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران با بیان اینکه همه بحران های جهان اسلام در دو محور خلاصه می شود، گفت: در هیمنه استکباری با یک پدیده اشغال و پدیده رژیم های وابسته و مستبد روبرو هستیم و در شکل دوم بحران با خدشه دار کردن چهره اسلام به دست تکفیری ها که اثر منفی میان جوانان و نسل نو ما می گذارد، روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه برافراشته شدن پرچم بیداری اسلامی از سوی ایران موجب خشم استکبار شده است، افزود: باید در ابتدا مشکل بحران در جهان اسلام را شناخت، امام خمینی(ره) این مشکل را شناخت و آن را در نوع برخورد با استکبار جهانی دانست، امام اگر همان جمهوری را قبول می کرد همه به او تبریک می گفتند ولی ایشان تاکید به اسلامی‌ بودن داشت.

شیخ نعیم قاسم بیان کرد:  باید تلاش کنیم بعد صلح، دوستی، پیشرفت و استقلال اسلام را به جهان معرفی کنیم؛ دفاع از مظلومین را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با انحرافات موجود در برداشت هایی که از اسلام می شود، برخورد کرد.

وی ادامه داد که برای برخورد با استکبار و بحران هایی که موجب خدشه دار کردن اسلام می‌شود همچنین می توان با اعلام مواضع در باره آنچه که در سوریه، عراق، یمن، فلسطین می گذرد و آسایش آنها را سلب کرده است، سهم خود را دراین زمینه ایفا کرد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: نباید دلمان به شورای امنیت و سازمان‌های بین اللملی خوش باشد و روی کمک آنها حساب کنیم، بلکه باید روی پای خود بایستیم، ما در راه حمایت از مستضعفان نمی توانیم آنها را تنها بگذاریم و هر چه میدان سخت تر و دشوار باشد باید خویشتندار و صبور باشیم. باید درست بودن فرهنگ اسلامی را به همگان ثابت کنیم و نباید به پروژه‌های انحرافی آنها گردن بنهیم!

شیخ نعیم قاسم در پایان با بیان اینکه پیروی و تبعیت از ولی فقیه و رهبری معظم می‌تواند محور وحدت باشد، خاطرنشان کرد: مسلمانان هر روز با گرفتاری‌ها دست و پنجه نرم می کنند، ما به هیچ وجه عصبیت را نمی پذیریم و تسلیم نخواهیم شد و از مواضع خدشه ناپذیر خود عدول نمی‌کنیم و باید تلاش کنیم دیگران را متقاعد کنیم که در یک سنگر باشیم.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس